Политиката на България - епизод осем

  • 349 591
  • 16 247
# 15 915
Има пари.
Предвидени да милиарди безотчетни.

35% ръст на разходи - други в администрацията.
Над 1 милиард е това.
Хубаво е да четете и да интересувате.
Не да поемате всичко, което ви спуснат.

Безотчетните са, защото Радев не иска да дава отчет. Може, прави го.
Пискайте колкото си щете, обаче човекът си има стабилно мнозинство и това е. За сега. През зимата ще видим какво ще стане, но предполагам - нищо.
Виж целия пост
# 15 916
Има пари.
Предвидени да милиарди безотчетни.

35% ръст на разходи - други в администрацията.
Над 1 милиард е това.
Хубаво е да четете и да интересувате.
Не да поемате всичко, което ви спуснат.

Безотчетните са, защото Радев не иска да дава отчет. Може, прави го.
Пискайте колкото си щете, обаче човекът си има стабилно мнозинство и това е. За сега. През зимата ще видим какво ще стане, но предполагам - нищо.
не е познал, поне докато все още живеем в демокрация. Ще се обяснява от сутрин до вечер.
Виж целия пост
# 15 917
Има пари.
Предвидени да милиарди безотчетни.

35% ръст на разходи - други в администрацията.
Над 1 милиард е това.
Хубаво е да четете и да интересувате.
Не да поемате всичко, което ви спуснат.

Безотчетните са, защото Радев не иска да дава отчет. Може, прави го.
Пискайте колкото си щете, обаче човекът си има стабилно мнозинство и това е. За сега. През зимата ще видим какво ще стане, но предполагам - нищо.
не е познал, поне докато все още живеем в демокрация. Ще се обяснява от сутрин до вечер.

Обяснява се. Вдругиден в 120 минути пак Донев (той бая е напълнял между другото). Не го бях виждала отдавна, то колко години минаха откакто не е премер...
Виж целия пост
# 15 918
Дълбоко се съмнявам, че не са раздали стипендии заради взимането на остатъците по банките. Този месец за захранени отново. На един студент в ТУ му ги дадоха няколко месеца назад, а не е като да са нямали пари по сметките. Търсете виновника другаде.

Търся някой, който или работи в ДА, или познава човек, който работи в ДА, да снесе информация, че учреждението му осигурява кафе и вода. Такива глупости изръси Василев при Ризова, че и малкото доверие, което изпитвах към него се срина. Пълен смях.
Маркет линкс трябва да започнат да мерят ПП и ДБ отделно. Дали ще са преди или след Възраждане?

И някой да му каже на този финансов гуро, че в системата на МЗ има лебечни заведения, които не се финансират по пътека, а разчитат изцяло на бюджет, чиято издръжка не е пипана, дори и от него. Така че да не развива теории, че ЛЗ се издръжат от пътеки.

Едни приятели събраха лични пари, за да си купят климатик иначе в тези горещи времена не се издържа 24 дежурство. По едно време купуваха принтери втора употреба и хартия. Посещавала съм две РПУ-та в живота си - в Козлодуй и в Плевен. Няма такива дупки. Заседнали в комунистическо, със стари мебели, дървени гишета-дупки, стари секции пълни с досиета. Тесни коридори и изтъркани стърбища.

Подценявали приходите. Ами да - като не вземат приходите от 2027 сега.
Виж целия пост
# 15 919
ще изтеглят бюджета и ще настъпи рахат Simple Smile
за 4-5 мес.  живот може и без нег
о.
Виж целия пост
# 15 920
Само се надявам, че банката с кадри за пореден спасител вече да е силно ограничена.

И предложението за закриването на комисията по досиетата е на министъра на нищото и повея на вятъра.
Виж целия пост
# 15 921
По повод на мантинелите
По ирония на съдбата мантинелите, през които мина камиона на магистралата и уби децата футболисти на Славия онзи ден, са поставени от фирмата на бивш съсобственик на Левски, по време на триумвирата там през 2015-2016 г.
Случайно? Мне! Герена имаше нужда от реконструкция. След като стана съсобственик си разшири фронта за действие...на запад и югозапад... Случайно? Да, да…
Виж целия пост
# 15 922
И пръв се наредил нашия православен спасител на руския народ, там каквото беше белакочулато православие: Възстановяването на Украйна е от значение за стабилността и сигурността на цяла Европа, заяви българският премиер на Международната конференция на високо равнище за възстановяването на Украйна

Чуйте му цялото изказване. Колко време ще му минава номерът.
Виж целия пост
# 15 923
Разкрачената позиция е до време, няма да може вечно да лъже и едните и другите. Ако мога бих го попитала, дали все още е “видно че русия ще спечели тази война”?
Виж целия пост
# 15 924
Че той Радев намаля парите и на религиозните институции. Grinning
Виж целия пост
# 15 925
Търся някой, който или работи в ДА, или познава човек, който работи в ДА, да снесе информация, че учреждението му осигурява кафе и вода.
Не е необходимо да е ДА. По ЗЗБУТ водата е задължителна. Тонизиращите напитки като кафето са по Кодекса с малка подробност - задължителни при полагане на нощен труд
Извън всичко това вода, кафе и чай и на мен ми осигуряват. Grinning Като социална придобивка.
Виж целия пост
# 15 926
Тепърва ще берем ядове със построените пътища.
Виж целия пост
# 15 927
От интернет:

"Когато фирмата, в която работеше съпругът ми по изграждането на лот от Тракия, беше заложила бетонни предпазни елементи в проекта, българската страна отказа. Отказа, защото уж нямало кой да ги произведе/достави, а всъщност, защото те нямат нужда от ремонт, така както мантинелите.
Корупцията и предизвестената смърт бяха заложени още преди да положат асфалта.
Първата катастрофа на чисто новия лот тогава беше ден след откриването му…"

Който иска да се връзва на намалените изисквания, което сега разпространяват и да чете как загиват хора.
Виж целия пост
# 15 928
Само заради допълнителните разходи в този бюджет държавата ще поеме още 2,2 млрд. евро нов дълг, върху вече одобрените 3,8 млрд. евро. Това означава около 240 млн. евро годишно само за лихви.

За сравнение, около 100 млн. евро са нужни, за да се повишат заплатите на всички лекари и медицински сестри в страната. Вместо това ще плащаме лихви по дълг, натрупан заради разходи, които не стигат до хората.

Философията на бюджета е замразени доходи за гражданите, повече пари за издръжка и капиталови разходи. А именно там са обществените поръчки, непрозрачните харчове и най-големите рискове за злоупотреби.⁩
От парите за хората не може да се краде. От парите за "други разходи" знаем...
Виж целия пост
# 15 929
Междувременно прокуратурата разследва дарителите за плащането на гаранцията на Благой Коцев. А ние чакаме разследвания, обвинения и съответно носене на отговорност за толкова много корупция, престъпна небрежност и мърлявщината през годините. Чакаме, ама няма. Мърлявщината продължава, под юмручета на Чебурашка Родев.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия