Евровизия (тема 36) - Vienna 2026 United by Music

  • 94 622
  • 3 085
# 150
А иначе в тик ток се разпространи че Финландия ще спечели и че са си "платили" 16 милиона. Да видим дали ще е така.
Супер! Преди няколко години самите финландци твърдяха, че се подарява победата на Швеция вместо на тях, за да може Швеция да домакинства 50 години след победата на АББА.
С техните дезинформационни и конспиративни камъни по техните глави.

И сега какво платили са си да спечелят отново под номер 17 на 20 годишнина от победата на Лорди.
Пете не ми харесва и финския не е език за пеене, дълги думи, не звучи добре.
Линда, не мога да повярвам, че тази жена е на почти 60.
Нейната част е страхотна.
Просто ме дразни, че предварително са неглижирали правилата на конкурса и о чудо, получават разрешение.
Виж целия пост
# 151
Пуснах си пак финландската песен. Хубава е, признавам. Обаче почвам да се чувствам ужасно, че все някой на някого ми заприличва. Този път е виолистката - може да е само заради косата, но ми напомня на Памела Андерсън като млада в Спасители на плажа.

и на мен, а се оказва, че Линда е участвала в един епизод навремето
Виж целия пост
# 152
Наистина безупречно изпълнение на Дара и цялата зала пляска 👌

https://x.com/i/status/2055382585593696643

Виж целия пост
# 153
Вярно ли Линда е участвала в епизод на "Спасители на плажа"?😃😅 Много добре изглежда наистина (само веждите и' са прекалено тънки, според мен ).
Супер, радвам се, че Дара се е представила добре!🙂
Виж целия пост
# 154
Да, стана ми интересно на колко е, при северните народи не можеш да кажеш, мислех, че е около 40, а тя е 70 набор.
Виж целия пост
# 155
Боже, 25+ години оттогава, а Линда си изглежда същата!🙂
Виж целия пост
# 156
Антигони е направила най-доброто си представяне до тук.
Александра очаквано е била безупречна.
Виж целия пост
# 157
Колко зрители е залата?
Виж целия пост
# 158
А като стана дума за Финландия и Австралия - ако трябва да избирам бих предпочела Делта. Не стига, че финландеца пее на неговия си език, ами няма нито запомняща се дума, нито фраза. При Делта поне песента е на английски, нищо, че е някаква си поредна балада.
Извинявам се, но това е откровена глупост да го кажете. В този конкурс зрителите винаги са оценявали пеене на собствен език вместо на английски. За някои от държавите дори е изискване при националната селекция. Вярно е, че в последните години масово победителите са с английски песни, но също така през годините има доста песни, които първоначално са били в оригинал, като в последствие са били променени на английски и са пострадали откъм гласове.
Малцина биха предпочели песен на английски пред песен на конкретния език.
Виж целия пост
# 159
Утре на откриването на финала Джей Джей ще пее откъс от операта "Вълшебната флейта".
Виж целия пост
# 160
А като стана дума за Финландия и Австралия - ако трябва да избирам бих предпочела Делта. Не стига, че финландеца пее на неговия си език, ами няма нито запомняща се дума, нито фраза. При Делта поне песента е на английски, нищо, че е някаква си поредна балада.
Извинявам се, но това е откровена глупост да го кажете. В този конкурс зрителите винаги са оценявали пеене на собствен език вместо на английски. За някои от държавите дори е изискване при националната селекция. Вярно е, че в последните години масово победителите са с английски песни, но също така през годините има доста песни, които първоначално са били в оригинал, като в последствие са били променени на английски и са пострадали откъм гласове.
Малцина биха предпочели песен на английски пред песен на конкретния език.
Евровизия отдавна не е това, което повечето дългогодишни фенове мислят, че е. Бях споменала в предишен коментар, че аз лично си смених мнението за конкурса, след тази година! Ако случайно вземете и се загледате в изпълнения от предишни години, може и да забележите, че МАСОВО има вложени традиционни мотиви във финалния продукт, не само наличие на роден език. Примерите са твърде много, но ето някои от тях: Сертаб Еренер, Елена Папаризу, Айсел и Араш, Желко Йоксимович, Бланка Палома и кой ли още не! Само дето, последната е изключение, тъй като от поне десет години на конкурса има по максимум 5 държави, които следват въпросната рецепта. Дали това ми харесва? Не. Има ли значение мнението ми? Пак не. Очевидно никой от нас не решава как да протече конкурса. Само изискването за роден език да беше наложено от организаторите, нещата щяха да са тотално различни! Както всички виждаме, официално такова не съществува!
Виж целия пост
# 161
Изпълнението на Bangaranga от полуфинала вече е с един милион гледания.🙂
Не съм сравнявала как е спрямо гледанията на останалите; попаднаха ми случайно само Австралия, Малта, Армения, Румъния, Чехия, Швейцария - всичките с по-малко гледания. Малта с около 900 000, а Австралия с по-малко от това - явно пак е имало билбордове за Малта😅, друго обяснение нямам.
Делта била водила битка с рак - разбрах за това преди около два дни. Чудя се дали има връзка с текста на песента и' (не съм се заслушвала в него)?
Лорди ще са в следващия подкаст в канала на Евровизия. Дали е случайно?😅
Колко зрители е залата?
Някъде четох или казаха 10 000 човека.
Виж целия пост
# 162
Гледанията на Малта идват от това, че малтийците са си платили видеото да се появява като реклама при пускане на други видеа в youtube.

Кристиан ще пее Ne partez pas sans moi на Селин Дион заедно с Александър Рибак.
Скрит текст:

И резултатите от анкетата сред зрителите на живо от жури финала. Дара с добра позиция отново.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 163
Излиза, че само Мириана Конте от гост-изпълнителите ще пее и собствената си песен, така ли?🤔
Много удобно през последните дни се афишира как Делта се е борила с лимфом, как се е учила отново да говори и да пее (не казвам, че не може да пее, нито че не е вярно това за рака). Само че някъде пише, че е била болна на 18 години, другаде на 24 години. Някъде пише през 2003 година, другаде през 2007 година - а не прочетох чак толкова много от статиите. На 40 години била празнувала 20 години от излекуването си, има и снимки - сега не знам на колко е точно, но май е на повече от 40 години...🤔
Виж целия пост
# 164
По повод последните коментари ще кажа, че си зависи от песента и няма никаква универсална формула за език. Виждаме както отлично представяния на песни, които не са на английски, така и тотални провали (Норвегия 2024 например, а беше хубава песен). Коментирам само резултатите, а не качеството на песните.
Фактът, че се провалят песните, които в последствие са преведени на английски, няма как да го отрека. Но за мен просто така се губи автентичната емоция на песните, а не, че вината е в самия език.

Бланка Палома беше последна в телевота през 2023 и имаше само 5 точки, не знам какъв добър пример е за високооценена автентичност. Най-хубавият пример е Украйна 2021 - хем народна, хем модерна, а и е преди войната, т.е. няма конспирации зад резултата. Албания и Португалия пък са държави, които в 90% от случаите си пращат характерни за държавите песни, че и на собствения си език.

Излиза, че само Мириана Конте от гост-изпълнителите ще пее и собствената си песен, така ли?🤔
Много удобно през последните дни се афишира как Делта се е борила с лимфом, как се е учила отново да говори и да пее (не казвам, че не може да пее, нито че не е вярно това за рака). Само че някъде пише, че е била болна на 18 години, другаде на 24 години. Някъде пише през 2003 година, другаде през 2007 година - а не прочетох чак толкова много от статиите. На 40 години била празнувала 20 години от излекуването си, има и снимки - сега не знам на колко е точно, но май е на повече от 40 години...🤔
Получавам deja vu, да не кажа war flashbacks с 2017.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия