„Като две капки вода“ – сезон XIV - Тема №4 (месец май)

  • 30 844
  • 510
# 15
Гласувах за Борис. Никога не бях чувала за него, но ми харесва. Сериозно се отнася, талантлив е.
Виж целия пост
# 16
какво общо има муз.образование?
Виж целия пост
# 17
Ми какво прави там това плашило, как ще оценява тази отрека. Това се чудя, какво разбира?
Не бих го обиждала, но не може и да нарича В.Маринов "колега". Набор ми Веско е и знам какво беше по онова време да те приемат и да завършиш консерватория.  Да те приемат да учиш в университет въобще... Не е като сега- само който не е минал покрай сградата не е взел диплом.
Не разбирам и защо трябва непрекъснато да спекулира със сексуалността си и тези нелепи гърди и блузета- неудобно ми е да го гледам. Имам безброй приятели ЛГБТ- всички са си съвсем нормални хора. Никой не парадира по подобен начин. Живеят си щастливо живота с партньори, които предпочитат и никому не пречат. Това чудо не се трае.
Виж целия пост
# 18
Азо винаги е бил скандален и в момента не изневерява на имиджа си. А си монтира сиси щото не му се тренира. Но да не разбира от музика и превъплащения е най-голямата глупост. Той има музикална кариера от поне 20г и повече. В Турция, Сърбия, Гърция е звезда даже и руснаците го харесват. Онзи ден ми попадна в тик ток, че го слушат и в Швеция и Япония. А също има един от най-хубавите гласове. Чалга не слушам, но Азо мога да го слушам. Беше и в друго предаване жури , чувала съм го нито е глупав и знае какво говори. Нито пък е първият гей жури. Така, че стига сте повтаряли какво прави там.
Виж целия пост
# 19
Толкова да ме е яд, че се падна веднъж такъв хит като "He wasn't man enough" на специфична певица, каквато е Тони Бракстън, и Иво я окепази на 101%. Не знам откъде ги извадиха тези хвалби, явно сефте виждат и чуват песента.
И не разбирам защо са решили да имитира лайв изпълнение от 2020г. с тоалет от оригиналното видео през 2000-та. И преди са го правили тоя номер.
Иво претупа нещата, нищо не беше хванал от лекотата и увереността на Тони, да не говорим че този фалцет и това негово вибрато са потресаващи, а той ги бута редовно. Можеше просто да направат този лайв, хем е и по-ефектен.



Алекс ми беше фаворитка в този епизод, много се беше потрудила.
Виж целия пост
# 20
Никога не съм харесвала Азис и това няма нищо общо с етноса, сексуалната ориентация или образованието. Фалшив е, брутално фалшив дребен тарикат, една съвременна версия на Драго Чая. Прилепчив, фалшив, многострадален, прегрява и театралничи, а вече и като Драго Чая прилича на един изморен чичко с пайети.
Фънки също се поизхаби. Ако искат истински злобен критикуващ, за следващия сезон трябва да поканят Здравко от Ритон.

И аз спрях да гледам, омръзна ми едно и също вече, пак Бритни, пак Уитни… аман.
Виж целия пост
# 21
Азо винаги е бил скандален и в момента не изневерява на имиджа си. А си монтира сиси щото не му се тренира. Но да не разбира от музика и превъплащения е най-голямата глупост. Той има музикална кариера от поне 20г и повече. В Турция, Сърбия, Гърция е звезда даже и руснаците го харесват. Онзи ден ми попадна в тик ток, че го слушат и в Швеция и Япония. А също има един от най-хубавите гласове. Чалга не слушам, но Азо мога да го слушам. Беше и в друго предаване жури , чувала съм го нито е глупав и знае какво говори. Нито пък е първият гей жури. Така, че стига сте повтаряли какво прави там.
Много точен коментар! Нито е глупав,нито е елементарен Азис. И коментарите са му точни и вярни.Дори на моменти улавя и казва неща,за които другите не споменават! За протокола, неговата музика никак не е моята!
Виж Фънки..... Какво да кажа....Това ,че е посрещал няколко световни звезди,не го прави музикант.В последния епизод, много ме подразни със забележката, която направи на Виктор, за бЕ/Ба/ кстейжа.
Не,че не беше прав,ама....пред цяла България да даваш уроци по английски......Еееее! Грубиян.
Виж целия пост
# 22
Само дето не е прав, а си е баш бакстейдж. Това че ние сме го учили неправилно е друг въпрос. Транскрипцията е bæk-steɪdʒ и звукът е между а и е с повече звучене на а. Чуйте го в гугъл преводач или в друга програма, която предоставя native произношение.

Второ, и той за Виктор, и Веско за Иво(онова за ориентацията в интрото, което споделяше в началото), тези специфични критики биха могли деликатно да ги дадат насаме, а не пред цяла България. Но акъл трябва сред журито за да се сетят кое е добре да казват като обратна връзка след имитациите и кое насаме. Запазване на човешкото достойнство и его, деликатност, мъдрост - тези думи и начин на мислене явно са им чужди.

Скрит текст:
Backstage на американски и британски английски
https://youtu.be/AfKm9lq1XZM?si=AiAsSKHrpP5Ll0u7
https://youtu.be/dQzq76FL6yA?si=OtxnZyJLoT4U3Qja
Виж целия пост
# 23
Ами ако говореха на български (например зад кулисите) и не си кълчеха езика да се правят на модерни, нямаше да ги има тези „поучителни“ монолози на Фънки.
Виж целия пост
# 24
Благодаря за новата тема!
И аз се чудя какво му харесаха на Иво, нищо общо с Тони Бракстън, като визия, поведение, да не говорим, че не очаквах да не му стига въздух. По принцип го харесвам, но този път не. Той не можа да я изпее.
Виж целия пост
# 25
Само дето не е прав, а си е баш бакстейдж. Това че ние сме го учили неправилно е друг въпрос. Транскрипцията е bæk-steɪdʒ и звукът е между а и е с повече звучене на а. Чуйте го в гугъл преводач или в друга програма, която предоставя native произношение.

Второ, и той за Виктор, и Веско за Иво(онова за ориентацията в интрото, което споделяше в началото), тези специфични критики биха могли деликатно да ги дадат насаме, а не пред цяла България. Но акъл трябва сред журито за да се сетят кое е добре да казват като обратна връзка след имитациите и кое насаме. Запазване на човешкото достойнство и его, деликатност, мъдрост - тези думи и начин на мислене явно са им чужди.

Скрит текст:
Backstage на американски и британски английски
https://youtu.be/AfKm9lq1XZM?si=AiAsSKHrpP5Ll0u7
https://youtu.be/dQzq76FL6yA?si=OtxnZyJLoT4U3Qja
Точно това ми беше идеята,дали е прав или не.....Има си места и начини.
Виж целия пост
# 26
Само дето не е прав, а си е баш бакстейдж. Това че ние сме го учили неправилно е друг въпрос. Транскрипцията е bæk-steɪdʒ и звукът е между а и е с повече звучене на а. Чуйте го в гугъл преводач или в друга програма, която предоставя native произношение.
zzrr, звукът е между "а" и "е", но като правилно е прието изписването с "е" – "бекстейдж". Има го още в правописния речник от 2012 г., ето го и в Берон:
https://beron.mon.bg/leksema/349958a41c6d05dd0162db6572051f7a

Не защитавам изобщо Фънки, но тук по случайност е прав. Иначе не знае, че Steven Tyler е "Тайлър", а не "Тейлър", както беше казал на водещите преди време (вероятно затова и продължават да го бъркат), обаче продължава да се прави на интересен. Сигурно защото си вярва, че е интелектуалец, за какъвто сам се обяви.
Виж целия пост
# 27
Понеже всички тук се чудят защо и журито, и хората пред екраните, харесаха Иво Димчев като Тони Бракстън - да си кажа и аз. Иво не направи имитация, а пърформанс. Той това си го може, и то добре. И хората го оцениха.

И по отношение на “бекстейдж” и “бакстейдж”. Да, наистина звукът е между “а” и “е”, но тук по-важното е друго. Няма значение кое е правилното и кое е грешното произношение на английски. Ние говорим на български и правилото е да се използва формата, която е придобила гражданственост. Другото е да се правиш на интересен. Фънки затова се подразни и тук съм напълно съгласна с него.
Виж целия пост
# 28
Мери, тенкс за продължението. Тя темата ни понякога е по-интересна от съответната вечер там. Гледам си го (харесваме у дома Капките), ала взе нещо да ми доскучава.
Ако приемем "извън-конспиративно", че Бутонът хич не е случаен, тогава - продукцията би могла по-точни, по-добри и по-шоу (тъй да го река) парчета да им "избира". Кой както и да го натъртва, истината е, че е шоу за имитации (а не за най-вярното пеене). И това предполага, не - задължава даже, да им "дават" парчета, които да имат игра, шоу, сполучлив грим... Ама като правиш 114-ти сезон и вече си имал финал на стадиона..., може всякак и по-лекинко без напрягане.
Виж целия пост
# 29
Шоуто е за имитации. Иво имитация не направи. А колкото до произношение на английски, простащина е да се заяждаш за това. Аз като слушах песните на френски, също можех да изкоментирам, но пък не са длъжни всички да знаят езика с точно произношение и нюанси.
Толкова е смешно да се заяждаш с това, а да прехвалваш едно очевидно фиаско.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия