Медицински университет - Тема 6

  • 19 305
  • 281
# 255
Не, навсякъде е различна програмата. И при фармацията е така.

какво значи "различна"? различни предмети, различен хорариум, различен формат на обучение?

Има единни държавни изисквания за специалността, които регламентират задължителните предмети и минималните хорариуми. Извън тях университетите са свободни да решават какви допълнителни дисциплини да се изучават, в кой курс, как и кога да провеждат изпити, дали да увеличат хорариума и т.н. Например физическото и езика, които не са сред единните държавни изисквания, във Варна са задължителни предмети, а в МУ - София избираеми.
Виж целия пост
# 256
Здравейте! Искам да попитам с бал 33.10 ще ме приемат ли в Софийски университет и с бал 31.81 в тракийски университет специалност медицина(момче съм)?

Вижте тук , избирате СУ или Стара Загора и се оринтирайте: https://medpriem.sabev03.eu/

Миналата година на второ класиране бала в  СУ за момче е паднал до 31.5
Виж целия пост
# 257
Здравейте! Искам да попитам с бал 33.10 ще ме приемат ли в Софийски университет и с бал 31.81 в тракийски университет специалност медицина(момче съм)?

Вижте тук , избирате СУ или Стара Загора и се оринтирайте: https://medpriem.sabev03.eu/

Миналата година на второ класиране бала в  СУ за момче е паднал до 31.5
Тоест според сайта би трябвало да влезна второ класиране в СУ
Виж целия пост
# 258
Това е миналогодишният бал. Какъв ще е тази година, никой не може да каже.
Виж целия пост
# 259
Здравейте! Искам да попитам с бал 33.10 ще ме приемат ли в Софийски университет и с бал 31.81 в тракийски университет специалност медицина(момче съм)?

Вижте тук , избирате СУ или Стара Загора и се оринтирайте: https://medpriem.sabev03.eu/

Миналата година на второ класиране бала в  СУ за момче е паднал до 31.5
Тоест според сайта би трябвало да влезна второ класиране в СУ
Това е на база миналогодишния БАЛ.

Затова съм разработил калкулатор, който да смята процентно шанса за прием на базата на логистична функция. Опитал съм се да отчета това, че минималния БАЛ не е константа всяка година и смятането на процентите отразява възможността за качването, респективно свалянето на стойността на БАЛ-а и все пак никога няма как да се предвиди на 100% какъв ще е балът, затова този калкулатор е само ориентировъчен.

Може би е хубаво за догодиона да добавя възможност бъдещите колеги да избират и данните от второ класиране при "смятането на шанса".
Виж целия пост
# 260
Здравейте! Искам да попитам с бал 33.10 ще ме приемат ли в Софийски университет и с бал 31.81 в тракийски университет специалност медицина(момче съм)?

Вижте тук , избирате СУ или Стара Загора и се оринтирайте: https://medpriem.sabev03.eu/

Миналата година на второ класиране бала в  СУ за момче е паднал до 31.5
Тоест според сайта би трябвало да влезна второ класиране в СУ
Това е на база миналогодишния БАЛ.

Затова съм разработил калкулатор, който да смята процентно шанса за прием на базата на логистична функция. Опитал съм се да отчета това, че минималния БАЛ не е константа всяка година и смятането на процентите отразява възможността за качването, респективно свалянето на стойността на БАЛ-а и все пак никога няма как да се предвиди на 100% какъв ще е балът, затова този калкулатор е само ориентировъчен.

Може би е хубаво за догодиона да добавя възможност бъдещите колеги да избират и данните от второ класиране при "смятането на шанса".
Поздравления за работата, която сте свършили … в голяма помощ е Simple Smile
Виж целия пост
# 261
Здравейте!
Дали е готово решението на министерски съвет за броя студенти и с кои болници може да се кандидатства по чл. 95а?
Виж целия пост
# 262
Последните две ги има и като магистратура, не е нужно да си губи времето с тях.
Като цяло нека се преориентира в нещо друго. Кинезитерапия също не си заслужава. Да не говорим, че са полувисше тези специалности, демек професионален бакалавър, демек учи 3г.
Медицинска сестра, акушерка и лекарски асистент са бакалаври.
Мед.сестра може да работи в слесните звена: детска ясла, градина, училище, в лекарски кабинет всякакъв вид, отделение, спешен център, лаборатория и общо взето във всички здравни звена. След това с магистратура от горе избоените и в администрации може
Здравейте дами,
искам да попитам дали има някой с отзиви от факултета по обществено здраве. Девойката се е насочила към кинезитерапия и административните специалности - Управление на здравните грижи“ и „Обществено здраве и здравен мениджмънт“
Виж целия пост
# 263
И аз бих заменила кинезитерапията с нещо друго - клиничен или рентгенов лаборант, оптик. Като, че ли имат по-голяма реализация. Рентгеновите апарати вече не са толкова опасни, много центрове и по лъчелечение се разкриха.
И както се казва в предния пост след това магистратура от изброените може да се завърши.

Фаворит ми е молекулярната биология в СУ и реализацията след това в генетични лаборатории, ин витро центрове и лаборатории. Преди 30 г съученичка не я приеха медицина и записа молекулярна биология. В провинцията съвсем не се знаеше за реализацията след това. Сега работи в генетична лаборатория и сред лекари и се чувства удовлетворена.
Виж целия пост
# 264
Молекулярната биология не е ли с изпит по биология или химия.
Писали сме и други специалности, но тя си е навила на пръстта да е това първо.
Виж целия пост
# 265
Молекулярната биология не е ли с изпит по биология или химия.
Писали сме и други специалности, но тя си е навила на пръстта да е това първо.
Незнам, не съм гледала за тази година.
Моят син избра да учи друго, но си даде сметка, че учи психиатрия и нервни болести. За трети курс ще видим.
В интерес на истината не беше за лекар, за оптик му липсва финната моторика, може би за рентгенов лаборант. Но не настоявах да не ме обвинят в родителски амбиции. Здрави да са децата! Стискам палци за отлични оценки и прием по желание! Успех!
Виж целия пост
# 266
Има резултати по Химия СУ.
Виж целия пост
# 267
Да, моята девойка има точно , колкото на предварителния, до стотната, само че сега има "да". Чакаме резултатите от Стара Загора.
Виж целия пост
# 268
Има ли някой, който се е явявал на изпит по "Мотивация за осъществяване  на здравни грижи на нуждаещите се" в Медицинския колеж да каже какво точно представлява самия изпит?
Виж целия пост
# 269
Биологията мина, публикуваха и критерии/отговори (затворени въпроси). Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия