Политиката на България - епизод осем

  • 332 545
  • 15 413
# 15 330
Както казах с ТЕЛК съм с почти 20 години трудов стаж и  плащани всякакви данаци и осигуровки.Работила съм като данъчен и банков служител.Големите пари, които получавам са около 340 евро.Ония ден ходих на преглед и ми взеха 150 евро,защото не работят със здравна каса.Та затова и работя пък било то и на минимална.Тежа на бюджета то е ясно,ама ония с държавните поръчки и прибраните пари за магистрала Хемус изобщо не тежът, те са в правото си.Борете се с такива престъпници като мен че е най-лесно.
Виж целия пост
# 15 331
Има много видове с надписи Deutsche Markenbutter и не трябва да се правят спекулации че щом пише това или пък е евтино, задължително е ментето.
Ясно посочиха кои са фирмите зад ментето.
Цената на маслото падна много последните месеци и често има баш масло под 2 евро във веригите.
Виж целия пост
# 15 332
Има много видове с надписи Deutsche Markenbutter и не трябва да се правят спекулации че щом пише това или пък е евтино, задължително е ментето.
Ясно посочиха кои са фирмите зад ментето.
Цената на маслото падна много последните месеци и често има баш масло под 2 евро във веригите.
Ясно посочиха сутринта по Нова какво по опаковката показва, че е менте. Тоест синята лента и разположението на орелчето. Производителят го пише в дребен шрифт някъде отзад а в случая нарушителите са дистрибутор и вносител.
Виж целия пост
# 15 333
ТЕЛК-вете се ползват и за различни намаления от роднини на такива хора. Преди се рагистрирваха коли. Предполагам данъци, винетки и т.н., не съм сигурна, но това всичко е ресурс.
Не е така. Няма роднини ползващи намаления, освен като придружител или личен асистент. Относно колите, единственото изключение е ако автомобила е семеен и това е съвсем нормално, няма как да се иска инвалида да си има собствен автомобил, който да не се ползва от съпруга/та. Това важи за винетка и данък. Безплатното паркиране не важи за съпруга или съпругата, когато в колата не е инвалида.
Регистрират ги на името на инвалида, разбира се. Не само съпрузи, но и внуци например.
Виж целия пост
# 15 334
Скрит текст:
Мартин Димитров е прав. Те в силовите министерства нали млади се пенсионират с голяма пенсия, после продължават и да работят пак там на заплата.

Не знам за какво е прав МД, който според мен е един безидеен човек (и моля да не ме докладвате, защото тогава ще трябва цялата тема да изтрият - пълно е с Муньовци, зелени чорапи, тикви и пр. обиди).

Според мен една малка реформа, промяна в закона, ще стопира тази практика. А тя е, че ако подадеш документи за пенсиониране 1-ва категория означава, че вече си уморен и изтощен и следователно да няма възможност да се върнеш на същото работно място. Може да работиш нещо друго, от 3-та категория примерно. Воала, проблемът решен.
уморен и изтощен може да си и без да работиш Grinning  познавам такива.  пенсионираш се при изпълнение на дадени условия.
отиди там, където кОпат и се пенсионират 1 категория да видиш как се молят на пенсионерите да останат на работа. няма желаещи и се налага да вкарват от чужбина. пенсионираните не са се уморили, но не искат да работят. а пък и няма смисъл след като не могат да вземат пенсия по-голяма от тавана.  това трябва да се промени - отпадане на тавана.


Може да ги молят колкото си искат. Човекът като си има право на пенсия 1-ва категория има право да си я вземе и да отиде другаде да работи. А ако не желае и повече му харесва да работи на по-висока заплата, да си остане, но да няма право да вземе и пенсията.
Виж целия пост
# 15 335
Реформи по средата на годината за един месец не знам как се очакват. Явно няма да успеят, но задължително очаквам такива с новия бюджет, защото ще имат достатъчно време да направят аназили и да плануват. И имат мнозинство да ги осъществят.

Замислиха ме за бюджетния дефицит и в крайна сметка за какво им е да го правят 3% веднага. Вече сме в ЕЗ и има други държави в процедура, не са умрели и не живеят по-зле. Добрата новина е, че общините няма да са ощетени и ще си направят разходите. Както и други проекти. Надявам се, че няма да правят глупостите на Василев и Петкова и да теглят предварително пари от дружества и банки, а да ги оставят за 2027. Някой бе сметнал 2026 г. с колко е назад бюджетът от подобни гимнастики. Важно е да намаляват разходите напред и да следят приходите и така ще се намалява дефицита. Говорят за крива, дано я обърнат надолу.
Виж целия пост
# 15 336
Скрит текст:
Мартин Димитров е прав. Те в силовите министерства нали млади се пенсионират с голяма пенсия, после продължават и да работят пак там на заплата.

Не знам за какво е прав МД, който според мен е един безидеен човек (и моля да не ме докладвате, защото тогава ще трябва цялата тема да изтрият - пълно е с Муньовци, зелени чорапи, тикви и пр. обиди).

Според мен една малка реформа, промяна в закона, ще стопира тази практика. А тя е, че ако подадеш документи за пенсиониране 1-ва категория означава, че вече си уморен и изтощен и следователно да няма възможност да се върнеш на същото работно място. Може да работиш нещо друго, от 3-та категория примерно. Воала, проблемът решен.
уморен и изтощен може да си и без да работиш Grinning  познавам такива.  пенсионираш се при изпълнение на дадени условия.
отиди там, където кОпат и се пенсионират 1 категория да видиш как се молят на пенсионерите да останат на работа. няма желаещи и се налага да вкарват от чужбина. пенсионираните не са се уморили, но не искат да работят. а пък и няма смисъл след като не могат да вземат пенсия по-голяма от тавана.  това трябва да се промени - отпадане на тавана.


Друг вариант е да остават да работят на същото място, но с процент от пенсията (подобно на майчинството).
Виж целия пост
# 15 337
И да са решили да правят някакви реформи, няма да предприемат нищо съществено преди изборите наесен. Вижте ги чесе лутат като пиле в кълчища и единствено повтарят колко лошо е било предишното управление. Що не кажат впрочем с колко всеки от нас е ощетен всеки ден от парите по Боташ? Интересно би било, искаш да си купиш месо или крем за лице, обаче няма пари заради това, че плащаме на турците за нищо.
Виж целия пост
# 15 338
Скрит текст:
Реформи по средата на годината за един месец не знам как се очакват. Явно няма да успеят, но задължително очаквам такива с новия бюджет, защото ще имат достатъчно време да направят аназили и да плануват. И имат мнозинство да ги осъществят.

Замислиха ме за бюджетния дефицит и в крайна сметка за какво им е да го правят 3% веднага. Вече сме в ЕЗ и има други държави в процедура, не са умрели и не живеят по-зле. Добрата новина е, че общините няма да са ощетени и ще си направят разходите. Както и други проекти.
Надявам се, че няма да правят глупостите на Василев и Петкова и да теглят предварително пари от дружества и банки, а да ги оставят за 2027. Някой бе сметнал 2026 г. с колко е назад бюджетът от подобни гимнастики.
Скрит текст:
Важно е да намаляват разходите напред и да следят приходите и така ще се намалява дефицита. Говорят за крива, дано я обърнат надолу.
Надяваме се, все пак ПБ се кани да управлява по - дълго, та "след нас и потоп" дано не го приложат.
Виж целия пост
# 15 339
И да са решили да правят някакви реформи, няма да предприемат нищо съществено преди изборите наесен. Вижте ги чесе лутат като пиле в кълчища и единствено повтарят колко лошо е било предишното управление. Що не кажат впрочем с колко всеки от нас е ощетен всеки ден от парите по Боташ? Интересно би било, искаш да си купиш месо или крем за лице, обаче няма пари заради това, че плащаме на турците за нищо.
Имат пълно мнозинство, няма кой друг да обвинят и затова единственият им вариант за виновен за собствената им безпомощност остават предишните.
Виж целия пост
# 15 340
Както казах с ТЕЛК съм с почти 20 години трудов стаж и  плащани всякакви данаци и осигуровки.Работила съм като данъчен и банков служител.Големите пари, които получавам са около 340 евро.Ония ден ходих на преглед и ми взеха 150 евро,защото не работят със здравна каса.Та затова и работя пък било то и на минимална.Тежа на бюджета то е ясно,ама ония с държавните поръчки и прибраните пари за магистрала Хемус изобщо не тежът, те са в правото си.Борете се с такива престъпници като мен че е най-лесно.
Милиардите изтекли по едни направления няма да се търсят. Големият проблем за Бг са пенсионерите и хората с увреждания. Никой не го интересува, ниският размер на инвалидните пенсии, някои от които са около 280€ на месец. Как се живее с толкова, как се купуват лекарства, как се плащат прегледи и изследвания... Важното е да се отрежат.
Виж целия пост
# 15 341
В крайна сметка кого да обвинят за раздутите разходи? Патриархът ли? Нали не мислите, че ПБ  са натрупали този огромен дефицит за броени седмици.

Клуб Z излизат с манипулационно заглавие, че Радев е казал, че дефицитът ще е 7.5% Каза, че ще е много над 3%, но без уточнение.
Виж целия пост
# 15 342
В крайна сметка кого да обвинят за раздутите разходи? Патриархът ли? Нали не мислите, че ПБ  са натрупали този огромен дефицит за броени седмици.
Руския патриарх по точно 😆
Виж целия пост
# 15 343
В крайна сметка кого да обвинят за раздутите разходи? Патриархът ли? Нали не мислите, че ПБ  са натрупали този огромен дефицит за броени седмици.
А за Боташ кого да обвиним? ПБ или поне Радев не управлява от броени седмици, нека да бъдем честни
Виж целия пост
# 15 344
Днес ли ще обявят бюджета?
Не го съобщавам, питам. Да не стане като вчера и МРЗ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия