Политиката на България - епизод осем

  • 347 684
  • 16 157
# 16 125
Скрит текст:
Не виждам никакви предпоставки да има някаква виденова зима. Уж сте против страшките, но почти на всяка страница е някакъв апокалипсис, който се случва в момента. Наистина ли?

Аз пък се надявам капиталовите разходи да се случат. Общините да си изпълнят плановете. Нашият кмет страшно се разработи след изборите. Ремонтират се улици като никога. Не е за вярване. На фирмите да бъде платено според свършеното и да се приключва. Няма смисъл да влачим дългове от година в година.

Четох, че правят промяна и в изчисляването на трудов стаж на тези на непълно време. Записано било в бюджета.
Разработил се е, защото предстоят избори. Вероятно вече гледа прогресивно към тях.
общинските проекти чакаха само парите. освободиха ги и се започна работа.

Той три години чака да му свърши мандата. Поредният лекар на ГЕРБ, който с отвращение кметува, но с кеф си гледа практиката. Та така. Още малко и да изчезва.

Подменят и спирките на градския транспорт. Хубави са, малки, но са джиджани Simple Smile
Виж целия пост
# 16 126
Трябва да се протестира.
Приеха измененията в Закона за съдебната власт - първо -  никаква съдебна реформа няма  в закона, второ - с много нарушения в процедурата, по- големи от тези, които правиха от ГЕРБ. Но накрая имаше бурни аплодисменти - като на партийно събрание 😀
И се учудвам много от липсата на критичност от избралите ПБ. Чак и ни се натрапва, че няма нужда от протести.
Трябва да има протести, но е рано. Не защото очаквам радев да направи нещо добро, а защото неговите избиратели трябва сами да уврат за резултатите от избора си. Докато човек не понесе последствията от собственото си решение, трудно осъзнава колко погрешно е било то. За съжаление, цената няма да я платят само неговите избиратели - ще я платим всички.

Ако чакаме избирателите на Радев направо да я закриваме държавата. Само погледни и тук в темата, където са една идея по-умерени от фанатиците из другите социални мрежи, как оправдават всяка дивотия изречена от хората му.
Виж целия пост
# 16 127
Нашия квартал никога не е бил толкова занемарен. Явно не стигат пари до него. Особено след изборите.
Виж целия пост
# 16 128
Трудно може да се определи чии избиратели са по-големи фанатици. Аз мога да кажа същото и за феновете на ПП, които може вече да са малко, но за тях всяко нещо изречено от устата на гуруто им АВ е най-вярното и най-правилното нещо на света, и нищо друго няма значение. През годините безкритично приемаха всяко действие на ПП, дори приятелството им с Пеевски и сглобката с ГЕРБ.
Виж целия пост
# 16 129
Трябва да се протестира.
Приеха измененията в Закона за съдебната власт - първо -  никаква съдебна реформа няма  в закона, второ - с много нарушения в процедурата, по- големи от тези, които правиха от ГЕРБ. Но накрая имаше бурни аплодисменти - като на партийно събрание 😀
И се учудвам много от липсата на критичност от избралите ПБ. Чак и ни се натрапва, че няма нужда от протести.
Трябва да има протести, но е рано. Не защото очаквам радев да направи нещо добро, а защото неговите избиратели трябва сами да уврат за резултатите от избора си. Докато човек не понесе последствията от собственото си решение, трудно осъзнава колко погрешно е било то. За съжаление, цената няма да я платят само неговите избиратели - ще я платим всички.
една част от избирателите му чакат руски газ, руски петрол и росатом, а другата му част чака следващите избори и който плати повече за глас.
Виж целия пост
# 16 130
Трудно може да се определи чии избиратели са по-големи фанатици. Аз мога да кажа същото и за феновете на ПП, които може вече да са малко, но за тях всяко нещо изречено от устата на гуруто им АВ е най-вярното и най-правилното нещо на света, и нищо друго няма значение. През годините безкритично приемаха всяко действие на ПП, дори приятелството им с Пеевски и сглобката с ГЕРБ.

Много ми се искаше да си права да има фанатици сред демократичната общност, но както виждаш сами се карат за маловажни неща, докато радевата партия всячески гледа да ни отклони от демокрацията и Европа.
Виж целия пост
# 16 131
Трудно може да се определи чии избиратели са по-големи фанатици. Аз мога да кажа същото и за феновете на ПП, които може вече да са малко, но за тях всяко нещо изречено от устата на гуруто им АВ е най-вярното и най-правилното нещо на света, и нищо друго няма значение. През годините безкритично приемаха всяко действие на ПП, дори приятелството им с Пеевски и сглобката с ГЕРБ.

Много ми се искаше да си права да има фанатици сред демократичната общност, но както виждаш сами се карат за маловажни неща, докато радевата партия всячески гледа да ни отклони от демокрацията и Европа.
Ами явно е критично важно , определящите се за демократични партии да спрат да се карат, да се реформират, да станат истински демократични, за да очакват избирателя да ги предпочете тях на избори, а не да се сърдят на избирателя. Рибата мирише откъм главата.
Виж целия пост
# 16 132
Трудно може да се определи чии избиратели са по-големи фанатици. Аз мога да кажа същото и за феновете на ПП, които може вече да са малко, но за тях всяко нещо изречено от устата на гуруто им АВ е най-вярното и най-правилното нещо на света, и нищо друго няма значение. През годините безкритично приемаха всяко действие на ПП, дори приятелството им с Пеевски и сглобката с ГЕРБ.
Хм, не мисля. Майка ми е на 75 и не е гласувала за ПП. И за Радев не гласува сега де. Но одобрява изключително много "гуруто" АВ. Има мнение за сглобката, че беше неизбежна, по ред причини, бистрени и тук в темата назад във времето да не се повтарям. Нямаха полезен ход тогава, и не го е възприемала нито за секунда като приятелство с ГЕРБ и Пеевски, напротив. Щом един 75 годишен пенсионер го вижда, не знам...
Виж целия пост
# 16 133
Мен ме е яд, че много хора гласуваха за Радьо, като алтернатива на модела на Бойко и не вярваха, че е руска пионка, която има за цел да помага на руските олигарси, с което ни завърта европейската ориентация. Радев нито знае как да помогне на българското общество, нито е инсталиран за това. А България е в центробежните сили на войната, която Китай, Иран и Русия водят срещу Европа и Америка. Всяка вътрешна политика ще зависи от тези събития.
Виж целия пост
# 16 134
Аз не познавам избирател на ПП, който да е приемал безкритично сглобката. Включително и аз самата.
Писали сме и тук по въпроса. В онзи момент разбирах доводите, но не съм ги приемала безкритично. Не съм си променила мнението и към настоящия момент. В компания сме коментирали също неведнъж, никой не е бил безкритичен или доволен от сглобката.

Не знам къде какви ремонти се правят ударно, ние сме втори пореден мандат Герб с яко рамо от ДПС (същият кмет ни е управлявал и преди, последван от два мандата БСП - направо да ни зависи човек), градът е погром. Кметът се е покрил, народната любов явно го плаши. Появява се само покрай събития с деца и празници, кротува и чака да му мине мандата. Сега се хванали да садят китки по любимите им кръгови - вътре в тях дупки, пропаднали шахти - но аранжировки с цветя. Да видим и с какво ще ги поливат тия цветя с ежедневните аварии. Треволяците са до кръста, целият град е в разкопки заради ежедневните ВиК аварии, асфалтът (където не е разкопан) е в покъртително състояние, всяка вечер гонки, навсякъде неправилно паркирали, паяк няма и никога не е имало. Разпад отвсякъде.
Виж целия пост
# 16 135
Трудно може да се определи чии избиратели са по-големи фанатици. Аз мога да кажа същото и за феновете на ПП, които може вече да са малко, но за тях всяко нещо изречено от устата на гуруто им АВ е най-вярното и най-правилното нещо на света, и нищо друго няма значение. През годините безкритично приемаха всяко действие на ПП, дори приятелството им с Пеевски и сглобката с ГЕРБ.

Много ми се искаше да си права да има фанатици сред демократичната общност, но както виждаш сами се карат за маловажни неща, докато радевата партия всячески гледа да ни отклони от демокрацията и Европа.
Ами явно е критично важно , определящите се за демократични партии да спрат да се карат, да се реформират, да станат истински демократични, за да очакват избирателя да ги предпочете тях на избори, а не да се сърдят на избирателя. Рибата мирише откъм главата.

Така е и неведнъж съм писала в темата, че трябва нова авторитетна демократична проевропейска партия, която да не допуска стари ченгета и скандали за битовизми между депутатите.
Виж целия пост
# 16 136
...която ще гледа пленарна зала през крив макарон.
Слезте на земята. Досега единственото което е направил Радев е да внесе бюджет. Който е доста интересен като числа и точно затова опозицията се гърчи с изсмукани аргументи против
Виж целия пост
# 16 137
Само ще припомня на феновете на ПП и ДБ, че двете партии се разделиха, чак когато влязоха в НС, защото ако се бяха разделили преди изборите, едната изобщо нямаше да има шанс да мине бариерата. И това не сам мои думи, а техни. Та не знам за къде точно сте се разбързали да сваляте правителството на Радев толкова бързо. Както вчера писах - има причина и едните, и другите да критикуват, но да си трайкат по отношение оставка на правителството. Свалянето му няма да им е от полза точно сега. Най-много при нови предстрочни избори, да се тръшкате още повече, като им видите резултата поотделно.

п.п. Жалко, че не се разбра коя от двете партии е щяла да остане извън НС.
Виж целия пост
# 16 138
Трябва да се протестира.
Приеха измененията в Закона за съдебната власт - първо -  никаква съдебна реформа няма  в закона, второ - с много нарушения в процедурата, по- големи от тези, които правиха от ГЕРБ. Но накрая имаше бурни аплодисменти - като на партийно събрание 😀
И се учудвам много от липсата на критичност от избралите ПБ. Чак и ни се натрапва, че няма нужда от протести.
Трябва да има протести, но е рано. Не защото очаквам радев да направи нещо добро, а защото неговите избиратели трябва сами да уврат за резултатите от избора си. Докато човек не понесе последствията от собственото си решение, трудно осъзнава колко погрешно е било то. За съжаление, цената няма да я платят само неговите избиратели - ще я платим всички.
една част от избирателите му чакат руски газ, руски петрол и росатом, а другата му част чака следващите избори и който плати повече за глас.
Не знам какво чакат, ето, руският Крим е без бинзин, без ток, с купони…Направиха показно руснаците какво точно могат. Нищо градивно не могат.
Виж целия пост
# 16 139
Аз не бързам. Давам им време да изтеглят поне 50 милиарда и да занулят държавата. Колкото повече време минава, толкова повече ще падат процентите.

Това че с пълното си мнозинство, единственото което е направил до сега е да извади някакъв бюджет, не е комплимент. Напротив, или е неспособност или е зависимост.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия