Политиката на България - епизод осем

  • 346 262
  • 16 099
# 16 035


Новият обединител JoyJoyJoy

А супер Кандев къде изчезна? Скоро не съм го мяркала из ФБ - чак започна да ми липсва Rolling Eyes
Забравих вече кой, но каза, че по голям шанс този тандем ще има с Кандев кандидат президент, Гюров за вице.

А, не - предпочитам Гюров. Поне е хубавец. И без това розовите така окастриха правомощията на президента - поне да е хубав, че иначе съвсем ще се чуди човек за какво ни е. Тъкмо и той, и неговите хора отблизо да видят какво сътвориха от зар да ограничат Радев Simple Smile
Виж целия пост
# 16 036
А аз съм възмутена ,че  от сега се говори,че дългът следващите три години ще стане 50 милиарда и че ще теглим по 10 милиарда на година .Какво налага това?Друго не прогнозираме и реформи няма,но сме готови с дълга.От там ще храним олигархията!
нали за това ждрапаха ЕС и нашите им пригласяха - падане на валутния борд. след това ще дойде светлината в тунела ни. има свободни пари в Европа и трябва да ги раздвижват. тегли народе заеми с ниски лихви !!! Simple Smile
Виж целия пост
# 16 037
А аз съм възмутена ,че  от сега се говори,че дългът следващите три години ще стане 50 милиарда и че ще теглим по 10 милиарда на година .Какво налага това?Друго не прогнозираме и реформи няма,но сме готови с дълга.От там ще храним олигархията!
нали за това ждрапаха ЕС и нашите им пригласяха - падане на валутния борд. след това ще дойде светлината в тунела ни. има свободни пари в Европа и трябва да ги раздвижват. тегли народе заеми с ниски лихви !!! Simple Smile
Аз още се чудя къде изчезнаха мантрите, че ЕЗ ни пази от инфлация и дефицит 🤷♀
Такива упорити аргументи имаше преди година. А сега изведнъж - Виденова зима идвала😆 Значи тогава ЕЗ от нищо не пази. Голяма греда с опорките пак.
Виж целия пост
# 16 038
Айде на протеста

https://www.facebook.com/share/v/1GWshVG927/?mibextid=wwXIfr

Вчера едни познати много разпалено ми обясняваха колко много хора щели да отидат. Толкова много народ се е събрал, че даже полицаи няма Simple Smile
Виж целия пост
# 16 039
ЕЗ ли да дойде да ни направи реформите. Сложиха ни под мониторинг и предупредиха, че следващата стъпка е спиране на помощи като в Румъния
А аз съм възмутена ,че  от сега се говори,че дългът следващите три години ще стане 50 милиарда и че ще теглим по 10 милиарда на година .Какво налага това?Друго не прогнозираме и реформи няма,но сме готови с дълга.От там ще храним олигархията!
нали за това ждрапаха ЕС и нашите им пригласяха - падане на валутния борд. след това ще дойде светлината в тунела ни. има свободни пари в Европа и трябва да ги раздвижват. тегли народе заеми с ниски лихви !!! Simple Smile
Аз още се чудя къде изчезнаха мантрите, че ЕЗ ни пази от инфлация и дефицит 🤷♀
Такива упорити аргументи имаше преди година. А сега изведнъж - Виденова зима идвала😆 Значи тогава ЕЗ от нищо не пази. Голяма греда с опорките пак.
Виж целия пост
# 16 040
Ох не се стърпях... Копи пейст от друго място
Цитат
Василев е гений. Работи папагалските медии и хората чрез тях на доста високо ниво. Хвърля едно число три и половина милиарда докато коментира бюджет, а го вади от КФП. Хитро и майсторско, не мога да го отрека. Не дава никаква информация какво стои зад него, за не може някой критичен журналист да зададе правилния въпрос и не оставя никаква възможност на слушателите да преценят какво стои зад него. Умело създава впечатление, че правителството е решило да похарчи още 3,5 млрд. евро по собствена преценка. Но ще те разочаровам - това не следва автоматично от самия бюджет. Финансистът който многократно защитаваше високи капиталови програми, като аргументът му беше, че инвестициите са полезни за икономиката и че неизпълнението им не е проблем, защото капиталовата програма по принцип се планира по-високо, да падне до нивото средностатистически трол в желанието си да хейти редовното правителство трябва да остане в историята като обица на ухото за всички след него които си помислят да прибягват до такива похвати.
Виж целия пост
# 16 041
ЕЗ не, но правителствата преди това какво спаха, не знам. Това е тяхно наследство. И при този дефицит (защото той е бил много над 3% през 2025), не би следвало да влизаме в ЕЗ сега, това е кристално ясно.
И никакви лъжи и манипулативни извъртания на Асен Василев няма да променят това.

Протестът е .. мижав интерес, както и очаквах.
Виж целия пост
# 16 042
Преобладават редовните не много редовни протестиращи.
Виж целия пост
# 16 043


Новият обединител JoyJoyJoy

А супер Кандев къде изчезна? Скоро не съм го мяркала из ФБ - чак започна да ми липсва Rolling Eyes
Забравих вече кой, но каза, че по голям шанс този тандем ще има с Кандев кандидат президент, Гюров за вице.

Съгласна съм. Кухите кратуни по нашенско резонират само на пагон Simple Smile
Виж целия пост
# 16 044
Че кой ще иде да протестира против кон с капаци?
Виж целия пост
# 16 045
Ееее най-накрая се разбра - протестът бил за оставка на правителството. И уж против Радев, пък оплюха всички предишни - дори и Денков. Наистина се навъдиха всякакви вече и не можеш да им хванеш спатиите кой за какво се бори 🙄
Виж целия пост
# 16 046
и украинско знаме вееха.
Виж целия пост
# 16 047
Аз още се чудя къде изчезнаха мантрите, че ЕЗ ни пази от инфлация и дефицит 🤷♀
Такива упорити аргументи имаше преди година. А сега изведнъж - Виденова зима идвала😆 Значи тогава ЕЗ от нищо не пази. Голяма греда с опорките пак.

Няма как да ни опази от внесената инфлация, нито от родните алчни търговци, но все пак сме с по-ниска инфлация от Румъния. Значи все има някакъв ефект. А и процедура за свръхдефицит ни наложиха. Тоест следят и не одобряват. Ясно е, че няма да ни изпратят войски, нали?

Според мен всеки нов политик идва с идеята за лично обогатяване и "след мен потоп". И затова публичните финанси са все надолу, а корупцията все нагоре.
Виж целия пост
# 16 048
Айде на протеста

https://www.facebook.com/share/v/1GWshVG927/?mibextid=wwXIfr

Вчера едни познати много разпалено ми обясняваха колко много хора щели да отидат. Толкова много народ се е събрал, че даже полицаи няма Simple Smile

Не са хич малки предвид, че още няма 100 дни, за протеста се разбра преди няколко дни, не е от известно лице с голяма аудитория, а и е лято. Стой и гледай какво ще се задава тепърва.
Това, което ми харесва е, че има много възрастни хора. Явно и те бързо разбраха лъжите на Радев.

E, виж. МАлко хора бяха на протеста срещу украинците, за който сподели вчера. 10 души с Руди гела.
Виж целия пост
# 16 049
Малоброен им е протестът и ще си отнесе заслужените подигравки. Само че това не е от "онези" протести, с целия наличен ресурс на НПОшниците, посолства, сцените, подготвените плакати, скъпа и мащабна информационна кампания. Тези ще се появят по някое време със сигурност, без значение какво правителството прави или не прави. Това са добре обработени похвати, изпозлвани в редица държави. Мотивацията винаги е външна, детайлите са вътрешни, съобразени с особеностите на държавата. Нямат пълна успеваемост винаги и навсякъде - понякога самите протести са неуспешни (като в Грузия и Беларус), друг път са успешни, но резултатът след тях е разочароващ за тях (Украйна 2010, България 2025-26). Между другото, колко души в България "работят" в НПО сектора? В Грузия са около 50 хиляди и "мащабните" протести в Тбилиси винаги са с посещаем между 50 и 70 хиляди. Simple Smile

Само две държави в Европа (и двете извън ЕС) успяха да се отърват от тези структури и влияние. На техните граждани благородно завиждам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия