Политиката на България - епизод осем

  • 333 482
  • 15 483
# 15 420
Скрит текст:
До тук:

1. Няма да се замразява МРЗ
2. Държавните служители ще плащат осигуровки от 01.08. в съотношение 80:20, след НГ в съотношение 60:40
3. Увеличават разходите за здравеопазване, образование и култура
4. Свиват дефицита от 7% на 5,7% (първата цифра не е точна, защото не запомних точната)
5. Ще пипат заплатите на някои висши държавни служители
6. Ще въвеждат мерки срещу сивата икономика - не уточни какви

Много добре, но до след малко как ще бъде? Защото си менят редовно мнението и заключенията за работата към момента не помагат.
Прекалявате вече. Държавният бюджет е с ранг на закон, сега ще влезе в зала и като го гласуват - това ще е.

Ние прекаляваме, а не тия от правителството, които сутринта ти кажат едно, на обяд второ и вечерта трето още по-различно? Не на нас тези забележки, моля. Simple Smile

Божкеее...ама ти въобще четеш ли какво ти се пише? Нали си учител?

Бюджетът както и да го въртят и сучат, няма как да стане по-добър от този на Теменужка. Като не искате да ви пипат дивидентите, сега увеличават МОД и МОП. Честито!

Виж какво съм отговорила на Лейди и какво ми отговаряш ти. Аз само казвам, че не вярвам, докато не го видя подписано и подпечатано с печат.
Виж целия пост
# 15 421
РР - няма да намалим доходите на работещите с нито евро. Е, поне да беше казал за кои работещи - тия на бюджетна заплата, другите... ясно.

Да питам пак - казаха ли нещо за рязане на разходи? Не чух и да каже колко е капиталовата програма.

Да, казаха. На държавните служители - писа се вече няколко пъти.

Скрит текст:
Скрит текст:
До тук:

1. Няма да се замразява МРЗ
2. Държавните служители ще плащат осигуровки от 01.08. в съотношение 80:20, след НГ в съотношение 60:40
3. Увеличават разходите за здравеопазване, образование и култура
4. Свиват дефицита от 7% на 5,7% (първата цифра не е точна, защото не запомних точната)
5. Ще пипат заплатите на някои висши държавни служители
6. Ще въвеждат мерки срещу сивата икономика - не уточни какви

Много добре, но до след малко как ще бъде? Защото си менят редовно мнението и заключенията за работата към момента не помагат.
Прекалявате вече. Държавният бюджет е с ранг на закон, сега ще влезе в зала и като го гласуват - това ще е.

Ние прекаляваме, а не тия от правителството, които сутринта ти кажат едно, на обяд второ и вечерта трето още по-различно? Не на нас тези забележки, моля. Simple Smile

Божкеее...ама ти въобще четеш ли какво ти се пише? Нали си учител?

Бюджетът както и да го въртят и сучат, няма как да стане по-добър от този на Теменужка. Като не искате да ви пипат дивидентите, сега увеличават МОД и МОП. Честито!

Виж какво съм отговорила на Лейди и какво ми отговаряш ти. Аз само казвам, че не вярвам, докато не го видя подписано и подпечатано с печат.

Виждам аз, виждам. А честито разбра ли защо ти казвам? На Коледа пак ходете на протести. Wink
Виж целия пост
# 15 422
е, общините са частни. постоянно искат от държавата още пари
Общините са общински. Знания за втори клас.
Виж целия пост
# 15 423
Докато финансите се контролират от теменужки и гълъби разлика няма, за да ми казваш честито като че ли сме се наиграли. Отново да повторя - дали ще си отрежа десния крак, или левия, за да се освободя от капана, който ми поставят едните или другите некадърници, все без крак ще остана. Цялата ни държава е на честито от 44-та година.
Виж целия пост
# 15 424
Добре, чакайте да залезе. То ДБ мечтаят за края на ГЕРБ, откак ГЕРБ го има. Предстои да видим.
Виж целия пост
# 15 425
Докато финансите се контролират от теменужки и гълъби разлика няма, за да ми казваш честито като че ли сме се наиграли. Отново да повторя - дали ще си отрежа десния крак, или левия, за да се освободя от капана, който ми поставят едните или другите некадърници, все без крак ще остана. Цялата ни държава е на честито от 44-та година.

А, не. Ако беше Теменужкиния, нямаше да режеш нито един крак. Wink
Други щяха да го правят, разбирай най-вече олигарсите.
Виж целия пост
# 15 426
е, общините са частни. постоянно искат от държавата още пари
Общините са общински. Знания за втори клас.
общински са и чакат пари от държавата.

Бюджетът, общия, е давал пари на Топлофикация. Та като цяло всички сме давали, за да спасяване фирмата. Информация - Държавният бюджет отпусна 1.6 милиарда лева за покриване на задълженията на "Топлофикация София". : Парите бяха предназначени за изкупуване на огромните дългове на столичното парно към държавните дружества "Булгаргаз" и Българския енергиен холдинг (БЕХ).: Въпреки че държавата стана основен кредитор чрез Министерството на енергетиката, "Топлофикация София" остана собственост на Столична община.
Виж целия пост
# 15 427
Сега разбрахте ли защо ГЕРБ си мълчат? Защото това си е ДЕСЕН бюджет отвсякъде.
Аз съм ок с него, не зная тези, които изпълниха фразата (която се приписва ту на Толстой, ту на Достоевски, ту на Сталин, ту на Ленин, но всъщност авторът е неизвестен) и ходиха да протестират, дали ще им хареса.
Виж целия пост
# 15 428
Всеки ден им плащаме по половин милион, сега теглят дългове, които ще добавят още толкова.
Ще ти го напиша бавно.
Н.е. п.л.а.щ.а.м.е н.и.щ.о.
Договорът е между две търговски дружества и няма нищо общо с бюджета и разходите които прави държавата.

Нима? И кое е търговското дружество от българска страна?
Виж целия пост
# 15 429
ДЕСЕН ?!
Flushed
Добре...
https://www.youtube.com/watch?v=x7VblJpBEAI
Един смислен човек Wink
Виж целия пост
# 15 430
Не, че Гълъб Донев и компания като са в МФ много разбират и става ясно, де,  ама..
Санди,  това е държавно предприятие и от нас се покриват и загубите.
то и Топлофикация  - София е държавно и плащам за неговите загуби без да съм софиянец и без да ползвам услугите му.

Добре че си ти да плащаш за Топлофикация София Grinning
Виж целия пост
# 15 431
Всеки ден им плащаме по половин милион, сега теглят дългове, които ще добавят още толкова.
Ще ти го напиша бавно.
Н.е. п.л.а.щ.а.м.е н.и.щ.о.
Договорът е между две търговски дружества и няма нищо общо с бюджета и разходите които прави държавата.

Нима? И кое е търговското дружество от българска страна?
Катамаран ЕООД
Виж целия пост
# 15 432
По 10 милиарда нов дълг са си заложили мотиките за следващите две години Joy
Хубаво е!!!
Виж целия пост
# 15 433

Васи, няма да гледам някакви хора от розови балони.

Ще ти го кажа така - има една дупка в бюджета. Тя трябва да се запълни, думата е точно трябва.

Желязковото правителство предложи да се запълни от по-имотните. АВ скочи, КРИБ скочиха и направиха протести, които свалиха Желязковото правителство.

Сега Радевото правителство предлага тази дупка да се запълни от всички и бедни, и богати.
Това е, простичко обяснено. Как мислиш, кой начин е по-десен от двата единствени начина?
Виж целия пост
# 15 434
Слушам Велев при Ризова. Дългът намалява, според него. Без криене, без отлагане на разходи и изземване на приходи за бъдещи периоди, Велев казва, че се стъпва на здрава основа и е реалистичен. Като го слушам май е доволен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия