Политиката на България - епизод осем

  • 337 926
  • 15 730
# 15 555
Пуснете си НС и чуйте декларацията на ПБ за бюджета. Без думи.
#мотика


РР преди дни се договори да подпомогне транспортния бранш. Подпомогна ги с вдигането на винетките и толовете.
Виж целия пост
# 15 556
Голямо обгрижване. Някои са под 1000 евро заплата в бюджетната сфера. Голяма далавера.

Ако някой познава хора, които работят в ДА, да ги пита колко им е заплатата. Нямам предвид тези на високи позиции, а обикновените чиновници. Аз познавам доста такива. Заплатата им е между 1000 и 1200 евро бруто. Бонуси получават веднъж на 3 месеца и то някакви смешни от сорта на 50 - 120 евро. Общинските служители пък даже няма да ги коментирам, че не се водят ДА. Там заплатите са обидно ниски.

Питай ги защо не напуснат общинските и държавните си работни места Simple Smile
Ей го - частния сектор от години страда от липса на работна ръка. Такива професионалисти с лекота биха си намерили добре платена работа в частния сектор и ще взимат големите заплати нели?

Oh, wait Grinning

#мотика
Виж целия пост
# 15 557
Ох, не бъдете наивни, не вярвайте,ще шикалкавят, ще се оправдават.
Например 85,% в МВР са първа категория, това могат още сега да го коригират, защото е безумно. Но не. Имаме обещания и бъдеще време. В България никакви сериозни катаклизми не предполага такъв висок дефицит, но пък подсказва липса на смелост за непопулярни реформи, които ако не се направят в началото, после 'ептен.

Колко време според теб е това "начало"? Защото РП имаме от няма и 2 месеца, а бързите реформи видяхме до какво водят. Не е, като да не се нагледахме на такива. Първо - реформа, после - реформа на реформата. Не вярвам да искате още от това. За да има качествена реформа където и да е, трябва време. Да се направи веднъж и да се приключи. И да не се налага да се пипа, поне до следващото РП.

Така е, Лейди, но ако сега не направят ключови реформи с възможността да обвиняват предишните заради "лошото" положение, след време ще им стане още по-трудно, защото няма да има кой да обвиняват.
Виж целия пост
# 15 558
Това гледане в паничката на другите хич не го разбирам, полицаите били 1 категория, ДА нищо не работят и много вземат, а за учителите, нищо не знаят децата и все за пари ревят и тн.
Не ме интересува ничия паничка, в която не изсипвам от моята.
Виж целия пост
# 15 559
Скрит текст:
Голямо обгрижване. Някои са под 1000 евро заплата в бюджетната сфера. Голяма далавера.

Ако някой познава хора, които работят в ДА, да ги пита колко им е заплатата. Нямам предвид тези на високи позиции, а обикновените чиновници. Аз познавам доста такива. Заплатата им е между 1000 и 1200 евро бруто. Бонуси получават веднъж на 3 месеца и то някакви смешни от сорта на 50 - 120 евро. Общинските служители пък даже няма да ги коментирам, че не се водят ДА. Там заплатите са обидно ниски.

Питай ги защо не напуснат общинските и държавните си работни места Simple Smile
Ей го - частния сектор от години страда от липса на работна ръка. Такива професионалисти с лекота биха си намерили добре платена работа в частния сектор и ще взимат големите заплати нели?

Oh, wait Grinning

#мотика

Питай ги ти - аз знам защо Simple Smile Но и да ти го обясня, няма да разбереш, така че няма смисъл.
Виж целия пост
# 15 560
Аз само едно не разбрах - чух от експерт, че приходите, които са заложени в Радевия бюджет са по-ниски от тези, заложени в Теменужкиния за 2026 г. Питам се защо ли? Защото изритаха Спецов ли? Thinking
Дали НАП ще излиза във ваканция нещо, какво ли?
Виж целия пост
# 15 561
E, добре как става така, че заплата за учител 1200 евро е много голяма, а заплата 1200 евро в ДА е нищожна? Ще се спрат ли от медиите на едно твърдение? Grinning

1200 евро в провицнията не е, като 1200 евро в София, Пловдив, че дори Варна и Бургас. Не знам твоята заплата колко е, но познавам учители в София, които са с по-високи заплати.
Интересно ми е ти специално от какво се оплакваш. Донев вчера каза, че увеличават парите за образование, преди време казаха, че и учителските заплати ще се увеличават, така че ми е малко странно специално твоето недоволство. Да се оплакваш от реформи на МОН е едно, но специално за заплатите, лично на мен ми е нелогично, особено, ако си в някой по-малък град.

Не се оплаквам, а посочвам двойните стандарти на медии и политици. За една и съща сума става въпрос, а според тях едните получават прекалено много, а другите прекалено малко.
Виж целия пост
# 15 562
Голямо обгрижване. Някои са под 1000 евро заплата в бюджетната сфера. Голяма далавера.

Ако някой познава хора, които работят в ДА, да ги пита колко им е заплатата. Нямам предвид тези на високи позиции, а обикновените чиновници. Аз познавам доста такива. Заплатата им е между 1000 и 1200 евро бруто. Бонуси получават веднъж на 3 месеца и то някакви смешни от сорта на 50 - 120 евро. Общинските служители пък даже няма да ги коментирам, че не се водят ДА. Там заплатите са обидно ниски.

Питай ги защо не напуснат общинските и държавните си работни места Simple Smile
Ей го - частния сектор от години страда от липса на работна ръка. Такива професионалисти с лекота биха си намерили добре платена работа в частния сектор и ще взимат големите заплати нели?

Oh, wait Grinning

#мотика
Те не протестират за заплати, но не заслужават ли прилични условия на труд? Що така мразите всички около вас? Диалогът предполага аргументи.
Виж целия пост
# 15 563
Скрит текст:
E, добре как става така, че заплата за учител 1200 евро е много голяма, а заплата 1200 евро в ДА е нищожна? Ще се спрат ли от медиите на едно твърдение? Grinning

1200 евро в провицнията не е, като 1200 евро в София, Пловдив, че дори Варна и Бургас. Не знам твоята заплата колко е, но познавам учители в София, които са с по-високи заплати.
Интересно ми е ти специално от какво се оплакваш. Донев вчера каза, че увеличават парите за образование, преди време казаха, че и учителските заплати ще се увеличават, така че ми е малко странно специално твоето недоволство. Да се оплакваш от реформи на МОН е едно, но специално за заплатите, лично на мен ми е нелогично, особено, ако си в някой по-малък град.

Не се оплаквам, а посочвам двойните стандарти на медии и политици. За една и съща сума става въпрос, а според тях едните получават прекалено много, а другите прекалено малко.

Защото едните работят по цял ден целогодишно, а другите работят само сутрин или само следобед и то само през учебната година. Лятото общо взето се подмотват. Не казвам, че не работите и лятото, но не е, като да сте по цял ден плътно на работа. Не знам да има учител, който да работи по 8 часа на ден, всеки ден, през цялата година. Наскоро звънях на 2 учителки по БЕЛ, да ги питам дали дават частни уроци през лятото. И двете казаха, че лятото много пътуват и затова не дават уроци. За чиновниците не съм чула да се скъсват от пътувания през лятото, защото там отпуските са по график, одобрен още в началото на годината. Та затова така Simple Smile
Виж целия пост
# 15 564
Заплатите на общинарите са още по-ниски. Между 850 и 950 - 1000 евро. Даже за 1000 евро не съм и сигурна. Наскоро ми попадна обява за Главен инженер, точно в район Красно село. Обявената заплата беше 950 евро. Подчертавам - Главен инженер! ДМС-та там няма. От време на време им измислят нещо, да им метнат някакви смешни пари.

Тази дирекция мисля, че е към Агенцията за социално подпомагане.
И свършената работа е горе долу за толкова евентуално.
Тези "инженери" там не са онези инженери които получават 5х от цитираното. И реално работят.
Съвсем различно натоварване, очаквания, отговорности и капацитет. Сладки длъжности да си кюташ до пенсия.
Виж целия пост
# 15 565
Тези, които съм питала казват, че не искат Grinning
Искат си спокойствието, разбирай нищоправенето, отпуските, болничните, диванчета за да си полегнат в канцеларията, фризьор и прочее в работно време, за работното време пък да не говорим. И по-назад ти казаха, че си тръгват в ранния следобед.
Много добре знаят какво ще ги направи частника за 2000 евро заплата. Ама ти си се залъгвай.
За раздутия щат да не говорим.

Добавям - всички работници и служители заслужават достойни условия на труд и работна среда. Някои канцеларии са потресаващи. За това трябват реформи и няма връзка със заплатите на персонала. По твоя пример, може служителите да мръзнат, но съм убедена че сметките на организацията им са космически. Между другото, работниците в складове и хладилници на частни фирми не заслужават ли да не им е студено? Или само галеното дете ДА ще гледаме?
Виж целия пост
# 15 566
Цитат
И свършената работа е горе долу за толкова евентуално.
Тези "инженери" там не са онези инженери които получават 5х от цитираното. И реално работят.
Съвсем различно натоварване, очаквания, отговорности и капацитет. Сладки длъжности да си кюташ до пенсия.
Нищо вярно няма в това. Архитектите и инженерите по общините и районите са изключително натоварени и затрупани с искания за разрешения, работа по регулации, карти, кадастър.
Личи си, че никаква идея нямате как се случват нещата.
Но спокойно, с тези заплати, скоро и хора няма да има там, а ще ревем защо държавата не движи нещата. Още повече че такъв кадър, с опит в общината и пряко от кухнята, ще го грабнат за секунди от бизнеса.

Моля??? Какви реформи са предприели от ПБ за тези 3 месеца? КОНКРЕТНИ ПРИМЕРИ или не пишете несъществуващи неща.
Какви три месеца, като няма и 2. То от дребните неща се започва с лъжите и преиначаванията, останалото да не говорим.
Сглобката колко месеца управлява и какво реформира?
Всъщност не разбирам какво не се харесва на "демократите", това е десен бюджет, бизнесът не е пипнат, трябва да са доволни. Само малкият човек го отнася засега. Жалко е това, но Домуса и другите имат силно и кресливо лоби.
Аз го приемам дотолкова, че съм наясно с нуждата от свиване на колани. Но не е ок да няма солидарност от частния сектор.
Виж целия пост
# 15 567
Тези, които съм питала казват, че не искат Grinning
Искат си спокойствието, разбирай нищоправенето, отпуските, болничните, диванчета за да си полегнат в канцеларията, фризьор и прочее в работно време, за работното време пък да не говорим. И по-назад ти казаха, че си тръгват в ранния следобед.
Много добре знаят какво ще ги направи частника за 2000 евро заплата. Ама ти си се залъгвай.
За раздутия щат да не говорим.
Говорите откровени неумности. Редили ли сте се на опашка, за да ви обслужат въпросните чиновници? Кой да изпълнява определени функции на държавата? Как може да се изказвате с такава категоричност? Сигурно сте от онези лелки, дето се карат на всяка опашка и светът ви е крив.
Виж целия пост
# 15 568
Тези, които съм питала казват, че не искат Grinning
Искат си спокойствието, разбирай нищоправенето, отпуските, болничните, диванчета за да си полегнат в канцеларията, фризьор и прочее в работно време, за работното време пък да не говорим. И по-назад ти казаха, че си тръгват в ранния следобед.
Много добре знаят какво ще ги направи частника за 2000 евро заплата. Ама ти си се залъгвай.
За раздутия щат да не говорим.

Да ви се чуди човек, щом на чиновниците в ДА е толкова леко и приятно, а заплатите толкова високи, пък и ДМС-та големи получават, защо стоите при тези лоши частници, а не сте се уредили и вие на такова място Simple Smile Ако иска човек, винаги може да намери начин. Парите текат, като реки, да се чудиш къде да ги похарчиш, а време свободно - колкото щеш. Отидете там, поработете няколко месеца и елате да ни разкажете колко сте доволни Simple Smile
Виж целия пост
# 15 569
Тези, които съм питала казват, че не искат Grinning
Искат си спокойствието, разбирай нищоправенето, отпуските, болничните, диванчета за да си полегнат в канцеларията, фризьор и прочее в работно време, за работното време пък да не говорим. И по-назад ти казаха, че си тръгват в ранния следобед.
Много добре знаят какво ще ги направи частника за 2000 евро заплата. Ама ти си се залъгвай.
За раздутия щат да не говорим.

Добавям - всички работници и служители заслужават достойни условия на труд и работна среда. Някои канцеларии са потресаващи. За това трябват реформи и няма връзка със заплатите на персонала. По твоя пример, може служителите да мръзнат, но съм убедена че сметките на организацията им са космически. Между другото, работниците в складове и хладилници на частни фирми не заслужават ли да не им е студено? Или само галеното дете ДА ще гледаме?
Изпадате в противоречие. За да се осигурят условия  и за работниците в частните фирми е нужен контрол. От Инспекцията по труда. Тези инспектори също са бюджетни служители, пък вие искате да ги съкратите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия