Политиката на България - епизод осем

  • 330 353
  • 15 296
# 15 135
То това е - кой по веригата е улеснявал и подпомагал дейността на Неврозов. Ще се покрие всичко и там, за пореден път.

Миналия ден четох за Елените, и там нищо по темата кой разреши тези строежи, кой е разписал нужните документи.

Скрит текст:
„Държавата отсъства в тази ситуация, говорим за хора, които са купили законно жилища от 11 различни нации, които се оказват не толкова законни, защото някой е узаконил да се строи върху речно дере“, каза Кръстьо Пеев, Обществен съвет - Несебър.

От 144 проверени обекта, 114 са узаконени от архитекта на община Несебър, отговаря регионалното министерство на наше запитване. 4 са незаконни, за две е издадена заповед за премахване:

„Заповедта за премахване на строеж „корекция на коритото на река Козлука“ и „земни маси“ е обжалвана, делото не е приключило. Издадена е и заповед за премахване на строеж „открит воден атракционен парк – „Атлантида и подпорна стена, като заповедта е връчена на три фирми. За резултатите от извършените от РДНСК - Бургас проверки и установените нарушения писмено е уведомен главният прокурор на Република България, като му е изпратена събраната информация.“

Парадоксът е, че от началото на сезона обяви за продажби на жилища и ваканция в „Елените“ не липсват. Идват и заблудени туристи, които се чудят филм ли се снима, или е истина.

Опитите да се свържем с адвоката на дружеството, което стопанисва „Елените“, и с община Несебър, са неуспешни.

Източник: https://btvnovinite.bg/bulgaria/razruha-otchajanie-i-bezpomoshtn … aignsrc=clipboard
Виж целия пост
# 15 136
Като сте толкова ларш, що не предложите Боташ да го плащате само вие, феновете на прогресивния? За мен така е честно.
Преди Боташ, други бяха много ларж и готови да плащаме повече, само и само Русия да фалира.
Всеки си купува влияние, било чрез руски потоци и турски договори, другите – чрез безрезервно и скъпо платено евроатлантическо послушание, кой както може така се урежда, при всички обаче плащаме вкупом.

Тук не съм много съгласна. Добре, че Борисов построи Балкански поток, та поне да имаме някаква файда и ние. Той АВ искаше още повече пари да изкара от него (алчен), но унгарците го пляснаха през ръцете.

Ако нямаше турски поток за заобикаляне и съответно нападане на Украйна, нямаше скоро да се започне с тази гнусна война, която повлича цяла цивилизована Европа надолу, най-малкото във финансово отношение.  И нямаше да се стигне и до боташа, чиято цел е ясна, пак пари за водене на война, ама със замазани следи.

Да замеряме турците с милион на ден, каква ни е файдата? Турците ще ни подарят нещо ли? Или ще ни построят магистрала на намалени цени?
Виж целия пост
# 15 137
Следите ли какво става с Гюров, женерал Атанасов го изтипоса като официален кандидат за президент на "демократичната" общност, а от ПП не знаели нищо?
Тези хора съвсем се оплетоха вече и ще провалят и без това слабата кандидатура на Гюров. Не виждам как ще стигне до балотаж с такава поддръжка и с несъгласувани действия на издигащите го помежду им.
https://bnrnews.bg/horizont/post/492663/v-velichkov-pp-ne-znaem- … urov-za-prezident
Господинът е инвеститор в крайна сметка. Действал на светло, бил разпознаваема фигура, въртял си бизнес и не се е крил. Предполагам, че много трудно ще е да му лепнат обвинение, че и да го поддържат. Затова пък не виждам да са почнали и с цялата плеяда от агенции, кадастър, архитекти, контролни органи и въобще всички по веригата, подпомогнали и улеснили дейността на Невзоров. Изскачат само разни имена кой на каква длъжност бил и на кого бил човек, и до там.
Не очаквам да има обвинени по този казус. Дано ме опровергаят.
Не беше ли от руската мафия или това вече не е актуално?
Виж целия пост
# 15 138
Скрит текст:
Някой в темата е подкрепил Тръмп за войната му в Иран ли, че някак съм го пропуснала тоз момент.

Aз евентуално бих го подкрепила, ако беше станало според класическите "VENI, VIDI, VICI", "Победителите не ги съдят" и "Не започвай война, която не можеш да спечелиш". В кря на краищата Иран без ЯО е нещо, което харесвам, защото ислямистите не разсъждават като нас, а и доктрината им е Израел да бъде заличен. Тоест много е ненадеждно Иран да има ЯО.
Скрит текст:
Обаче Тръмп яко се издъни, не успя да победи, камо ли бързо и прецизно без много цивилни жертви, оказа се, че изобщо не се е вслушал в анализите (дали може да спечели тази война), разбърка икономиката на целия свят и накрая май ще се споразумеят за по-лоши условия от преди войната. Тоест явно САЩ са загубилата страна. Честно казано, само като си спомня как безапелационно победиха в "Пустинна буря" си мислех, че и сега ще бъде изпипана работа. Ама явно сега на кормилото е бил гениалният стратег Тръмп, който преди това уволни всички мислещи и с гръбнак политици и военни... И се остави Нетаняху да го води за носа.
А доктрината/ните на Израел! И защото Иран е подписала Договорът за неразпространение на ЯО ще ги гонят до дупка, а Израел не е подписвал този договор, следователно може да има ЯО и да прави каквото реши.
Несправедлив е света и колкото силните да говорят за мир, ред и сигурност, не им пречи да правят обратното и дори победителите да не ги съдят, това не води до стабилност, защо БИ е в състояние на перманентна война вече десетилетия.

Следите ли какво става с Гюров, женерал Атанасов го изтипоса като официален кандидат за президент на "демократичната" общност, а от ПП не знаели нищо?
Скрит текст:
Тези хора съвсем се оплетоха вече и ще провалят и без това слабата кандидатура на Гюров. Не виждам как ще стигне до балотаж с такава поддръжка и с несъгласувани действия помежду си.
https://bnrnews.bg/horizont/post/492663/v-velichkov-pp-ne-znaem- … urov-za-prezident
Господинът е инвеститор в крайна сметка. Действал на светло, бил разпознаваема фигура, въртял си бизнес и не се е крил. Предполагам, че много трудно ще е да му лепнат обвинение, че и да го поддържат. Затова пък не виждам да са почнали и с цялата плеяда от агенции, кадастър, архитекти, контролни органи и въобще всички по веригата, подпомогнали и улеснили дейността на Невзоров. Изскачат само разни имена кой на каква длъжност бил и на кого бил човек, и до там.
Не очаквам да има обвинени по този казус. Дано ме опровергаят.
Не беше ли от руската мафия или това вече не е актуално?
Това само потвърждава, че не могат с единомишленици да се разберат, а какво остава с  политическите си опоненти или с обществото като цяло. После избирателите/хората са виновни.
Виж целия пост
# 15 139
Скрит текст:
Скрит текст:
Някой в темата е подкрепил Тръмп за войната му в Иран ли, че някак съм го пропуснала тоз момент.

Aз евентуално бих го подкрепила, ако беше станало според класическите "VENI, VIDI, VICI", "Победителите не ги съдят" и "Не започвай война, която не можеш да спечелиш". В кря на краищата Иран без ЯО е нещо, което харесвам, защото ислямистите не разсъждават като нас, а и доктрината им е Израел да бъде заличен. Тоест много е ненадеждно Иран да има ЯО.
Скрит текст:
Обаче Тръмп яко се издъни, не успя да победи, камо ли бързо и прецизно без много цивилни жертви, оказа се, че изобщо не се е вслушал в анализите (дали може да спечели тази война), разбърка икономиката на целия свят и накрая май ще се споразумеят за по-лоши условия от преди войната. Тоест явно САЩ са загубилата страна. Честно казано, само като си спомня как безапелационно победиха в "Пустинна буря" си мислех, че и сега ще бъде изпипана работа. Ама явно сега на кормилото е бил гениалният стратег Тръмп, който преди това уволни всички мислещи и с гръбнак политици и военни... И се остави Нетаняху да го води за носа.
А доктрината/ните на Израел! И защото Иран е подписала Договорът за неразпространение на ЯО ще ги гонят до дупка, а Израел не е подписвал този договор, следователно може да има ЯО и да прави каквото реши.
Несправедлив е света и колкото силните да говорят за мир, ред и сигурност, не им пречи да правят обратното и дори победителите да не ги съдят, това не води до стабилност, защо БИ е в състояние на перманентна война вече десетилетия.

Е, не съм специалистка по доктрините на Израел, но все пак не съм чувала да включват заличаване на арабски държави.
Принципно, ако не си подписала нещо не си поела задължение. Но и ядреното оръжие на Ираел е леко под въпрос - имали го, няма ли го, ако го има тяхно ли е или е на САЩ... Обаче съм по-спокойна при евреи с ЯО, отколкото при араби с ЯО. Още по соц времената Брежнев твърдо отряза арабите като поискаха да им се даде - беше казал, че ядрено оръжие на араби не бива да се дава...

А че не е справедлив светът е вярно. И силните имат повече права, пак е факт. И перманентната война е факт, но колкото и да е лошо това, все пак го предпочитам пред това религиозно фанатичната страна в конфликта, с доктрина за унищожаване на Израел в добавка,  да има ЯО. Това си е все едно запален фитил на трета световна.
Виж целия пост
# 15 140
Някои сега ли разбират, че света не бил справедлив??? Това обяснява много за заблудите им Joy
Виж целия пост
# 15 141
А, да, Гюров е проблемът. Цялата власт е у него и затова в него се фокусираме. Oh, wait...

Антон Кутев вчера каза, че му се искало по-бързо да ставали нещата. Ами те имат 131 народни представители! Кой им пречи? Или #кой?
Виж целия пост
# 15 142
Следите ли какво става с Гюров, женерал Атанасов го изтипоса като официален кандидат за президент на "демократичната" общност, а от ПП не знаели нищо?
Тези хора съвсем се оплетоха вече и ще провалят и без това слабата кандидатура на Гюров.
вече е модерно да се казва "настъпиха мотиката", дори и да не знаеш какво е това мотика Simple Smile
Виж целия пост
# 15 143
А, да, Гюров е проблемът. Цялата власт е у него и затова в него се фокусираме. Oh, wait...

Антон Кутев вчера каза, че му се искало по-бързо да ставали нещата. Ами те имат 131 народни представители! Кой им пречи? Или #кой?

131 + ДПС, които ги подкрепят във всичко. Той и Кутев подкрепя Пеевски, та са към колко 150?
Виж целия пост
# 15 144

Не беше ли от руската мафия или това вече не е актуално?
Едното не пречи на другото. Черноморието е в ръцете на руската мафия, това не е никаква новост, нито тайна.
Виж целия пост
# 15 145
Плановете Blush

"До края на тази година едва ли може да се очакват радикални промени, но за бюджет 2027 ще дойде времето и за идеите за въвеждане на прогресивни данъци – подоходни или имотни. Има идея за въвеждане на прогресивно определяне на данъчни оценки или на неща свързани с пенсионно осигурителната система и  други прогресивни идеи. Вероятно ще сме свидетели в бюджета за 2027 и годините напред до 2030 г. ще сме свидетели на по реформаторски решения.“
Виж целия пост
# 15 146
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Истината е, че в Бг бедните плащат повече, отколкото богатите. Бедните плащат повече и като работещи, и като осигуряващи се. Корпоративният бизнес, олигархията и чиновниците са с протекции.
Когато отрязаха Коледните и Великденските добавки на пенсионерите, които са изначално ощетени при изчисление на пенсиите им- никаква реакция. Когато отрязаха 60 лв от бъдещите пенсии- никаква реакция, не им се полагали, нямало да умрат всички(цинизъм), когато "хвърлиха" хората с увреждания на ИИ(параметрите ще бъдат зададени с цел отказ на ТЕЛК), никаква реакция, всички били с фалшив ТЕЛК. Когато решиха да променят начина на освидетелстване на инвалидите(целта на 100% е отрязване на финансова подкрепа и обричане на бедност), никаква реакция. И като стигнахме до жилищата- о, ужас! Стана "за кого бие камбаната". Може написаното да не се нрави, обаче показва липсата на солидарност в обществото, липсата на емпатия към уязвимите групи и егоизмът.

Истината е, че пенсионната система не е измислена, за да живее човек добре с пенсията си. Пенсията е измислена да ПОДПОМАГА човек, когато остарее, т.е. да покрива базовите му нужди. Но се оказва, че народа масово разчита на пенсия и държавата да се погрижи за него. Ама мили хора, това си е жива проба социализъм-комунизъм. Човек трябва да започне да мисли за старини още когато започва трудовата си кариера, това е то, истината.

А т.н. "социална" държава, си е жива проба социалистическа. Аз нямам проблем държавата да подпомага бедните, но да подпомага хора, които цял живот не са мислили за старини, имам проблем. В този смисъл, ако пенсията е толкова малка, че прави човекът беден, да има определен минимален социален доход и ако пенсията е под него, държавата да додава до достигането му. Всичко останало трябва да е грижа на всеки един от нас поотделно. Никой на никой не е длъжен!

ТЕЛК се е разпищолил безобразно. Трябва да се затегнат правилата и инвалидни пенсии да взимат истинските инвалиди, всички останали, които се правят на такива, всъщност подяждат парите на тези - истинските!
Е, да де! Никой на никого не е длъжен. И тези, които са се постарали да имат допълнителен доход от второ жилище, да отнесат цената на кризата. Хем ниски пенсии, хем наказани, че са спестовни. Как, по-точно, да се погрижим за себе си. Спестяванията при инфлация се топят. Какво предлагате - 65 години - и в гроба, да не тежим на системата, със все пенсиите и жилищата ни.

Точно така! Аз вече казах, че прогресивен данък на имоти няма да има. Но може да се очаква повишаване на данъчните оценки, което е съвсем нормално и логично. До сега не е направено като жест за народа, който има по два-три имота, а рИве, че пенсията му малка...Wink

Бабите в центъра все са зле, а ако си продадат апартаментите и отидат да живеят в Люлин, ще са си супер! Да, ама не, апартаментите не могат да ги поддържат, нямат пари за хляб, но са се вкопчили в жилището на Патриарха...гледам балконите - масово са в ужасно състояние. Това говори какви хора живеят там. Ами не е гот така. Аз ли да им плащам да поддържат апартамент за половин милион евро?!!
Извинете, но го приемам лично! Не рева, че пенсията ми е малка. Напротив. Осигурявала съм се цял живот на реалните си доходи, не съм скрила нито един лев от държавата и пенсията ми е прилична. Но не приемам, че управляващите следва да ме наказват с по-висок данък затова, че съм се погрижила за старините си. За да осигурят приходи за тези, които цял живот са крили доходи, осигуровки и сега, представете си, имат нужда от социални доплащания. Погледнете кои получават непропорционалните увеличения, коледните и Великденски добавки - ми тези със социалните пенсии, без осигурителен принос. То направо комунизъм - всекиму според потребностите. Не следваше ли вече да е "Който не работи, не трябва да яде"?

Ами нали точно за това говорим? Имотите са инвестиция, която ако потрябва, да използваме - разбирай като злато, пари в банка, акции и пр.

Като живея в апартамент за половин милион, а не ми достигат парите, ще го продам, ще си купя по-евтин и ще си имам пари да си покривам ежедневните нужди. Това е то, инвестицията. Все пак е добре да сме наясно какво правим в живота си.

Ама сега, че искаме да оставим апартамента на децата, ами ок, но тогава децата да ни поемат издръжката - все пак точно това е пазарната икономика. Ако не искат да ме издържат, ще си намеря начин аз да се издържам - продавам си скъпия апартамент, купувам си една гарсониерка и си ходя по екскурзии...Wink
Извинете, но говорите неумни неща. Какви бяха цените на жилищата преди 5 години и какви са сега? Каква е реалната инфлация за този период? Колко бих получила за двустайно жилище тогава и за колко време би ми стигнала сумата при сегашната инфлация? Говорите някакви теории, които нямат нищо общо с действителността. Бих могла да ви напиша и числа, но става много лично.

Ами...нека в цифри дори. Апартаментите са се покачили отпреди 10 години с...колко, тройно-четворно?
И това ако не е добра инвестиция, не виждам какво друго е по-добро.
Ами в цифри- преди 5 години купих ваканционното си жилище за 50 хил. евро. Ако продавачът е разчитал на тези пари за издръжка при сегашните цени, това би му стигнало за 25, хайде да са 35 месеца за двама. Значи максимум 3 години. И после? Сега разбирате ли колко сте далеч от реалността?

Миси, нека да не смесваме ябълки с круши. Все пак говорим за "ваканционен имот", нали? В смисъл, не е болка за умиране, ако го нямаш. 50 000 еврака са си една хубава сумичка, която да ти даде сигурност като се пенсионираш.
Точно това ти се обяснява по-горе, че не ти дава никаква сигурност сумичката при тези икономически условия. Щото ще може да изкараш прилично само няколко годинки. И после какво - да продам и основното жилище и да щракам с пръсти живеейки в парка? Или спешно да умра, че да си реша проблемите по този начин? Като даваш съвети малко помисли преди това, също и като размахваш пръстче тук.
Виж целия пост
# 15 147
Планове, какви планове, освен колко мотики ще отнесат.
Това правителство още не си е представило управленската програма...
Виж целия пост
# 15 148
Аз от само от Б. Рашков го чух за посланничката. Защо ПП търпят старото социалистическо ченге, ей това не разбирам, може би има защо.

Хехе, да. А Атанас Атанасов нещо по-различно ли е? Или и той се е изкарал "дисидент", благодарен на това, че навремето запалиха партийния дом и досиетата на доста интересни днес личности взеха, че изгоряха...Nerd
Виж целия пост
# 15 149
Планове, какви планове, освен колко мотики ще отнесат.
Това правителство още не си е представило управленската програма...

Не му трябва.
Имат мнозинство,в движение ще управляват.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия