Политиката на България - епизод осем

  • 349 466
  • 16 244
# 15 900
На заседание на Светия Синод, същият е решил че НЯМА компетенцията да се произнася по въпроса със санкциите срещу руския патриарх. Как тогава правителството се е консултирало с българският патриарх по този въпрос, след като църквата няма компетенциите да взима решения относно това?
Виж целия пост
# 15 901
Никой не си прави илюзиите, че 5 или 10 години след въвеждането на предметите църквите ще се напълнят с млади хора. Основната идея и цел е колкото се може повече хора да възприемат християнския морал, дори да не бъдат членове на Църквата или пък дори да не вярват особено в Бог. Колкото повече хора спазват християнските правила, отнасящи до отношенията между хората, толкова по-малко престъпления по Наказателния кодекс ще бъдат извършвани. Вредни явления като "локали", "прайдове", пиянства, наркотици, промискуитет няма да изчезнат, но ще се свият със сигруност.

И ще ви издам една много неприятна за противниците на идеята "тайна", която е известна на всички, следящи дебатите по казуса, независимо коя теза подкрепят: в третата възможна форма на предмета (1.Християнство, 2.Ислям, 3.ЕТИКА) е изградена изцяло върху християнската етика, всички основни положения на християнството, които са свързани с морала, са включени и структурират предмета. По-слабо засегнати са въпросите за самата Църква, за Бог, за догми и канони. Тоест 90% от учениците ще учат християнски морал. Другите ще учат ислям.

Как така, нали няма да е задължително.
Виж целия пост
# 15 902
Абе ще видим. Аз вече нямам деца в нашата образователна система, голяма част от най-надъханите пък нямат въобще. А и от тия дето имат,  досега явно не са си направили труда да ги пратят на вероучение. Та ще видим колко от родителите реално ще са окей да избират това нещо.
Виж целия пост
# 15 903
Господ е казал бъдете толеранти, обичайте се и не се мразете, не бъдете горделиви, ама православните патрЕоти не слушат.
Приемането на човека срещу приемането на неговите действия е толерантност която е в противоречие на заветите.
Нищо не намеквам Joy
Виж целия пост
# 15 904
Има общочовешки ценности.  Другото е индоктринация.
Виж целия пост
# 15 905
10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички по републиканската пътна мрежа. Това заяви в студиото на "Още от деня" бившият регионален министър доц. Виолета Комитова. По думите ѝ, ако новото правителство търси олигархия - ще я намери в пътната поддръжка и строителство, където "е пълно с фирми на абонамент".

"Това с мантинелите е проблем в България, защото има няколко фирми, които правят само мантинели в България. Те са от така наречените фирми на абонамент към АПИ. Това означава, че те се сдобиват на всеки 4–5 години с договори и имат сигурна работа за 5 години. Едни и същи фирми. 2–3 фирми са, които са монополисти в сферата на мантинелите.

Те например, последната обществена поръчка, която спечелиха за 500 милиона евро при правителството на Желязков, в последните дни на неговото управление, тази поръчка е за 5 години. Тоест на фирмите им е обещано следващите 5 години от бюджета да им осигуряваме по 100 милиона евро, за да подменят мантинели в такива ситуации като тази. От 20 години всички останали фирми са унищожени. Пренебрегната е напълно конкуренцията в сферата на мантинелите. И ако новото правителство търси олигархията, това са в пътното строителство е пълно с фирми на абонамент. Там има много олигархия, защото те от години се уреждат с 4-годишни договори. Това е пътната поддръжка, с мантинелите – 5-годишни договори и така нататък."

По време на своето управление Комитова прави договорите едногодишни, но при следващи управления споразуменията отново стават 4-годишни.

"Аз с пътните фирми, които заварих през 2021 година, не бях доволна от пътната поддръжка. Това е един раздел – пътна поддръжка, косене на треви, запълване на дупки с асфалт, поправка на маркировка и пътни знаци. Ако има сняг – чистене на сняг, без мантинели. Ето сега този път трябва да се ремонтира, но мантинелите са в друг договор. Други хора ще сменят там мантинелите."

Комитова посочи, че 330 000 евро на област ден отиват за пътна поддръжка.

Чудно
Виж целия пост
# 15 906
Комитова много отдавна шуми за тоя случай.
Днес и РР изнесе данни от тоя род.. Добре, хубаво, но спрял договорите. Добре и това хубаво, ами нещо за сключилите ги? Нещо разследване, сигнали в прокуратурата? Нали това обеща - борба с олигархията.

Той и друго обеща. Борба с неравенствата. Значи от увеличението с 30 % на винетките ще събере 50 млн, но пък ще даде на прекрасния ВСС още 65 млн отгоре. Така ли ще бори неравенствата?
Виж целия пост
# 15 907

Слушай, няма нищо „страшно“ или „индокриниращо“ в часовете по Православие.
Това е нашата култура, нашата история и нашата идентичност.
Децата не ги правят попове, а ги запознават с нещо, което е било част от българския народ повече от хиляда години.

Да си против това е все едно да кажеш, че не трябва да учат за Кирил и Методий, за Златния век или за българските празници.
Православието е част от нас - не руска, не гръцка, не чужда, а българска традиция.

И не, няма „руско православие“ - има едно Православие.
Който се опитва да го дели по държави, просто не разбира за какво говори.

Часовете по религия не промиват мозъци.
Промиват ги точно тези, които внушават, че всичко българско и традиционно е „опасно“ или „ретроградно“.
Децата имат право да знаят откъде идват корените ни.
А дали ще вярват – това си е личен избор.

Сред нас има българи католици, протестанти, мюсюлмани, отделно сънародници евреи и арменци, за атеисти и всякакви други религии да не говорим.

Православните църкви са ПОМЕСТНИ, имат си различни местни светци и празници като минимум.

"Корените" ни не идват от някаква православна или друга църква. Корените ни са от езичниците траки, славяни, прабългари, кумани и всякакви други минали през кръстопътя.

Аман от изсмукана ПРОПАГАНДА, отричаща половината ни предци и незнайно каква част от съвременните българи!
Виж целия пост
# 15 908
Само заради допълнителните разходи в този бюджет държавата ще поеме още 2,2 млрд. евро нов дълг, върху вече одобрените 3,8 млрд. евро. Това означава около 240 млн. евро годишно само за лихви.

За сравнение, около 100 млн. евро са нужни, за да се повишат заплатите на всички лекари и медицински сестри в страната. Вместо това ще плащаме лихви по дълг, натрупан заради разходи, които не стигат до хората.

Философията на бюджета е замразени доходи за гражданите, повече пари за издръжка и капиталови разходи. А именно там са обществените поръчки, непрозрачните харчове и най-големите рискове за злоупотреби.⁩
Виж целия пост
# 15 909
10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички по републиканската пътна мрежа.
Скрит текст:
Това заяви в студиото на "Още от деня" бившият регионален министър доц. Виолета Комитова. По думите ѝ, ако новото правителство търси олигархия - ще я намери в пътната поддръжка и строителство, където "е пълно с фирми на абонамент".
"Това с мантинелите е проблем в България, защото има няколко фирми, които правят само мантинели в България.
Скрит текст:
Те са от така наречените фирми на абонамент към АПИ. Това означава, че те се сдобиват на всеки 4–5 години с договори и имат сигурна работа за 5 години. Едни и същи фирми. 2–3 фирми са, които са монополисти в сферата на мантинелите.

Те например, последната обществена поръчка, която спечелиха за 500 милиона евро при правителството на Желязков, в последните дни на неговото управление, тази поръчка е за 5 години. Тоест на фирмите им е обещано следващите 5 години от бюджета да им осигуряваме по 100 милиона евро, за да подменят мантинели в такива ситуации като тази. От 20 години всички останали фирми са унищожени. Пренебрегната е напълно конкуренцията в сферата на мантинелите. И ако новото правителство търси олигархията, това са в пътното строителство е пълно с фирми на абонамент. Там има много олигархия, защото те от години се уреждат с 4-годишни договори. Това е пътната поддръжка, с мантинелите – 5-годишни договори и така нататък."

По време на своето управление Комитова прави договорите едногодишни, но при следващи управления споразуменията отново стават 4-годишни.

"Аз с пътните фирми, които заварих през 2021 година, не бях доволна от пътната поддръжка. Това е един раздел – пътна поддръжка, косене на треви, запълване на дупки с асфалт, поправка на маркировка и пътни знаци. Ако има сняг – чистене на сняг, без мантинели. Ето сега този път трябва да се ремонтира, но мантинелите са в друг договор. Други хора ще сменят там мантинелите."

Комитова посочи, че 330 000 евро на област ден отиват за пътна поддръжка.

Чудно

Добре де, колко фирми за производство на мантинели очаквате да има в България, та да сте спокойни? 1000?
Срещу турските протестирате, да викнат германски, но пък те ще искат повече пари...

А аз като викам да косят тревата в двора колко мислите взимат на кв.м.? 0.40 цента на кв.м. Смятайте. Освен това трябва да се коси нееднократно, тревата си расте и трябва да се коси.
Виж целия пост
# 15 910
Те тези просто видяха, че предните крадоха, та шкембясаха, а населението все за гъби и все апатично, и сега се възползват и те, защото няма, кой да ги шляпне през крадливите пръстчета. И да, Гърция я "спасиха", защото реално спасяваха германските банки тогава.
Ако ни спретнат още няколко "капиталови" разхода като боташчето, не Гърция, ами Бангладеш рай ще ни се види. Впрочем, при гърците точно разходите бяха отивали също и за безумно хрантутене не само на държавни служители, ами и на роднините им  Simple Smile
Виж целия пост
# 15 911
Ей, сега детето ми каза, че не им превели и няма да им преведат стипендии за май...
Заради онази врътка с измускването на бюджетите на училищата най-вероятно

#кРадев
Виж целия пост
# 15 912
Цитат
Часовете по религия не промиват мозъци.
Промиват ги точно тези, които внушават, че всичко българско и традиционно е „опасно“ или „ретроградно“.
И едните, и другите са маскари. Wink Wink
Виж целия пост
# 15 913
Господ е създал Адам и Ева (мъж-жена). тия, новите като не знаят от кой род са, като не са се определили за тях каква религия трябва да измислят?

Господ е казал бъдете толеранти, обичайте се и не се мразете, не бъдете горделиви, ама православните патрЕоти не слушат.
Ами следвайте ги тези божии съвети, че нещо не се наблюдава това от доста време насам. Точно обратното - лее се език на омразата срещу всеки, който не е в налаганата матрица.
Виж целия пост
# 15 914
Има пари.
Предвидени да милиарди безотчетни.

35% ръст на разходи - други в администрацията.
Над 1 милиард е това.
Хубаво е да четете и да интересувате.
Не да поемате всичко, което ви спуснат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия