Термин януари 2027

  • 7 183
  • 267
# 255
И аз мисля, че няма от какво да се притеснявате. Аз съм с 5.6, пия по 1 хапче на ден и след месец ще изследваме пак. Всички ми казват, че лесно се сваля с медикаменти 🤞

На мен като референтни стойности са ми дали 0.55-4.78. В първия триместър се очаква да е малко по-ниско до към 2.5, във втория до към 3 - може би е очаквано увеличение. Изкоментирайте го с АГ.

Иначе да се похваля, глюкозният тест (1ч) мина добре, там поне съм в норма.

Днес пусках кръвни изследвания. Мин. месец ТСХ беше 2.09, а сега е 3,69 😥 Доста се паникьосах.
Виж целия пост
# 256
Момичета, при мен вчера мина вторият преглед. По календар към вчерашна дата бях 8+3, по ехограф 7+6. За сега това малко измества термина за началото на февруари (02.02.), но да стигнем до там и ще го видим януарче ли ще, февруарче ли ще е. Иначе всичко е наред с мъничето, сърчицето му тупкаше като лудо.
Кистата се е увеличила с 1 см (беше 7 см, вече е 8 см), но докторката не се притесни от размерите ѝ.
Говорихме къде да направя фетална морфология, и тя много нахвали Оскар клиник, но чета някакви ужасяващи неща за тях. Някоя от вас има ли лични впечатления? Не ми се иска да пренебрегна съвета ѝ и да ида при друг, но наистина след изчетеното физически не мога да се насиля дори да им се обадя по телефона...
Виж целия пост
# 257
Нямам мнение за там, но ако не желаеш при тях и ти е неудобно, че ти ги е препоръчала докторката, лесно можеш да кажеш, че имаш друга препоръка за друга клиника. Все пак ти си решаваш къде ще ти е по-спокойно.
Виж целия пост
# 258
Виктория, ако не ти се ще да ходиш там, просто не ходи. Можеш да се извиниш с това, че си попаднала на лоши новини за там и заради това.
Съветвам те да търсиш и да запазваш, защото бързо се изчерпват часовете.
Аз днес съм на преглед и ми е свито сърцето. Гърдите сякаш въобще не ги усещам като преди, само лоши неща си мисля.. Часът ми е чак за 20:30ч...
Виж целия пост
# 259
Момичета, болят ли ви коремите, усещате ли постоянно къркорене и дискомфорт да заспите? Вечер при мен е нещо страшно, нито еспумизана ми помага, нито но-шпа. Днес е поредната вечер в която бодувах до 04:00ч сутринта.. Ако някоя е намерила нещо което й помага, ще съм благодарна да сподели.
Виж целия пост
# 260
Прави сте, момичета, няма да ходя там, просто наистина ще ми е много притеснено след прочетеното, и дори при мен всичко да е прекрасно, пак ще гледам с недоверие...
Кукумиавке, ти недей да мислиш негативно. И при мен гърдите ту са зле и ме болят, ту после с дни са си добре, мисля че е нормално да не се чувстваме по един и същ начин всеки ден.
Бела, и на мен коремът ми е много зле. Не ми пречи да заспя, но съм много подута, червата ми също като при теб само къркорят, стомахът ме боли когато огладнея, като се нахраня пак ме боли... Изобщо по отношение на храносмилателната система съм много зле и не съм намерила решение. От вчера започнах пробиотик, ще пиша тези дни ако има положителен ефект.
Виж целия пост
# 261
Не се притеснявай, при мен също гърдите не са болезнени всеки ден. Аз както се хвалех, че за разлика от първата бременност сега не повръщам , ами ето ме на , едва стоя. Повръщах няколко пъти, със зор ям солети, направо се чувствам ужасно …
Виж целия пост
# 262
Има едни близалки за деца против повръщане по време на път. Аз с тях горе-долу удържах фронта, когато ми беше най-зле. Превомит се казват, с джинджифил са.
Виж целия пост
# 263
Здравейте , момичета! Аз минах два прегледа с пулс и растеж, ноооо днес за първи път видях еднократно кафяво зацапване само при забърсване ,та ще си слагам Утрогестан и ако се засили ,ще ходя до болницата на преглед. На вас случвало ли ви се е? Ей,ако всички бременни бяха такава паника като мен ,лудниците щяха да са пълни.... Докторката ме успокои да изчакам ,но шубето е огромно ,а филма да не ви казвам какъв е
Виж целия пост
# 264
Има и по-голяма паника 😁
Аз отидох до провинциална болница (в неголям град живея) и просто чаках в гинекологичното някой да ме плегледа и да каже живо ли е, не е ли след кафяво зацапване. Съответно, седях и циврех там...
Ама се оправдавам, че тази бременност е трудно постигната след 6 инвитро опита и лудостта ми е простена ☺️
Да ви успокоя, най-вероятно не е нищо сериозно. И стискам палци да е така! Често се появява зацапване около очакваната дата на менструацията. Това можело да продължи първите 3-4 месеца. Другата възможност е при разширяването на матката и нарастването на плода в нея да се пука някой мъничък кръвоносен съд.
Спокойствие и търпение! Мен наистина ме успокои посещението (макар и не при моя лекар, защото е много далеч) и думите: "ми, живо е".
Успех! Всичко ще е наред! 🍀
Здравейте , момичета! Аз минах два прегледа с пулс и растеж, ноооо днес за първи път видях еднократно кафяво зацапване само при забърсване ,та ще си слагам Утрогестан и ако се засили ,ще ходя до болницата на преглед. На вас случвало ли ви се е? Ей,ако всички бременни бяха такава паника като мен ,лудниците щяха да са пълни.... Докторката ме успокои да изчакам ,но шубето е огромно ,а филма да не ви казвам какъв е
Виж целия пост
# 265
Оле колко благодаря за подкрепата ❤️🙏 Стискам палци всичко да е наред. Докторката в интерес на истината не ми каза хайде бързо тръгвай ,а изчакай и само вика спокойно, спокойно,ама не съм спокойна 🤣. Имам леко дърпане долу и надуване .Изписаха ли ти терапия?( Ако може на ти) Още веднъж много благодаря!
Виж целия пост
# 266
Нормално е да се притесняваме при всяка промяна,  но попринцип кафеникаво зацапване не е проблемно. Аз имах такова около 5 седмица, когато трябваше да ми дойде цикъл, разбира се мина за 3 дни, но си изкарах акъла, защото преди това имах 2 неуспешни. Оказа се, че най-вероятно съм чистила нещо засъхнало от предишните месеци.
С първата ми успешна бременност първите 3,4 месеца около датата на не/очаквания цикъл ми се появяваха предменструални болки, изкарвах си акъла, но минаха, добре че сега нямам.
Иначе при мен утре е датата на БХС, сутринта, притеснявам се много, като че ли повече от първия път - тогава бях супер спокойна, може би защото не осъзнавах толкова важността на прегледа. Стискайте палци всичко да е наред.
Виж целия пост
# 267
Мисля ,че не трябва да ми дойде днес(така де неочаквания цикъл). Стискам палци за утре ,всичко ще бъде наред,ще излезеш с усмивка от кабинета и после ще ни се похвалиш ❤️
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия