С какво ви дразнят свекървите? – 172

  • 27 512
  • 737
# 270
Свекървата е казала на майка ми, че било изненада. После обаче сестра му на моя му разправя по телефона "Бате, майка знаеше че ще минем. Цяла седмица звъня да ми натяква, че уважавам повече свекърва си отколкото нея и ние с мъжа ми взехме решение да минем през вкъщи и и казахме. И тя като ни видя на вратата каза - то това гости е изпросено". Мъжа ми беше притеснен че ще пътуват много километри тогава и ми сподели. Аз през това време бях в болницата. Една седмица или 10 дни по-късно вече съм си вкъщи и майка ми е в България и свека решава, че не е честно едната баба да прекарва време с бебето и идва на гости. На тръгване майка ми я изпраща до пътната врата и свека и се оплаква, че не седнали да ядат според нея заради космите от котките и как никой не я уважава и т.н.т. Тогава майка ми и съчувства и и казва "помоли дъщеря ти такива изненади да няма. Да ти пише съобщение предварително за да си изчистиш и да не се чувства и неудобно пред зет ти" и онази се изцепва, че няма да се съобразява с никой, а те трябвало с нея. Майка ми беше потресена, защото тя е такъв човек, който си поставя децата на първо място и винаги се съобразява с мен и сестра ми. И и е влязла в положение, защото самата тя има котки и знае какво е да шеташ след животни.
Честно казано аз ако знам, че някой не обича животни не бих натяквала, че не идва в нас, но пък и аз самата която имам 2 кучета и 2 котки не бих ги поставила пред дъщеря ми и внучето колкото и да си обичам животните ще ги затворя за 2 часа в спалнята, нито са на пътя нито на двора.
Когато ходим при моите родители с бебето, майка ми винаги се подготвя – почиства космите от кучето, изпира каквото може, дори веднъж беше изпрала и дивана. Съобразява се изцяло с това, че водим малко дете.
За разлика от това, когато сме ходили при свекърва ми, въпреки че и те имат куче, тя не полагаше същото усилие – чорапите на детето ставаха черни от мръсотия. За сметка на това беше прибрала вещите си по-ниско, за да не ѝ ги пипа. Детето дори беше изакало косъм и тя се смееше. Имало е случай, в който искаше да му смени памперса, а после като отворих крема против подсичане, вътре беше омазан с ако.
Виж целия пост
# 271
Злодеида, свекърва ти е своенравна и себична, но и всички останали около теб си ги бива. Майка ти дошла за седмица, тръгнала да ти снася какво и казала на вратата свекърва ти, знаейки, че и без това се дразниш на свекървата. Приятел на мъжа ти ги дрънка какво казала за  името. Мъжът ти тръгнал да разнищва пред теб драми за сестра му и от всеки казал, рекъл, ти волю, неволю си поставена в ситуация да правиш изводи кой прав, кой крив. Ами кажи на всички да не те занимават с въпроси   за свекървата, независимо имаш или нямаш отношение към тях. Знам, че няма да ти прозвучи добре, но това, че всички около теб се чувстват длъжни "да бутат фитили" в посока колко е гадна свекървата на теб с нищо не ти помага. Имаш си щастливи моменти с детето, гледай да ги изживееш без допълнителни отрицателни емоции.
Виж целия пост
# 272
Така е Светкавица. Факт е, че всеки ми казва нещо, а аз си събирам впечатления. Това обаче не променя отношението към мен и несъобразителността от типа да звъни в 4:20 сутринта на сина си да я закара до някъде си или да идва в 14-15ч когато с бебето спим. Просто си навързвам нещата покрай нейните изцепки и разсъждавайки на глас тук пред вас стигам до извода, че наистина човека е такъв и промяна няма да има. Или и аз играя по свирката и или си отърсвам мухите докато е време.
Виж целия пост
# 273
Така е Светкавица. Факт е, че всеки ми казва нещо, а аз си събирам впечатления. Това обаче не променя отношението към мен и несъобразителността от типа да звъни в 4:20 сутринта на сина си да я закара до някъде си или да идва в 14-15ч когато с бебето спим. Просто си навързвам нещата покрай нейните изцепки и разсъждавайки на глас тук пред вас стигам до извода, че наистина човека е такъв и промяна няма да има. Или и аз играя по свирката и или си отърсвам мухите докато е време.
Да, със сигурност когато хората около теб постоянно ти говорят негативни неща за нея, това още повече те настройва срещу нея. При мен беше същото – роднините ми непрекъснато обясняваха колко са решени да я „поставят на място“, когато я видят, и това само ме фрустрираше излишно. Истината е, че в много от тези ситуации стои ревност – синът ѝ вече има друга жена до себе си, а и дете, и тя трудно приема, че вече не е на първо място.
Виждала съм не един и два отчаяни опита за търсене на внимание. Истината е, че те си мислят, че губят сина си, заради новото му семейство, а това изобщо не е така. Губят го именно с неадекватното си поведение.
Виж целия пост
# 274
Виждала съм не един и два отчаяни опита за търсене на внимание. Истината е, че те си мислят, че губят сина си, заради новото му семейство, а това изобщо не е така. Губят го именно с неадекватното си поведение.
Ако преди да се ожени е живял с майка си го губи точно заради новото му семейство. Затуй не е добре да се влиза във връзка с мъж, живеещ при мама. Не е скъсал пъпната връв. Говоря за мъже от ... да речем 25 години нагоре.
Виж целия пост
# 275
Виждала съм не един и два отчаяни опита за търсене на внимание. Истината е, че те си мислят, че губят сина си, заради новото му семейство, а това изобщо не е така. Губят го именно с неадекватното си поведение.
Ако преди да се ожени е живял с майка си го губи точно заради новото му семейство. Затуй не е добре да се влиза във връзка с мъж, живеещ при мама. Не е скъсал пъпната връв. Говоря за мъже от ... да речем 25 години нагоре.

Всъщност не губят сина си, а губят контрола над него – и това не им харесва. Последствията също - дистанция и в крайна сметка отчуждение.
Иначе и това не е универсална истина. Мъжа ми не живее от 10 години с майка си.
Виж целия пост
# 276
Тук съм съгласна с Янтра. Имам доста бивши съученици, които останаха при мама и татко. Ожениха се, родиха им дечица и още живеят заедно в обща къща. Снахите хич не са във възторг. Един се ожени и излязоха на квартира. Свекървата се беше обидила и не им говори около две години, че предпочитат да дават пари за квартири, вместо да живеят с нея. Тя нямало да им пречи, нали си имали стая (неговата детска 😬😀). Мъжете, които заминаха от бащиния и мамин дом като завършиха са в съвсем различни отношения. Жените им свекървите също. Не е универсално това, но да кажем наблюдение над 20 мъже примерно. Факт е, че има майчици, които са обсебени от синовете си, но … хора всякакви. Аз съм на мнение, че това се вижда още в периода на “гаджета”. Ако още тогава тя показва обсесия и иска да контролната функция - така ще е винаги. 🤣

Имах колега, който като си обзавеждаше апартамента отиде с мама и татко да си избере спалня, а не с жена си. Та .. налЕ.
Виж целия пост
# 277
Да, със сигурност когато хората около теб постоянно ти говорят негативни неща за нея, това още повече те настройва срещу нея.

Факт! Редовно ми донасяха какво била казала свекърва ми за мен. И все негативни неща.
Чак след смъртта ѝ ми „донесоха“ как и за какво ме била хвалила. Много тъпо ми стана. Сливи ли имахте в устите да ми го кажете по-рано?
Виж целия пост
# 278
Злодеида, много си предубедена към свекърва си и само се тровиш. Отдръпни се от тези клюкарски отношения. Какво казала, на кого го казала, пък как. Млади сте и двете, още много живот има пред вас, не го разваляй с дребни интриги. Не позволявай хора да ти препредават нейни думи, над които после да размишляваш. Позволяваш да те въвличат в интриги.
Виж целия пост
# 279
Имах колега, който като си обзавеждаше апартамента отиде с мама и татко да си избере спалня, а не с жена си. Та .. налЕ.
Ако мама и татко ще плащат спалнята -разбираемо Sunglasses
Виж целия пост
# 280
Аз съм на мнение, че най-обсебващите свекърви и тъщи са тези, които нямат никакъв или почти никакъв живот извън семейството. Около мен всички "баби", които си имат хоби, приятели и интереси, хич и нямат време и желание да се месят в живота на порастналите си деца.
Сигурно има и такива изключения, но аз поне не съм срещала.
Майка ми например, както и майката на ММ, е абсурд да се мъкнат всеки ден в нас - работят, имат си планове и излизания с приятелки и често и пътуват дори само за уикенд да е.
Виж целия пост
# 281
Аз съм на мнение, че най-обсебващите свекърви и тъщи са тези, които нямат никакъв или почти никакъв живот извън семейството. Около мен всички "баби", които си имат хоби, приятели и интереси, хич и нямат време и желание да се месят в живота на порастналите си деца.
Сигурно има и такива изключения, но аз поне не съм срещала.
Майка ми например, както и майката на ММ, е абсурд да се мъкнат всеки ден в нас - работят, имат си планове и излизания с приятелки и често и пътуват дори само за уикенд да е.
Да, така е. Моите свекъри нямат особен социален кръг извън работата – не излизат, нямат приятели, с които да поддържат контакт дори за едно кафе. Основно разчитат един на друг и дори почивките си прекарват само двамата. И когато животът ти е толкова ограничен, започваш да живееш през живота на децата си. Мъжът ми многократно ми е казвал: „Нашите нямат приятели”. Не се събират с роднини по празници. Преди ние ходехме при тях и това реално беше единственото им събиране. Тази година, когато не отидохме, са били само с дъщеря им.
Виж целия пост
# 282
Имах колега, който като си обзавеждаше апартамента отиде с мама и татко да си избере спалня, а не с жена си. Та .. налЕ.
Ако мама и татко ще плащат спалнята -разбираемо Sunglasses


Има нещо вярно...
Явно мъжът не може да се заяви: Мамо, татко, аз си имам собствен живот, печеля си парите и ще си купувам каквато искам спалня. Аз, дето живея сама и през ум не би ми минало да си купя мартак (миналата година си го взех) с нашите. При това половината от сумата ми я дадоха те, защото ми беше за рождения ден. Може да се посъветвам с тях, но решението си е мое. Ремонтите на жилището си ги правя аз, но пък преди 4-5 години си купувах хладилник и наистина ги взех нашите за мнение. Но пак казвам аз съм сама.
Виж целия пост
# 283
Голяма част от неразбирателства и конфликти идват от възрастното семейство, не от младото. И тук въобще не деля свекърви/свекъри ли са или тъщи/тъстове. Техния живот замира и защо да не се набъркат там където е интересно и има динамика, и нещо се случва. Виждам го около мен, все пак съм на 60+😀
Срещам един познат, който ме запря на пътя да се оплаква от сина си. Млад успешен мъж, завършил и работи в чужбина, трябвало да се прибере, имал бил задължения към баща си. Винаги като се прибирал се скарвали и вече не си идвал. И те така, снаха още няма, ама конфликтите поддържани от старите ще се принесат в младото семейство.
Виж целия пост
# 284
Голяма част от неразбирателства и конфликти идват от възрастното семейство, не от младото. И тук въобще не деля свекърви/свекъри ли са или тъщи/тъстове. Техния живот замира и защо да не се набъркат там където е интересно и има динамика, и нещо се случва. Виждам го около мен, все пак съм на 60+😀
Срещам един познат, който ме запря на пътя да се оплаква от сина си. Млад успешен мъж, завършил и работи в чужбина, трябвало да се прибере, имал бил задължения към баща си. Винаги като се прибирал се скарвали и вече не си идвал. И те така, снаха още няма, ама конфликтите поддържани от старите ще се принесат в младото семейство.
Традицията у нас е такава и съм изумена да видя в темата свекърви около моите почти 50 години да се държат като в Железния светилник. Проблем са и мъжете, защото не са самостоятелни, но не по домова книга, а психологически. Иначе е лесно всеки да си се оправя със своите родители и такива конфликти няма да има.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия