Медицински университет - Тема 6

  • 17 751
  • 261
# 255
Не, навсякъде е различна програмата. И при фармацията е така.

какво значи "различна"? различни предмети, различен хорариум, различен формат на обучение?

Има единни държавни изисквания за специалността, които регламентират задължителните предмети и минималните хорариуми. Извън тях университетите са свободни да решават какви допълнителни дисциплини да се изучават, в кой курс, как и кога да провеждат изпити, дали да увеличат хорариума и т.н. Например физическото и езика, които не са сред единните държавни изисквания, във Варна са задължителни предмети, а в МУ - София избираеми.
Виж целия пост
# 256
Здравейте! Искам да попитам с бал 33.10 ще ме приемат ли в Софийски университет и с бал 31.81 в тракийски университет специалност медицина(момче съм)?

Вижте тук , избирате СУ или Стара Загора и се оринтирайте: https://medpriem.sabev03.eu/

Миналата година на второ класиране бала в  СУ за момче е паднал до 31.5
Виж целия пост
# 257
Здравейте! Искам да попитам с бал 33.10 ще ме приемат ли в Софийски университет и с бал 31.81 в тракийски университет специалност медицина(момче съм)?

Вижте тук , избирате СУ или Стара Загора и се оринтирайте: https://medpriem.sabev03.eu/

Миналата година на второ класиране бала в  СУ за момче е паднал до 31.5
Тоест според сайта би трябвало да влезна второ класиране в СУ
Виж целия пост
# 258
Това е миналогодишният бал. Какъв ще е тази година, никой не може да каже.
Виж целия пост
# 259
Здравейте! Искам да попитам с бал 33.10 ще ме приемат ли в Софийски университет и с бал 31.81 в тракийски университет специалност медицина(момче съм)?

Вижте тук , избирате СУ или Стара Загора и се оринтирайте: https://medpriem.sabev03.eu/

Миналата година на второ класиране бала в  СУ за момче е паднал до 31.5
Тоест според сайта би трябвало да влезна второ класиране в СУ
Това е на база миналогодишния БАЛ.

Затова съм разработил калкулатор, който да смята процентно шанса за прием на базата на логистична функция. Опитал съм се да отчета това, че минималния БАЛ не е константа всяка година и смятането на процентите отразява възможността за качването, респективно свалянето на стойността на БАЛ-а и все пак никога няма как да се предвиди на 100% какъв ще е балът, затова този калкулатор е само ориентировъчен.

Може би е хубаво за догодиона да добавя възможност бъдещите колеги да избират и данните от второ класиране при "смятането на шанса".
Виж целия пост
# 260
Здравейте! Искам да попитам с бал 33.10 ще ме приемат ли в Софийски университет и с бал 31.81 в тракийски университет специалност медицина(момче съм)?

Вижте тук , избирате СУ или Стара Загора и се оринтирайте: https://medpriem.sabev03.eu/

Миналата година на второ класиране бала в  СУ за момче е паднал до 31.5
Тоест според сайта би трябвало да влезна второ класиране в СУ
Това е на база миналогодишния БАЛ.

Затова съм разработил калкулатор, който да смята процентно шанса за прием на базата на логистична функция. Опитал съм се да отчета това, че минималния БАЛ не е константа всяка година и смятането на процентите отразява възможността за качването, респективно свалянето на стойността на БАЛ-а и все пак никога няма как да се предвиди на 100% какъв ще е балът, затова този калкулатор е само ориентировъчен.

Може би е хубаво за догодиона да добавя възможност бъдещите колеги да избират и данните от второ класиране при "смятането на шанса".
Поздравления за работата, която сте свършили … в голяма помощ е Simple Smile
Виж целия пост
# 261
Здравейте!
Дали е готово решението на министерски съвет за броя студенти и с кои болници може да се кандидатства по чл. 95а?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия