Политиката на България - епизод осем

  • 338 431
  • 15 751
# 15 645
Трябваше да са още по-високи с приетите автоматизми, но не са, защото ги махат. Ще оправят и заплатите по бордовете.

Прекалени са ви исканията за бюджет насред година. Дано да ги е имало и предишни такива, но там пък определено е било греда. Няма оптимизация на щатовете, нито пък са спрели големите заплати.
Виж целия пост
# 15 646
Трябваше да са още по-високи с приетите автоматизми, но не са, защото ги махат. Ще оправят и заплатите по бордовете.

Прекалени са ви исканията за бюджет насред година. Дано да ги е имало и предишни такива, но там пък определено е било греда. Няма оптимизация на щатовете, нито пък са спрели големите заплати.
Нищо ще си го избият в почивки.
Виж целия пост
# 15 647
Интересна табличка. Сигурно е на Ексел - анатема! Аграрите мразят ексела Simple Smile
Още по-интересно ще ми бъде да видя разбивките, ама...
Виж целия пост
# 15 648
Автоматичното увеличение отпада за всички, не само за силовите структури.
Доживях да се жалят пушачите, и аз съм пушач, но приветстван мярката. Чак пък такова плюене по всеки ред в бюджета...
Приветствам дрането на пушачите и хазарта.
Виж целия пост
# 15 649
Мислят си и ПП ДБ като крякат по телевизора и интернет по цял ден и хората ще се вдигнат ще изгонят Радев и ще ги изберат с поне 200 депутата, ама няма ли кой да им каже, че никога няма да стане това.
Виж целия пост
# 15 650
За сивия сектор, Донев вчера каза, че са предвидили мерки за изсветляването му. Какви точно - не спомена. Интересно ми е да видя какви мерки смятат да предприемат и до колко ще бъдат успешни. Най-интересно ще ми е дали ще успеят да се справят с услугите, че там поне 80% си плачат за проверки и жестоки актове.

Просто не виждам как ще хванат майстори,  зъболекари и заведения
Виж целия пост
# 15 651
За сивия сектор, Донев вчера каза, че са предвидили мерки за изсветляването му. Какви точно - не спомена. Интересно ми е да видя какви мерки смятат да предприемат и до колко ще бъдат успешни. Най-интересно ще ми е дали ще успеят да се справят с услугите, че там поне 80% си плачат за проверки и жестоки актове.

Просто не виждам как ще хванат майстори,  зъболекари и заведения

Майсторите няма как - това е ясно. Но заведения, зъболекари, маникюристи, козметици, фризьори и т.н. не е чак толкова трудно, ако имат желание. Защото специално на подчертаните, касовите им апарати са хванали паяжина.
Виж целия пост
# 15 652
От тия 4 години безвластие 2 са на Радев. Та?

2 са на Радев, а че са 4 години безвластие пак се дължи най-вече на Радев.
Защо? РР е човека, който гласува вот на недоверие на правителството Петков, РР е човека, който създаде и раглоби "сглобката", РР е човека, който организира протести срещу правителството на Желязков и най - накрая се самоизбра.
Служебните правителства на РР са били от 12 май 2021 - 13 декември 2021г. и от 2 август 2022 - 6 юни 2023 год..

Оооо, нека не подценяваме интелекта на аудиторията. РР размаха юмрука срещу парламента и правителството 2020, РР насаждаше години наред омраза и разделение в обществото, хейтеше парламенти и правителства, хейтеше всичко наред...няма някой друг, който да е нанесъл такива щети на обществото, като цяло.

И продължава да сее омраза и да разединява. Това ще му се върне като бумеранг.
Виж целия пост
# 15 653
Скрит текст:
От тия 4 години безвластие 2 са на Радев. Та?

2 са на Радев, а че са 4 години безвластие пак се дължи най-вече на Радев.
Защо? РР е човека, който гласува вот на недоверие на правителството Петков, РР е човека, който създаде и раглоби "сглобката", РР е човека, който организира протести срещу правителството на Желязков и най - накрая се самоизбра.
Служебните правителства на РР са били от 12 май 2021 - 13 декември 2021г. и от 2 август 2022 - 6 юни 2023 год..

Оооо, нека не подценяваме интелекта на аудиторията. РР размаха юмрука срещу парламента и правителството 2020, РР насаждаше години наред омраза и разделение в обществото, хейтеше парламенти и правителства, хейтеше всичко наред...няма някой друг, който да е нанесъл такива щети на обществото, като цяло.
вероятно Радев е писал и тук за да насажда омраза и разделение ??? а при предишните как е било?
от Аспарухово време винаги е имало дразги и разделение. впрочем няма държава по света където да не се среща противопоставяне м/у народа.
Виж целия пост
# 15 654
Автоматичното увеличение отпада за всички, не само за силовите структури.
Доживях да се жалят пушачите, и аз съм пушач, но приветстван мярката. Чак пък такова плюене по всеки ред в бюджета...
Приветствам дрането на пушачите и хазарта.
И аз.
Трябваше да се вдигнат и данъците на бизнеса, но не би....
Мислят си и ПП ДБ като крякат по телевизора и интернет по цял ден и хората ще се вдигнат ще изгонят Радев и ще ги изберат с поне 200 депутата, ама няма ли кой да им каже, че никога няма да стане това.
Чакаме Асен да ги вдигне на протест днес следобед...Joy
Виж целия пост
# 15 655
Продължават да излизат подробности за бюджета.

Тези се подиграват с народа!  В приложението към бюджета си записали перо: Други инвестиционни проекти без проектна готовност за нуждите на Въоръжените сили. За тази година 40 млн евро, за 2027 - 293 млн, за 2028 - 286 млн. Това се казва празен чек за 619 млн евро. Ето го част от дефицитът! Дали са нагли?!
🚑  За сравнение на следващата страница за модернизиране на спешните центрове и за линейки едва 13 млн евро за тази година,  за 2027 е 0 евро и за 2028 е 0 евро. Човешкият живот зависи до голяма степен от спешната помощ. Там сме трагедия като общество. Линейки катафалки.
💉Тези си организират свое избирателно тяло с много милионни финансови инжекции през бюджета. От данъкоплатците.  На тъмно! Със собствени приоритети.
💣До часове ще излизат още "бомби", които ще взривят общественото мнение. Прогресистите минават всякакви граници на наглостта, антисоциалната си политика, антибизнес и военен лобизъм. Всеки депутат вдигнал ръка за този бюджет трябва да се третира като съучастник на убийството на българската икономика и справедливостта

Скрит текст:

от фб на Калоян Методиев
Виж целия пост
# 15 656
Можеше да ги вдигне, ако не ги бяхме видяли и тях колко струват, а съм далеч от мисълта, че Асен ги вдига.
Виж целия пост
# 15 657
На база личните ми наблюдения над звено от 60 човека, в което само 15 си заслужават заплатите, а останалите симулират дейност или дублират съществуващи длъжности в други администрации, 75% са излишни. Устройва ли те подобен анализ?
Това не е анализ, затова и отговорът е Не. Подобно становище трябва да включва най-малко следното
- Обосновка. Не може да се мери с един аршин в твоя случай 75% излишъци. Това означава примерно персонала на посолство от 20 човека да се сведе до 5 което е меко казано смешно. Много меко казано.
- Очакван ефект върху бюджета. Примерно съкращаваш 25% които като намаляваш персонала така, че офисите които заемат са свободни...може да продължиш...ако имаш желание.
- Очаквана промяна на нивото на работа.
- Искаш ли още?
С голямата ножица се реже когато свиваш дейност или реорганизираш цялостно дадена дейност и прехвърляш разходите към друг бюджет. Когато искаш повишаване на качеството не става просто със звездите ми го говорят.
П.с. Надявам се да нямаш предвид 75 от публичен сектор.
Виж целия пост
# 15 658
Можеше да ги вдигне, ако не ги бяхме видяли и тях колко струват, а съм далеч от мисълта, че Асен ги вдига.
Шегувам се. Нищо няма да вдигне, те са на море вече повечето и пускат снимки с апероли и на шезлонги.

Калоян Методиев е много злобно човече, което не може да преживее, че Радев го изхвърли и постоянно бълва истерични постове във фейса. Всичко, което пише е много далеч от обективността и трезвия анализ.
Иначе като го чета - готов е да го приемат в ППДБ, не знам защо още не е изявил желание. При Корнелия е очевидно, че няма никакво бъдеще.
Виж целия пост
# 15 659
Автоматичното увеличение отпада за всички, не само за силовите структури.
Доживях да се жалят пушачите, и аз съм пушач, но приветстван мярката. Чак пък такова плюене по всеки ред в бюджета...
Приветствам дрането на пушачите и хазарта.
И аз.
Трябваше да се вдигнат и данъците на бизнеса, но не би....

МОД, МОС и винетките малко ли ти се виждат са като допълнително бреме за бизнеса?

Разбирам, че на чужд гръб и 100 тояги са много и че на работещите в ДА все бизнесът ви е виновен, че нямате работа с достойно за вашите разбирания заплащане.

Иначе и за предните протести така се изказваше.

Санди, знам, че нищо различно от това, че е безсмислено намаляването на заетите в публичния сектор не те устройва, та можеш да си спестиш чаршафите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия