Политиката на България - епизод осем

  • 338 389
  • 15 749
# 15 720
Чудесен строител е ББ - само да видим колко чудеса е сътворил по магистралата - имаме "чудесен" пример от вчера. А има още стотици.
Аз предлагам да се забранят протестите, явно само чупят държавата. Писането в БГ мама е достатъчно да се брои за изява на гражданска позиция....

Защо - ще има протест в събота от 18 ч пред МС. Отивай.

Janelle - кои наричате "розови"
Виж целия пост
# 15 721
Споменал ли е отново да се вземат бъдещи приходи?

Секторите, които споменаха мимоходом, че ще имат увеличение бяха здравеопазване, образование, култура.
Май спомена нещо да държавата да продължи да точи собствените си дружества на 100%
Виж целия пост
# 15 722
Чудесен строител е ББ - само да видим колко чудеса е сътворил по магистралата - имаме "чудесен" пример от вчера. А има още стотици.
Аз предлагам да се забранят протестите, явно само чупят държавата. Писането в БГ мама е достатъчно да се брои за изява на гражданска позиция....

Защо - ще има протест в събота от 18 ч пред МС. Отивай.

Janelle - кои наричате "розови"

Жълтите, че нали се сърдят като им казваме жълтопаветници, ми...нека да са розови тогава. Wink

Да ходят на протести, щом имат желание. Не, че нещо ще постигнат, но пък що не? Със 131 депутатина ще хванат РР за шлифера, по един стар лаф, който розовите отнасяха за ББ. Много ще ми е интересно какво ще се случва под колоните, аз като казвах, че за това техният любим гл. секретар на МВР, как му беше името, избяга с 200, пак не ми вярваха...
Виж целия пост
# 15 723

От вчера?!!
Ето за това няма прокопсия - вие обвинявате Борисов, който построи магистралата преди повече от 10 години, че СЕГА нещо не било наред?! Ама защо не я поддържат тази магистрала сепак?

Мантинела, която не е била удряна, да се сменя всяка година, че да има парички за Барселона ли?  Или поддръжка означава боядисване и ако беше боядисвана всяка година, нямаше ПРАЗЕН тир да мине през нея като нож през масло?

Ревете за капиталови разходи, защото така най-сладко и безотчетно се осигуряват джобни срещу имитиращи продукти като тази магистрала, като санирането на частни блокове и всякакви други "инвестиции" в частни джобове.
Виж целия пост
# 15 724

От вчера?!!
Ето за това няма прокопсия - вие обвинявате Борисов, който построи магистралата преди повече от 10 години, че СЕГА нещо не било наред?! Ама защо не я поддържат тази магистрала сепак?

Мантинела, която не е била удряна, да се сменя всяка година, че да има парички за Барселона ли?  Или поддръжка означава боядисване и ако беше боядисвана всяка година, нямаше ПРАЗЕН тир да мине през нея като нож през масло?

Ревете за капиталови разходи, защото така най-сладко и безотчетно се осигуряват джобни срещу имитиращи продукти като тази магистрала, като санирането на частни блокове и всякакви други "инвестиции" в частни джобове.

Че то тази мантинела е сменяна поне 15000 пъти, откакто е строена магистралата, на решето я направиха от катастрофи - всяка година по N на брой. А и тия приказки как тир, летящ със 130 км. в час няма да потроши мантинелата, могат да ги разправят на старата ми шапка. Тва да не е филм на Спилбърг за някакви извънземни материали, използвани за мантинели?
Виж целия пост
# 15 725
няма проблеми да има протести. отиваме на нови избори - дано да са безплатни. отиваме на нов бюджет - дано да е още по-суров. вече 40 год. все не можем да се справим с него. никой не иска да повишава данъци, а се вижда, че без това няма да стане. със скромни бюджетни промени не се случват нещата.
Виж целия пост
# 15 726
По добре многоцветни да им казвате, има жълти, зелени, розови...
Виж целия пост
# 15 727
Споменал ли е отново да се вземат бъдещи приходи?

Секторите, които споменаха мимоходом, че ще имат увеличение бяха здравеопазване, образование, култура.
Май спомена нещо да държавата да продължи да точи собствените си дружества на 100%

Красота! Страхотна финансова дисциплина показва Василев. Продължава със същите глупости.

Но основното е да се задраскат капиталови и инвестиции. Как се прави икономика при условие, че година след година ти спират капиталовите? Как да инвестираш и да си в крак с иновациите като не ти се отпускат пари? Като ги драснеш тази година, означава ли, че ще ги направиш следващата, или тогава също ще драскаш? Докога?

Да, може и да си го споменал за SAFE, но сякаш и по телевизията се коментираше.

Полша е с дефицит 6,5%, страната цъфти, ние обаче ще трябва да драскаме, за да натискаме дефицитът надолу.  Вече няма смисъл от това. В ЕЗ сме Simple Smile Като разчистим изостаналото и не изземваме пари, които могат да бъдат вложени в бъдещето, и дефицитът ще започне да намалява. Някои проекти изискват наличен финансов ресурс. Ако приложат и заявените мерки от 2027 г. разходите също би трябвало да започнат да намаляват.
Виж целия пост
# 15 728
До онзи ден проблем ви беше 3% дефецит, днес 5,7% не е проблем. ОУ, каква промяна.
Виж целия пост
# 15 729

Че то тази мантинела е сменяна поне 15000 пъти, откакто е строена магистралата, на решето я направиха от катастрофи - всяка година по N на брой. А и тия приказки как тир, летящ със 130 км. в час няма да потроши мантинелата, могат да ги разправят на старата ми шапка. Тва да не е филм на Спилбърг за някакви извънземни материали, използвани за мантинели?

Първо, тирът е напълно празен, така че силата на удара е леко намалена. Второ, целта на мантинелите не е да останат цели, а да спрат влизането в друга лента - тук и двете мантинели не бяха свършили работа, нито скъсаната, нито смачканата на земята. Трето, виждала съм в България двойни мантинели, в смисъл хоризонталните ленти са две, и то не на магистрали, а на разни завои из страната.  Тези са решили, че на магистрала не е толкова опасно да влезеш в насрещното и няма нужда от масивна мантинела. Четвърто, в Германия веднъж минах покрай "интересна" катастрофа - някаква ниска фукарска кола се беше забила в мантинела и беше останала забита под мантинелата без да я скъса, т.е. въпреки ферарската скорост, не беше успяла да мине в насрещното.
Това тук видимо е имитационен продукт.
Виж целия пост
# 15 730
EС казва свръхдефицит и отваря процедура, Асен Василев обаче - не, всичко е точно и пак на хартия ще направи бюджет 3 %.
Този е тотал щета, освен, че е нагъл до безобразие.
Виж целия пост
# 15 731
https://www.youtube.com/watch?v=JKQHpwjBygA
Асен Василев по БНР с коментар за бюджета
Виж целия пост
# 15 732
Конституционният съд удари звучен шамар на ГЕРБ, ДПС и ИТН като обяви подкрепено от тях решение, свързано със Съвета за мир на Доналд Тръмп, за противоконституционно. Това става ясно от съобщение на Конституционния съд.

В него е посочено, че на свое заседание КС се произнесе с решение по конституционно дело №7/2026 г. Делото беше образувано по искане на служебния Министерски съвет, оглавяван от Андрей Гюров. Докладчик по делото беше конституционният съдия Галина Тонева.
Виж целия пост
# 15 733
Miriel, моля те 😅
Полша била с дефицит 6.5 и цъфти.
Да очаквам да цъфнем ли сега с нашия нов дефицит?!
Ако да, нека! Ама няма 🙃
Виж целия пост
# 15 734
И аз идвах с това. ДП нещо каза ли за бюджета? Аз ли изпускам нещо, но напоследък е много тих?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия