Политиката на България - епизод осем

  • 338 046
  • 15 741
# 15 630
Слушам Панев, казва, че са си вдигнали разходите за издръжка на администрацията с 35%.
Айде бе, бариста ли ще си наемат да им прави кафето? Златни писалки...за подписчета, командировки или пчоивки...
Виж целия пост
# 15 631
Скрит текст:
Моля! Кой застана под този юмрук, не бяха ли всички "прогресивни сили", можеш да прочетеш сума обяснения за символиката му. Срещу ГЕРБ и ББ /ДП още не беше актуален/ се лееше такава омраза ....После същите хора, доведоха Радев до втория му мандат и го бранеха, днес го обвиняват в русофилство и вреда за държавата, а същевременно направиха коалиции и сглобки със същите тези Борисов и Пеевски, срещу които протестираха.


Всичко е така, за техния грях да се наредат с копейки рамо до рамо много пъти съм го споменавала, но това по никакъв начин не отменя заслугите на РР за безвремието, безвластието и разделението, това беше неговата цел и я постигна. С помагачи, разбира се. Но той е първопричината. Помня ПЪРВАТА му реплика, като президент в парламента - "още малко ви остава".
Ако другите си бяха изиграли картите добре, РР изобщо нямаше да помирише повече власт. Това, че те се провалиха отвори широка портите за него.
Повече от убедена съм, че подкрепата, която получи сега от избирателите не е доверие, а просто на хората им писна от игрички, скандали, собственици да държавата, техните слуги и т.н. Поне за малко това спря.
Виж целия пост
# 15 632
Слушам Панев, казва, че са си вдигнали разходите за издръжка на администрацията с 35%.
Айде бе, бариста ли ще си наемат да им прави кафето? Златни писалки...за подписчета, командировки или пчоивки...
На фона на този рев че нямало пари това е повече от нагло. РР ни съска да затягаме коланите, а иначе разходите увеличени с 35%. За едните постната пица, за други мазнинките. Можеше поне от кумова срама да посмалят малко разходите за бонбони и кафе по кабинетите.
Виж целия пост
# 15 633
Къде ги чете тези неща Панев? Да вземем и ние да прочетем. Би трябвало да се намали с 10% издръжката.
Виж целия пост
# 15 634
И дали  най накрая ще изметат пенсионерите от ДА. Ами на когото му се работи да отива в частния сектор. Има вариант. Ама как, моля. Дълбоко вкопали се на държавна хранилка и си кютат ли кютат. Време е да се каже БАСТА.
Виж целия пост
# 15 635
Оцапан е единствено имиджа на Радев.
Прогресивно копае надолу...


Аз пак не вярвах, че е толкова зле. Не можех да приема, че някой може да е тооолкова зле.

На фона на тази критика, която хвърляше през годините , това съскане, тази лъскава /и бутафорна/ кампания , имидж..
Чувствам се като ол@гофрен, с който се опитват да си правят гаргара отново.
Виж целия пост
# 15 636
Това, което казах и повтарям е, че ДА в цялост е прекомерно раздута. Трябва оптимизация във всички отдели. И борба с корупцията в ДА и в цялост в държавата. Но може би искам прекалено много
С колко е раздута? Какво трябва да се оптимизира? Колко ще е реално ползата за дефицита?
Ако можеш да отговориш на един от тези въпроси, ще приема, че имаш понятие по темата...или...

На база личните ми наблюдения над звено от 60 човека, в което само 15 си заслужават заплатите, а останалите симулират дейност или дублират съществуващи длъжности в други администрации, 75% са излишни. Устройва ли те подобен анализ?
Виж целия пост
# 15 637
Оцапан е единствено имиджа на Радев.
Прогресивно копае надолу...


Аз пак не вярвах, че е толкова зле. Не можех да приема, че някой може да е тооолкова зле.

На фона на тази критика, която хвърляше през годините , това съскане, тази лъскава /и бутафорна/ кампания , имидж..
Чувствам се като ол@гофрен, с който се опитват да си правят гаргара отново.
Да се чувстват олигофрени тези, които ни го натресоха с пълно мнозинство за четири години. Ама искам да си изпият горчивата чаша докрай. Радвам се, че сме в Еврозоната и една втора Виденова зима не е възможна, поне се надявам. А иначе всички ще ручаме жабета, няма как. Да ми обяснява, как нямало да замразява минималната работна заплата, ама ще я определя по други правила. Тате ще ми купи колело, друг път.
Виж целия пост
# 15 638
И дали  най накрая ще изметат пенсионерите от ДА. Ами на когото му се работи да отива в частния сектор. Има вариант. Ама как, моля. Дълбоко вкопали се на държавна хранилка и си кютат ли кютат. Време е да се каже БАСТА.

Заявили са. Но едно е говорене, друго е да се свърши. Ще следим. Според мен ще го направят, но не става от днес за утре. Ако ставаше то щеше да е направено при предходни кабинети, но явно на никой не му се е занимавало.
Виж целия пост
# 15 639
Скрит текст:
Оцапан е единствено имиджа на Радев.
Прогресивно копае надолу...


Аз пак не вярвах, че е толкова зле. Не можех да приема, че някой може да е тооолкова зле.

На фона на тази критика, която хвърляше през годините , това съскане, тази лъскава /и бутафорна/ кампания , имидж..
Чувствам се като ол@гофрен, с който се опитват да си правят гаргара отново.
Да се чувстват олигофрени тези, които ни го натресоха с пълно мнозинство за четири години. Ама искам да си изпият горчивата чаша докрай.
Радвам се, че сме в Еврозоната и една втора Виденова зима не е възможна, поне се надявам. А иначе всички ще ручаме жабета, няма как.
Скрит текст:
Да ми обяснява, как нямало да замразява минималната работна заплата, ама ще я определя по други правила. Тате ще ми купи колело, друг път.
Виденова зима няма да има, но с този бюджетен дефицит и растящ дълг сме хванали пътя на гърците, където ЕЗ не може да ни спаси.
Виж целия пост
# 15 640
Така е, ама не еврото е виновно.
Виж целия пост
# 15 641
Скрит текст:
Оцапан е единствено имиджа на Радев.
Прогресивно копае надолу...


Аз пак не вярвах, че е толкова зле. Не можех да приема, че някой може да е тооолкова зле.

На фона на тази критика, която хвърляше през годините , това съскане, тази лъскава /и бутафорна/ кампания , имидж..
Чувствам се като ол@гофрен, с който се опитват да си правят гаргара отново.
Да се чувстват олигофрени тези, които ни го натресоха с пълно мнозинство за четири години. Ама искам да си изпият горчивата чаша докрай.
Радвам се, че сме в Еврозоната и една втора Виденова зима не е възможна, поне се надявам. А иначе всички ще ручаме жабета, няма как.
Скрит текст:
Да ми обяснява, как нямало да замразява минималната работна заплата, ама ще я определя по други правила. Тате ще ми купи колело, друг път.
Виденова зима няма да има, но с този бюджетен дефицит и растящ дълг сме хванали пътя на гърците, където ЕЗ не може да ни спаси.
Сигурно това разбират управляващите като борба с неравенствата - еднаква мизерия за всички.
И полагат неистови усилия да ни я докарат.
Виж целия пост
# 15 642
Това, което казах и повтарям е, че ДА в цялост е прекомерно раздута. Трябва оптимизация във всички отдели. И борба с корупцията в ДА и в цялост в държавата. Но може би искам прекалено много
С колко е раздута? Какво трябва да се оптимизира? Колко ще е реално ползата за дефицита?
Ако можеш да отговориш на един от тези въпроси, ще приема, че имаш понятие по темата...или...

Когато ми платиш за анализа, ще ти го предоставя.
Виж целия пост
# 15 643
Следващите олигарси, с които ще се бори ПБ, са пушачите. Още поскъпвания, вдигане на акциза. Нали трябват пари за Боташ и администрацията.
Оправданието ще е, че следват европейската директива. Обаче в провинцията доходите не са европейски. София, Варна, Бургас и Пловдив може заплатите да са на европейско ниво, в дълбоката провинция не са.
Виж целия пост
# 15 644
Айде честито на ченгесариата.

https://desebg.com/zakon/6625-2026-06-25-04-50-34
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия