Политиката на България - епизод осем

  • 329 304
  • 15 250
# 15 225

така е. но нищо не пречи към края на раб.ден да се чуе какво казва главния.  аз цял ден не съм слушал/чел за замразяване , а сега като пуснах новините чух лично от Радев, че нямало да се замразява.

Финансовия министър не е ли главен? Кой отговаря за финансите на държавата, Радев ли? Тогава да закрива министерството на финансите.
кой отговаря за всичките министерства ? финансовия ?

Няма как да разберем мнението на Радев, защото бие рекордите и на Борисов. Последният каже нещо сутринта и го обори вечерта, тоя каже нещо сутринта и после 4 пъти през деня каже нещо контриращо се с предното.
щом е казал А изчакай да каже и Б.  какъв е този зор още не отворил очи да му гледате в устата какво казва ? изчакайте да приключи раб.ден и ще има разбор. Simple Smile
Виж целия пост
# 15 226
вероятно питането ти не е за максималната заплата.
Много вероятно е, да си търси повод за заяждане или по-лошо, да няма представа, че социализъма го играхме и максимална заплата като понятие не съществува.
По-вероятно е твоят пост да е заяждане, каквито са всичките ти. Но е нормално за мъж в женски форум. Особено ако не е успял да изпъкне в мъжки такъв.
Виж целия пост
# 15 227
С тези подхвърлени реплики и обръщане на мнението за всичко, вече се обърквам каква е истината.

Кабинетът “Радев” няма да замрази минималната работна заплата на 620,20 евро до 2028 г. Това заяви премиерът Румен Радев пред журналисти. Решението е в разрез с действащата формула в Кодекса на труда, според която минималната заплата се определя ежегодно като 50% от средната за последните 12 месеца, за които има официални данни.
от тук.

Те не четат в цялост. Грабват едно изречение и започва едно писане на страници и страници. Затова много не се връзвам. Както с оръжието за Украйна. Както и завръщането на Невзоров. ПП, ДБ и тн и близките им новинарски страници се спукаха да подигварат Демерджиев. И те се хванали за една снимка и съчинения по картинка. Просто не се усещат кога да спрат. А самият Демерджиев заяви при Бенатова и другата журналистка, че Невзоров вече е дал информацията, която се иска от него и то преди дни. Нищо де. Важното е да се пише за мотики.
Виж целия пост
# 15 228
Точно с увеличението е единственият шанс на тези хора да видят малко повече средства. Достатъчно съм се нагледала на феодалите в провинцията как се подиграват с хората за жълти стотинки.
Може да се дискутира дали това е единственият шанс, ама дай да се върнем на автоматичното повишаване на заплащането. Ще го спираме ли, или не, или само избирателно.
Виж целия пост
# 15 229
Аз явно съм олигарх.😂От където и да го погледнеш все ми режат доходите.От ония с фалшивите ТЕЛК за онко заболяване.И защото е много голям  доходът ми работя на минималната,защото съм в провинцията и с триста зора си намирам работа с такава диагноза.Олигарх от всякъде.Явно такива като мен са най -много в тежест на държавата.😂
Виж целия пост
# 15 230
В крайна сметка се правят предвиждания за три години. Мисля, че са задължителни за бюджет. Правят се някакви допускания, с които да се смята. С бюджет 2024 допусканията са били - 780 - 933, след това 1033, а предвиждането за 2026 е било 1140, а тя всъщност е 1213 лв. Та всичко е в сметките и с възможностите на всеки бюджет. 
Виж целия пост
# 15 231
Скрит текст:
вероятно питането ти не е за максималната заплата.
Много вероятно е, да си търси повод за заяждане или по-лошо, да няма представа, че социализъма го играхме и максимална заплата като понятие не съществува.
По-вероятно е твоят пост да е заяждане, каквито са всичките ти. Но е нормално за мъж в женски форум. Особено ако не е успял да изпъкне в мъжки такъв.
#мотика
Отиде всичкото равноправие между половете, за това ли мряхме по барикадите...😂
Виж целия пост
# 15 232
Моят извод е тъжен.
Ще вансят бюджет до седмица -толкова  има до края на месеца, а по фундаментални решения не са стигнали по темата.
Виж целия пост
# 15 233
Моят извод е тъжен.
Ще вансят бюджет до седмица -толкова  има до края на месеца, а по фундаментални решения не са стигнали по темата.
Те нямат никаква концепция, направо си нямат грам идея какво правят. Знаят, че трябва да бранят там руските интереси и тези на Такита и Макита и това е. И пробват сутрин и обед от кое предложение най-малко ще настръхне обществото, което общество всъщност искат да скубят, та да дадат на едни пари олигарси и корумпета.
#motika Simple Smile
Виж целия пост
# 15 234
Имат те, но не такава, каквато очаква обществото. Сигурна съм, че не случайно толкова бързаха да си гласуват 3,8 млрд заем.
Виж целия пост
# 15 235
А някой разбра ли за какво Василев тегли 7 млрд. лева заем? 3 млрд. за стари плащания и 4 млрд. за какво му бяха?

Доколкото чувам новият дълг е за договорите по ПВУ. Добрата новина е, че въпреки черните прогнози за спиране на еврофондове след хилядите мотики, които уж били настъпили, ЕС пуска над 1 млрд. по Плана. ПП, отново не разбрали и не чули, но с любов към писането във фейса, нападнаха Пеканов, че уж не бил казал добра дума за тях, та се наложи той да ги опровергава с пост. Но така е, когато имаш въбражение, или по-скоро не желаеш да чуваш и слушаш в цялост.
Виж целия пост
# 15 236
Бимбалов:
“По обяд министърът на финансите, оператор на калкулатор и комсомолски секретар от запаса, г-н Гълъб, замразява минималната заплата.

Два часа по-късно премиерът, върховен главнокомандващ на прогресивния популизъм, размразява минималната заплата.

Това управление ни е познато. Нарича се Популистко танго и години наред пред очите ни го танцуваше Бойко Борисов.

Поне измислете нови стъпки, бе, господа политикантропи.

Всемогущия некадърност!”
Виж целия пост
# 15 237
Имат те, но не такава, каквато очаква обществото. Сигурна съм, че не случайно толкова бързаха да си гласуват 3,8 млрд заем.
тези пари многократно казаха за какво се теглят - до края на юли трябва да се плаща по проекти за да получим парите от Европа. иначе ги губим и ще имаш повод да мрънкаш. след 20-на дни трябва да се платят увеличени пенсии, както и заварени високи административни заплати. за плащане на лихви по стари задължение не съм сигурен, но вероятно и тях ще трябва да се плащат.
Виж целия пост
# 15 238
С тези подхвърлени реплики и обръщане на мнението за всичко, вече се обърквам каква е истината.

Кабинетът “Радев” няма да замрази минималната работна заплата на 620,20 евро до 2028 г. Това заяви премиерът Румен Радев пред журналисти. Решението е в разрез с действащата формула в Кодекса на труда, според която минималната заплата се определя ежегодно като 50% от средната за последните 12 месеца, за които има официални данни.
от тук.
Обръщалка. 😄 Утре мунчо ще се появи за да каже “ Научихме че ще замразяваме мин. заплата. Нищо от това не е вярно.”

Нов механизъм за определяне на минималната работна заплата за 2027 г. ще бъде разглеждан през август на среща на тристранните партньори, заедно с обсъждането на държавния бюджет за следващата година. Това съобщи министър-председателят Румен Радев пред журналисти в Министерския съвет. Радев заяви, че минималната работна заплата няма да бъде замразявана през тази година.

Няма такова правителство!Утре щели да представят бюджета за 2026…паметна дата-24юни.
Виж целия пост
# 15 239
ББ "танцува" повече от 10 години, кой друг го е постигнал, та го дават като лош пример.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия