Политиката на България - епизод осем

  • 338 303
  • 15 744
# 15 690
И какво излиза от думите на Асен Василев ,че ще изпапкаме едни парички ,пък други ще ги плащат . Пенсиите са ни най-голямата драма.Милиард и половина отгоре за издръжка.Абсолютна наглост.Естествено и съдебна реформа с наливане на още пари по джобовите на наши хора там.Едни капиталови разходи ,пак за нашите фирми .Така се бори олигархия, като им даваш все повече и повече и ревеш за заеми.
Виж целия пост
# 15 691
Да го изтеглят докато е време. Защо искат да настъпят същата #мотика като тия наглеци през декември? Дали защото не са едни и същи? Избирачите на РР, как се чувствате днес?
Виж целия пост
# 15 692
Да го изтеглят докато е време. Защо искат да настъпят същата #мотика като тия наглеци през декември? Дали защото не са едни и същи? Избирачите на РР, как се чувствате днес?
И на мен ми е много интересно да попитам пишещите тук в темата избирачи на РР.
Такова фиаско не съм и очаквала, а бях страшно черногледа.
Да видим в събота протеста дали ще е резултатен...
Виж целия пост
# 15 693
И ГЕРБ са се изказали

https://fb.watch/HYUGkftj3l/
Виж целия пост
# 15 694
И какво излиза от думите на Асен Василев ,че ще изпапкаме едни парички ,пък други ще ги плащат . Пенсиите са ни най-голямата драма.Милиард и половина отгоре за издръжка.Абсолютна наглост.Естествено и съдебна реформа с наливане на още пари по джобовите на наши хора там.Едни капиталови разходи ,пак за нашите фирми .Така се бори олигархия, като им даваш все повече и повече и ревеш за заеми.
излиза, че ПБ лъжат и мажат. Ще пълнят черните каси по строителните фирми и на чичко Тревичко търбуха. То не случайно племенникът му е вицепремиер - службогонецът Пеканов.
Виж целия пост
# 15 695
Извинявам се, че ще разваля хубавата седянка, ама Василев каза ли нещо конкретно по бюджета?
Виж целия пост
# 15 696
Предизборната кампания трябва да се плати.
Виж целия пост
# 15 697
Да го изтеглят докато е време. Защо искат да настъпят същата #мотика като тия наглеци през декември? Дали защото не са едни и същи? Избирачите на РР, как се чувствате днес?
Няма за кого да се гласува. Всички се орезилиха, затова е така. Избори
до дупка до разпад по-добър вариант ли е? ППДБ да разберат, че реално са с много малко избиратели. Мисля, че си го знаят. Останалите стари партии също натрупаха доста негативи.
Виж целия пост
# 15 698
Извинявам се, че ще разваля хубавата седянка, ама Василев каза ли нещо конкретно по бюджета?
Каза, Санди. Първите 10 минути. Точни цифри цитира. Спокойно може да сме в норма 3 пр.
Виж целия пост
# 15 699
Не вярвах, че ще го кажа, ама са прави.
Виж целия пост
# 15 700
Имаше изказване на Т. Петкова по- рано днес. Несъгласие.
Виж целия пост
# 15 701
Извинявам се, че ще разваля хубавата седянка, ама Василев каза ли нещо конкретно по бюджета?

Каза, но не разбрах доколко е конкретно, доколко е механична сметка. Каза например, че 3.5 милиарда увеличение на капиталовите разходи са 3% от дефицита и явно може да ги няма. В това, което чета за проектобюджета наистина има 9+ милиарда капиталови разходи, от които 4 милиарда държавно финансиране, другото европейско.
Не ми е ясно дали предлага държавното механично да се съкрати до 1 милиард и дали тогава не изпускаме европейските проекти, а и не уточни дали при такова съкращение ще се покрият неразплатените проекти. Изобщо - цифри има, конкретика не толкова.
Виж целия пост
# 15 702
Към този момент с цифри говори само Асен Василев. Теменужка Петкова, Горанов говорят принципно, както и ДБ.
Поне при мен е проблем, че не мога да имам доверие на Донев. Много е несигурен, не е подготвен с точност да защити предложеното. Аз си играх като другите да си записвам какво и как смята в комисията и в пленарна зала при дебата за теглене на нов дълг  Simple Smile
Чакам дебати, които влизат в конкретика по тематикака. Разбрах какво има предвид Василев. Искам да чуя всички.
Виж целия пост
# 15 703
Извинявам се, че ще разваля хубавата седянка, ама Василев каза ли нещо конкретно по бюджета?

Каза, но не разбрах доколко е конкретно, доколко е механична сметка. Каза например, че 3.5 милиарда увеличение на капиталовите разходи са 3% от дефицита и явно може да ги няма. В това, което чета за проектобюджета наистина има 9+ милиарда капиталови разходи, от които 4 милиарда държавно финансиране, другото европейско.
Не ми е ясно дали предлага държавното механично да се съкрати до 1 милиард и дали тогава не изпускаме европейските проекти, а и не уточни дали при такова съкращение ще се покрият неразплатените проекти. Изобщо - цифри има, конкретика не толкова.
Напротив, обясни го в цифри, колко по евро програми и колко от национален бюджет. За по - конкретно от цифри, не се сещам. Самите прогресисти не са записали за част от капиталовите за какво са.
Виж целия пост
# 15 704
Автоматичното увеличение отпада за всички, не само за силовите структури.
Доживях да се жалят пушачите, и аз съм пушач, но приветстван мярката. Чак пък такова плюене по всеки ред в бюджета...
Приветствам дрането на пушачите и хазарта.

На алкохола вдигат ли акциза? Аз съм пушач, това ми е единствения грях, иначе вече щяха да са ми пораснали ангелски крилца и не съм съгласна да ме дерат за сметка на алкохолиците, та за това питам.

На мен сега друго ми е интересно - след като дефицитът в предложения бюджет вече е изплискал легена, в сравнение с миналата година е с цели 2% нагоре, как смятат да го свалят за догодина, когато всички плащания ще са се увеличили така или иначе? Приходи не виждам по-големи да идват...?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия