Много си млада.Животът е пред теб.
Не бързай да се обвързваш сериозно с него.
Семейството му те приема.На мюсюлманите е разрешено да се женят за жени от друга религия.Но децата се възпитават като мюсюлмани.В момента ти си само приятелка ,но ако станеш съпруга към теб може да има изисквания,които няма да ти харесат.Питай го,ако има сестра биха ли одобрили тя да се омъжи за християнин?
Ти си католичка.Помисли дали ще ти хареса децата ти да носят мюсюлмански имена,да не бъдат кръстени в църквата...
Има мюсюлмански семейства,които не празнуват Коледа,Великден....
Имам близка,която беше имъжена няколко години за мюсюлманин.
Ограниченията започнаха след сватбата-първо я накара да смени работата си,после гардероба си-без къси поли,деколтета...проверяваше я в социалните мрежи..
Първите им конфлити бяха точно за името на детето-тя искаше някакво неутрално-но накрая детето беше ръстено с мюсюлмансо име.После тя се сети,че и кръщене няма да има...ама то за тези неща се мисли преди сватбата..
За роднините и приятелите-и от двете страни имаше такива,които не приеха брака и прекъснаха отношения.
Бракът им се разпадна .Тя съжалява ,отчита го като грешка.
Разбира се не при всички се получава така.
Но трябва да се помисли и да се прецени добре- до колко си готова за компромиси.Какво можеш да приемеш и какво не.