Политиката на България - епизод осем

  • 347 684
  • 16 157
# 15 945
ББ няма нищо общо с калпавото строителство и поддръжка на пътища през последните години, даже повече от десетилетие. Така по-спокойно ли ти става? Може тази неистина да я пиша на дневна база тук, за са си спокойна. Но няма да подобри ситуацията.
Виж целия пост
# 15 946
Искате да затворим очи и да оставим да убиват хора?
С най-различни оправдания: неизбежно е, скорост, магистрали с дупки, с наклон и какво ли не?
Че нали това се случва повече от 20 години.
Стискаме очи и викаме: "Тука е така."
А сега ни се говори открито, че тук не трябва да е така. И ние протестираме?! Щото така сме си свикнали и така си ни харесва, пари се правят от далаверки, все пак..
 Може да не е от управлението, може и генетично да ни е заложена Ганьовщината...🫤
Виж целия пост
# 15 947
Искате да затворим очи и да оставим да убиват хора?
С най-различни оправдания: неизбежно е, скорост, магистрали с дупки, с наклон и какво ли не?
Че нали това се случва повече от 20 години.
Стискаме очи и викаме: "Тука е така."
А сега ни се говори открито, че тук не трябва да е така. И ние протестираме?! Щото така сме си свикнали и така си ни харесва, пари се правят от далаверки, все пак..
 Може да не е от управлението, може и генетично да ни е заложена Ганьовщината...🫤

Ето защо е срамно да се разчистват политически сметки на гърба на тази трагедия.
Всички отворили големите усти, седейки по диваните. А още по-срамно е поведението на Демерджиев, който се изтъпани веднага да критикува мантинелите, а не примерно изхабените гуми на камиона. Вместо да каже, почакайте сега, ще разследваме, ще видим какво се е случило, той на секундата седна да грачи. Срамота!
Виж целия пост
# 15 948
И гумите изобщо не се знае дали са изхабени, и шофьорът не се знае дали не е сгрешил нещо, понякога има паднали предмети на пътя, които пукат гуми - големи болтове и подобни, изобщо - Демерджиев и той открай време кара като всичките (и политици, и диванни анализатори) с ефектни обвинения на едро. Явно винаги се предполага, че това говорене заздравява позициите на съответната власт. А може и да ги заздравява. Не всеки го отблъсква, при мнозина надделява неприязънта към политическия враг. Wink
Виж целия пост
# 15 949
Брей! Браво на работодателя Simple Smile Купува кафе, кафе машини, чай, осигурява бутилирана вода. Но издръжката не е само кафе, чай и бутилирана вода.
Не е разбира се. Водата и кафето са по договор за услуга което включва доста неща, включително и почистването. Договорът е на ниво компания и как изпълнителят си намира контрагенти на местно ниво си е негов бизнес. Stuck Out Tongue Winking Eye В ДА конкретно почистването например и всякакви други дейности не са на ниво държава, даже не са на ниво министерство а още по-надолу. Което е едно от нещата които може да се оптимизират. Едно е да сключиш договор за примерно североизточна България отколкото различни договори за всеки офис на агенцийка или барака за трима човека.
Ама нали корупция и наши хора и ЗОП и...После що разходите се вдигат.
Виж целия пост
# 15 950
Протестът довечера за какво е? Мотото е "Тук не е Москва". Каква е основната идея?
Виж целия пост
# 15 951
Искате да затворим очи и да оставим да убиват хора?
С най-различни оправдания: неизбежно е, скорост, магистрали с дупки, с наклон и какво ли не?
Че нали това се случва повече от 20 години.
Стискаме очи и викаме: "Тука е така."
Ама разбира се. Пътищата на ББ убиха толкова много хора. Добре е да мълчим, а да не говорим как корупцията на ГЕРБ почерни толкова много семейства, и продължава и сега, и кой знае  още колко време напред ще го прави. Не е добре да го говорим защо? За да не нарушаваме ореола на ББ? Ама разбира се, какво са тук някакви си жертви?! Стига с този цинизъм.
не е и така. по цял свят по пътища не строени от ББ има ежедневно подобни катастрофи и то при качествени мантинели и пътища. до голяма степен вина има задкормилното устройство и контрола по изпълнение на проекта, както и собственика на пътя. като слушам как е имало поръчка за мантинели на стойност 1 млрд. и то за смяна на някои места  не ми се мисли колко млрд. ще ни трябват за да подменим всичките. има места, на които мантинелите не са сменявани откакто са поставени преди 30-40 год.
Виж целия пост
# 15 952
Вчера слушах Шишков, каза че  магистралите ни са проектирани така че няма място за бетонни прегради..
Така че няма място за дебат дали трябва бетонна или друга мантинела
Виж целия пост
# 15 953
Протестът довечера за какво е? Мотото е "Тук не е Москва". Каква е основната идея?
Ще пият бира на открито, че много топло го дават времето.🤣
Виж целия пост
# 15 954
Е ся.. бира. Соево лате.
Виж целия пост
# 15 955
Протестът довечера за какво е? Мотото е "Тук не е Москва". Каква е основната идея?

Хайде, хайде. Wink
Глишев, организаторът на събитието, е направил към 6 часа видео материал за позора на Радев. Форумът не позволява романи, за да се изтъква предателството и срамните позиции на Радев.

https://www.youtube.com/watch?v=4qn6UjMT_sk

Току-що качено, може би систематизира всички проблеми бюджет, държавнието му в ЕС политика, саботажа срещу санкциите, проруските му позиции, религията в образованието и др.
Виж целия пост
# 15 956
"Бюджетът на Висшия Съдебен Съвет (ВСС) се увеличава с 150%, или с 65 млн.евро...от 43 на 108 млн.евро..., в проектобюджет 2026! Компенсациите при освобождаването на сегашните членове са 4,4 млн.евро (22х10000евро×20=4,4 млн.евро), остават 60 милиона евро - вероятно за бонуси за добре свършена работа."

Майчински замразени, минималната заплата също.
Няма от какво да са недоволни хората

Всичко е точно.
Виж целия пост
# 15 957
Аз не знам кои майчински са замразени и коя минимална заплата, ако е за втората година, за тези пари никога не е имало автоматизъм.
Виж целия пост
# 15 958
Протестът довечера за какво е? Мотото е "Тук не е Москва". Каква е основната идея?
Ще пият бира на открито, че много топло го дават времето.🤣
Жалко, единствените смислени коментари в защита на кРадевския бюджет да са изборът на питиета. Sunglasses
Дали пият соевто лате, безалкохолна бира или безлактозен млечен шейк, не отменя това ,че Радев излезе шмекер..
Не само шмекер, а твърде неспособен такъв .
Опасна комбинация
Виж целия пост
# 15 959
Не си истински българин,ако не пиеш  краве мляко.Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия