Термин януари 2027

  • 7 798
  • 287
# 270
Минах БХС и ФМ, всичко е наред. Чакаме след 3 дни кръвните резултати.
Виж целия пост
# 271
И аз умирам направо съм на парцал, а така се надявах тоя път да е различно. Взех от аптеката някакво против повръщане при бременни, то се оказа сух екстракт от джинджифил и като го сложих в устата направо ми изгори езика, не го взимайте ужас е. Днес каквото хапна, пийна и повръщам веднага. И съм на малки глъдчици вода и оцелявам… поне спя за сега

Аз така както нямах почти никакви симптоми през целия първи триместър, така сега в 12 г.с. започна да ми се повръща и да ми се вие свят... Направо се върнах един месец назад. Sad
Минах БХС и ФМ, всичко е наред. Чакаме след 3 дни кръвните резултати.

Супер! Може ли да разкажеш как протече прегледа? На мен ми предстои в понеделник.
Виж целия пост
# 272
И аз умирам направо съм на парцал, а така се надявах тоя път да е различно. Взех от аптеката някакво против повръщане при бременни, то се оказа сух екстракт от джинджифил и като го сложих в устата направо ми изгори езика, не го взимайте ужас е. Днес каквото хапна, пийна и повръщам веднага. И съм на малки глъдчици вода и оцелявам… поне спя за сега
Разбирам те напълно, същата съм, напънах се да хапна малко тази сутрин и сега ми е много лошо, само лежа, а имам хиляда задачи и трябва и на работа да ходя, не се издържа. И това е, че хем съм гладна, хем ми се гади от всичко…
Минах БХС и ФМ, всичко е наред. Чакаме след 3 дни кръвните резултати.
Супер! Браво на вас!
И аз умирам направо съм на парцал, а така се надявах тоя път да е различно. Взех от аптеката някакво против повръщане при бременни, то се оказа сух екстракт от джинджифил и като го сложих в устата направо ми изгори езика, не го взимайте ужас е. Днес каквото хапна, пийна и повръщам веднага. И съм на малки глъдчици вода и оцелявам… поне спя за сега

Аз така както нямах почти никакви симптоми през целия първи триместър, така сега в 12 г.с. започна да ми се повръща и да ми се вие свят... Направо се върнах един месец назад. Sad
Минах БХС и ФМ, всичко е наред. Чакаме след 3 дни кръвните резултати.

Супер! Може ли да разкажеш как протече прегледа? На мен ми предстои в понеделник.
Моя бхс с първата бременност мина като ми взеха кръв, която се изпраща в Геника, бях чела , че е хубаво в тази лаборатория да се правят изследванията за бхс, лекарката огледа бебето сигурно час , всички органи, мери, гледа , общо взето това беше, видяхме едно малко бебче на 4 д , тя ни обясняваше кое какво е и след 2 седмици резултатът беше готов. Прави се прогноза спрямо кръвните изследвания и замерванията на бебето за синдромите, преекламсия и тн , на мен ми излезе точно за преекламсия, която развих в последствие.
Виж целия пост
# 273
Ами гледаха всичко - глава,  крайници, сърце, правят изчисления на база показатели, взимат ти кръв, мерят ти кръвно. Обясняват ти подробно всичко, много мило се държаха( в Шейново поне). При мен обаче освен БХС ми направи и Феталната молфология,  която не е задължителна в този период, но дава много по-подробна картина. Диването не спря да подскача, нещо се беше пазиграло Grinning. На кръвните изследвания,  доколкото разбрах, ще се разбере дали съм податлива на прееклапсия и хромозомните връзки, така че си е важно и това.
Виж целия пост
# 274
Да ви се похваля и аз - днес повърнах за пръв път 😂 Искрено се надявам да е бил пръв и последен, но като си знам късмета, забавното тепърва предстои 😂

memento_mori много се радвам, че прегледът е минал супер и стискам палци за резултатите от кръвния тест 🍀
Виж целия пост
# 275
Мементо, браво за прегледа Simple Smile

Вчера на прегледа ми падна камък от сърцето - плодчето /така почнах да му казвам Grinning / подскачаше, отговаря на 10+4, а аз съм 9+4. Измери го 3.62см, видя кръвотока, даже май и на 3Д го видяхме.

Оказа се, че ще си правя феталната и БХС при моя си доктор, затова да питам - някой има ли нужда от час при д-р Павлова в МЦ Марковс? Имам записан за 06.07 от 13:10ч.
Виж целия пост
# 276
Мементо, браво за прегледа Simple Smile

Вчера на прегледа ми падна камък от сърцето - плодчето /така почнах да му казвам Grinning / подскачаше, отговаря на 10+4, а аз съм 9+4. Измери го 3.62см, видя кръвотока, даже май и на 3Д го видяхме.

Оказа се, че ще си правя феталната и БХС при моя си доктор, затова да питам - някой има ли нужда от час при д-р Павлова в МЦ Марковс? Имам записан за 06.07 от 13:10ч.

Доктор Павлова е много добра, мила и внимателна. При нея бях с първата ми бременност, препоръчвам я горещо. Пак щях да си отида при нея, но докторката ми, на която имам страшно доверие, ми препоръча друг специалист.
Виж целия пост
# 277
Здравейте, дами ❤
Днес бях на БХС и всичко е наред с бебчето. 🥰Само че нищо не ми казаха за пренаталния тест. Лекарят, който прави БХС, ли трябва да ни насочи, или гинекологът, който ме следи?
Виж целия пост
# 278
Според мен не пречи и от двете места да изкажат мнение. Аз лично говорих с моята аг по темата и тя смята, че няма особено значение кой пренатален тест ще се направи и че няма по-хубав и по-лош, всичко е въпрос на маркетинг. Тя ме посъветва да изчакам резултата от БХС и първата ФМ и ако има нещо притеснително, тогава да правя пренатален тест. Чудя се още как да постъпя, най-вече защото нямам търпение да разбера пола 😅
Виж целия пост
# 279
След като излезе и кръвния резултат от БХС принципно генетикът,  който прави теста трябва да те насочи. На мен днес излязоха резултатите. Имам някакъв риск от развитие на прееклапсия и ми предписа аспирин. Тъй като съм на 34 години и се водя почти рискова група, ми препоръча да направя пренатален тест, най-малкият пакет. Другата седмица ще го пусна, но не мисля засега да разбираме пола. Може би по-нататък като някаква изненада за семейството, понеже имаме вомиченце на 3 годинки, мисля че ще й е интересно нещо да измислим за разкриване на пола. Само всичко да е наред.
Виж целия пост
# 280
Момичета, в 11 г. с. и от няколко дни гърдите ми се отпуснаха и не ме болят вече 😔
Това дали е лош знак? При вас как е положението? Пак ще се притеснявам до прегледа, вчера преживях и огромен стрес, та много ме е страх, че съм навредила на мъничето 💔
Виж целия пост
# 281
При мен също се отпуснаха много около 10-11г.с., а с малкото човече няма проблем, явно е нормално в този период.
Момичета, в 11 г. с. и от няколко дни гърдите ми се отпуснаха и не ме болят вече 😔
Това дали е лош знак? При вас как е положението? Пак ще се притеснявам до прегледа, вчера преживях и огромен стрес, та много ме е страх, че съм навредила на мъничето 💔
Виж целия пост
# 282
Мен пък чак сега започнаха да ме болят (9 г.с.), преди това си бяха нормални. 🤷‍♀️
Изглежда всичко си е индивидиално.
Leda, сигурно всичко е наред, щом нямаш болки или кървене.
Виж целия пост
# 283
Леда, моите също се поотпуснаха в 10г.с.
Бебчето си беше наред.
Тия притеснения няма да спрат Expressionless

На мен левият мъдрец реши да расте.. сега ме боли венеца и лигавицата на бузата. Ако не се успокои ще трябва да ходя на зъболекар.

Май никоя от вас не иска часа за Павлова, ще пробвам при февруарките, ако не, да го анулирам.
Виж целия пост
# 284
Аз съм в 9 седмица, гърдите ту ме болят, ту се успокояват. Взех да имам проблем с яденето обаче . Гладна съм, като хапна ми става гадно, гади ми се.. взех да ям неща, които с години , от дете не съм - кисело мляко с хляб, кисело мляко с бисквити, препечени филийки. 😁

Иначе миналата седмица и аз имах доста стрес и нерви, а съм на лекар чак на 6ти.. надявам се, всичко да е наред с бебока.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия