Политиката на България - епизод осем

  • 332 871
  • 15 435
# 15 360
Впускате се в подробности.
На хората без стаж се отпуска социална пенсия за инвалидност и са различна група. Аз пиша за общите положения при ТЕЛК, които са масови и нямат общо със социалната пенсия за ТЕЛК.
Не познавате материята, затова не бъдете толкова категорична. Групите по ТЕЛК нямат нищо общо със трудовия стаж. Там има една наредба, която доста прецизно определя критериите. Пенсията, която се получава при ТЕЛК зависи от трудовия стаж и групата. Има компонент ,който е пряко зависим от трудовия стаж  и компонент, който се определя от групата по ТЕЛК и недостигащите години до необходимия за пенсия трудов стаж. Хайде спирам с безплатните пенсионни консултации. Добре е да изказваме мнение по теми, в които сме компетентни.
Не познавам материята, според теб, но виждам, че ти я познаваш на хартия, дотолкова, че сама да си противоречиш.
За съжаление ми се налага да я познавам не само на хартия. Говоря от личен опит за съжаление. Не питай старило, питай патило. Simple Smile
Виж целия пост
# 15 361
Боташ не е в бюджета.


???
А трябва да е, имаме задължения да плащаме.
Арбитража с Лукойл в бюджета ли е? За едни руснаци питам Joy

Нали фактурите не били начислявани? И както обърна внимание Нана - Боташ е загуба, но не е причина за огромния дефицит. И като сме на тема газ - отписаха ли онези кухи пари, които Асен Василев начисли с 20 лв. за пренос, или още висят като задължение на Булгартрансгаз? Стотици милиони левове бяха с две гласувания в НС.

Арбитражът - да се обърнат към тези, които гласуваха особения управител и какво може да прави. Радев бе наложил вето тогава, но умните глави не се съобразиха.
Виж целия пост
# 15 362
Максималната пенсия си се индексира, но просто не ги получаваш заради сложения таван.
Аз се пенсионирах по 2 категория, съпругът ми също и не останахме да работим, достатъчно ни е🤣
Е, като има таван , защо не гк вдигат заедно с максималния  ОД Wink
Виж целия пост
# 15 363
Максималната пенсия си се индексира, но просто не ги получаваш заради сложения таван.
Аз се пенсионирах по 2 категория, съпругът ми също и не останахме да работим, достатъчно ни е🤣
Е, като има таван , защо не гк вдигат заедно с максималния  ОД Wink
А де, моето семейство е лично засегнато от тавана, но е факт, че го има и винаги го е имало.
Виж целия пост
# 15 364
Защо НС не работи? Днес изслушаха Шишков и айде приключиха.

Забелязвам и аз, че откакто дойде новата власт, програмата за работата на НС много се сви. За тази седмица имат само 6 точки, като 4 от тях охвърлиха днес за час. Утре имат само една, но поне е важна - второ четене на ЗСВ.
В предишното НС са стигали до 15 точки седмично, че и повечето бяха с обемни доклади и дълги обсъждания.
Виж целия пост
# 15 365
Тръпнем в очакване на бюджета, за който ни подготвиха че ще е ужасен, защото тези преди тях 5 години нищо не са правили. Нищо че, от тези 5 години, поне половината са управлявали правителства на радев.
Виж целия пост
# 15 366
Докато е "управлявал" Радев е нямало НС. При останалите имаше. Тук обичате да оправдавате Денковото правителство, че нямало мнозинство. Имаше - бяха в Сглобка с ГЕРБ, които се имат за десни. Да се бяха договорили и да приемат част от нещата, които изискват в момента. Но не го направиха. Големите харчове радевисти ли ги направиха?
Виж целия пост
# 15 367
Ооо, не говори за големи харчове, че най големият харч го направиха баш радевистите.
Виж целия пост
# 15 368
В един голям магазин в момента фалшивото немско масло се продава по 1,85 евро Simple Smile  Така че още количестева има явно.

Да не е оригинала, сутринта показаха кое е фалшивото, има разлики в опаковката.

https://agrovest.bg/%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D … %BD%D0%B5-%D0%BF/
Виж целия пост
# 15 369
Кой? Боташ? Аха, да - на стойност няколко милиарда евро. Мда. Боташ сигурно толкова милиарда е за 13 години неизползване, а тук са ги направили само за броени.

Всъщност имаха работещо НС в част от управлението, но нямаха хора в НС. А Денков имаше. И Желязков имаше.
Виж целия пост
# 15 370
Докато е "управлявал" Радев е нямало НС. При останалите имаше. Тук обичате да оправдавате Денковото правителство, че нямало мнозинство. Имаше - бяха в Сглобка с ГЕРБ, които се имат за десни. Да се бяха договорили и да приемат част от нещата, които изискват в момента. Но не го направиха. Големите харчове радевисти ли ги направиха?
Ти вярваш ли, че ГЕРБ са десни, леви или всякакви други освен корумпирани? И че може някой да се договори с тях за нещо полезно? Помним всички как приключи и първата и втората сглобка с участието на ППДБ. Цитирам думите на Радостин Василев как Тошко му се обадил по телефона с думите "Мацко, спираме им тока" и край, няма правителство.
Виж целия пост
# 15 371
Същият този Боташ, за който, цитирам БТА "България заплаща ежедневно по около 1 050 000 лева на турската държавна енергийна компания".

Аз, аз вярвам, че ГЕРБ са десни и това е една от причините да гласувам за тях. Със сигурност много по-десни от турболевия АВ.

А на ППДБ им се спира тока, защото са меганагли. Без да са спечелили избори, Борисов им подари цялата власт (хем ме е яд на него много, хем разбирам идеята - остави ги да се навилнеят). но това не им стигна - при ротацията искаха и единственото нетяхно министерство да вземат, та Ники да пътува. Ами - аре, кой откъде е. С такива наглеци - толкоз.
Виж целия пост
# 15 372
Да бе, същият този Боташ, няколко милиарда евро за нищо. Колко удобно...кво му плащаш......Ама иначе не е от бюджета неее. От заплатата на Радев и Катамарана сигурно.
Виж целия пост
# 15 373
Максималната пенсия си се индексира, но просто не ги получаваш заради сложения таван.
Аз се пенсионирах по 2 категория, съпругът ми също и не останахме да работим, достатъчно ни е🤣
Е, като има таван , защо не гк вдигат заедно с максималния  ОД Wink
А де, моето семейство е лично засегнато от тавана, но е факт, че го има и винаги го е имало.
Таванът на пенсиите е въведен през 2000 година и остава непроменен до 2018, въпреки инфлацията. От 2018 периодично се увеличава. Т.е. не само това правителство издевателства над пенсионерите. Те по принцип са вечните изкупителни жертви. Ама нали се надявахме на промяна.
Виж целия пост
# 15 374
Същият този Боташ, за който, цитирам БТА "България заплаща ежедневно по около 1 050 000 лева на турската държавна енергийна компания".

Аз, аз вярвам, че ГЕРБ са десни и това е една от причините да гласувам за тях. Със сигурност много по-десни от турболевия АВ.

А на ППДБ им се спира тока, защото са меганагли. Без да са спечелили избори, Борисов им подари цялата власт (хем ме е яд на него много, хем разбирам идеята - остави ги да се навилнеят). но това не им стигна - при ротацията искаха и единственото нетяхно министерство да вземат, та Ники да пътува. Ами - аре, кой откъде е. С такива наглеци - толкоз.
Нищо, сега ще се насладиш на ТЕЗИ наглеци. Четири години. Найс!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия