С какво ви дразнят свекървите? – 173

  • 28 174
  • 763
# 255
Решила си е проблема Вени. Свекървата НЕ може да влияе пряко на нея, нито на семейните планове, ежедневие и най-важното на нервите ѝ. За разлика от други в темата, които влияят в един или друг аспект. За да се реши проблема  точно със свекървата на Вени е нужно самата свекърва да си промени виждания и мироглед. Нещо, което никога няма да стане. Но това влияе само на самата свекърва, не на Вени и семейството ѝ.
И изобщо вече не преглъща. Отказва пряко и ясно капризите на свекървата. А обидите от нейна страна, показват именно безсилието на свекървата да се наложи. Не ѝ е останало друго, освен да обижда. Но това не олицетворява Вероника, а самата нея
Виж целия пост
# 256
За мен да продължаваш да ходиш всяка седмица при човек, който те обижда, не е решаване, а преглъщане на проблема.
Виж целия пост
# 257
Тя вече не е ли много стара и болна. Доколкото помня Вероника просто отменя мъжа си, прави го заради него, а не заради злата бабичка.
Виж целия пост
# 258
За причината/повода, поради която Вени продължава да ходи при свекървата, въобще не споря. Казвам, че след като продължава да ходи при човек, който се държи лошо с нея, значи не си е решила проблема с този човек. Ясно е, че ходи заради мъжа си, но това не е решаване на проблема, а преглъщане на проблема.

Отделно, че ми е странно как може един мъж, като вижда какво е отношението към жена му, вместо да каже "спри да ходиш, аз ще си гледам майката", да пасува.
Виж целия пост
# 259
Е, човек понякога се налага да прави компромиси. Все пак не е нужно да сложиш кръст на брака си, ако обичаш и се разбираш с мъжа си, а майка му / баща му / не е в център... Същото се отнася и за обратния случай - може тъщата или тъстът да са куку, нахални и да не разбират от дума.
Виж целия пост
# 260
Е, човек понякога се налага да прави компромиси. Все пак не е нужно да сложиш кръст на брака си, ако обичаш и се разбираш с мъжа си, а майка му / баща му / не е в център... Същото се отнася и за обратния случай - може тъщата или тъстът да са куку, нахални и да не разбират от дума.
Това пък защо Thinking
Въобще не е ставало въпрос някой да слага кръст на брака си.
Ставаше въпрос дали си е решила проблема със свекървата.
Ясно е, че заради мъжа не го е решила, след като ходеше всяка неделя и търпеше лошо отношение.
Виж целия пост
# 261
За мен да продължаваш да ходиш всяка седмица при човек, който те обижда, не е решаване, а преглъщане на проблема.
Мисля, че бъркаш. Свекървата има гледачка, а наличната беше напуснала  внезапно и затова за този момент се налагаше да ходи по-често. Докато намерят нова. Което не е лесно, защото е казвала, че и гледачките не я издържат и се махат без предупреждение. "ходи всяка седмица" неправилно го ползваш в сегашно време. Освен, ако аз не съм пропуснала нещо съществено, не съм следила няколко теми
Виж целия пост
# 262
За мен да продължаваш да ходиш всяка седмица при човек, който те обижда, не е решаване, а преглъщане на проблема.
Мисля, че бъркаш. Свекървата има гледачка, а наличната беше напуснала  внезапно и затова за този момент се налагаше да ходи по-често. Докато намерят нова. Което не е лесно, защото е казвала, че и гледачките не я издържат и се махат без предупреждение. "ходи всяка седмица" неправилно го ползваш в сегашно време. Освен, ако аз не съм пропуснала нещо съществено, не съм следила няколко теми
Не. Трябваше им гледачка за неделя, през останалите дни имаха. Съответно всяка неделя, мъжът вместо да си гледа майката, допускаше жена си да ходи и да бъде обиждана. Помня някои изцепки на свекървата. Тази на Злодеида може да взема уроци от свекървата на Вени.
Виж целия пост
# 263
Боряна аз си живея у нас. Щом правят за гонене да ги търпя ли?
Вероника,  подозирам че и мен ме чака подобно нещо. Дано греша.
Първо не съм визирала теб.
Второ виждаш ли, че хората сме различни с различни мнения. 
Трето в едно семейство мъжът ще толерира пълно прекъсване на отношенията, в друго обаче обидата и т.н ще повлече други събития и ще се стигне до развод. Живота е низ от компромиси, въпроса е кои можем да допуснем и кои не.
Сега нещо за гонене ли правят? Нали ти написахме да не излизаш от стаята като дойде свекървата. Явно има и нещо ново.
Аз лично при проблеми със свекървата, ще прекъсна контакта си с  нея, няма да изгоня мъжа си. Но познавам и мъжа си и зная какво ще направи. Ако се промени той и постъпва по друг начин, вече проблема няма да е свекърва ми и тогава решението ще е друго.
Виж целия пост
# 264
Ха-ха, това с изписването преди колко години беше...Бяхме мойте и неговите родители, баба му и сестра му, и моят дядо , с който живеехме. И отиваме всички вкъщи с бебето. Аз от вълнение, народ и т.н., в един момент се сещам, че трябва да го накърмя. Още правех организация и ето, че за малко забравих новите задължения - заради шумотевицата и хората около мен, естествено. Свекърите купили торта - "само ще опитаме тортата и си тръгваме" - WTF ???!!! Абе хора, оставете майката да си гледа бебето, да създаде организация, уморена бях от недоспиване - по цяла нощ плачеше в Майчин дом, уморена от раждането. Обаче не - трябва да се опита ТОРТАТА!!!
Виж целия пост
# 265
Ок, да речем, не е редно жената да поставя мъжа в ситуация да избира между нея и майка си. Това във връзка с по-горното ми изказване за брака и евентуалното му приключване заради (меко казано) странностите на свекървата.
Виж целия пост
# 266
Ха-ха, това с изписването преди колко години беше...Бяхме мойте и неговите родители, баба му и сестра му, и моят дядо , с който живеехме. И отиваме всички вкъщи с бебето. Аз от вълнение, народ и т.н., в един момент се сещам, че трябва да го накърмя. Още правех организация и ето, че за малко забравих новите задължения - заради шумотевицата и хората около мен, естествено. Свекърите купили торта - само ще опитаме тортата и си тръгваме - WTF ???!!! Абе хора, оставете майката да си гледа бебето, да създаде организация, уморена бях от недоспиване - по цяла нощ плачеше в Майчин дом, уморена от раждането. Обаче не - трябва да се опита ТОРТАТА!!!

Моите в деня на изписването стояха цял ден вкъщи — 11 часа на обяд го изписаха, а те си тръгнаха чак в 18:00. За сравнение, нашите се задържаха не повече от половин час.
Виж целия пост
# 267
Ок, да речем, не е редно жената да поставя мъжа в ситуация да избира между нея и майка си. Това във връзка с по-горното ми изказване за брака и евентуалното му приключване заради (меко казано) странностите на свекървата.
Съгласна съм, но какво общо има това с дискутираните ситуации от последните страници? Ако става въпрос за ситуация при Вени, съвсем пък не виждам за какво избирате между майката и съпругата става въпрос. Свекървата е задължение на мъжа. Ако Вени не върши негово задължение, по какъв начин поставя мъжа в позиция да избира? Ако мъжът не върши задълженията си, няма "очите" да се сърди на Вени, че не върши неговите задължения.
Виж целия пост
# 268
Свекървата на Вероника е вече доста възраснта и болна, там нещата се променят. Ако някой се засяга от обидите на изкуфял човек, вярно е много себечин.
Виж целия пост
# 269
Ами понякога не е до прехвърляне на задължения, а до подкрепа на собствения партньор. Когато майка ми беше болна , преди да почине и след това, мъжът ми беше най-голямата опора. Както психически, така ми  помагал и физически. Щото нали в добро и в зло. В доброто, на почивки и екскурзии, когато всичко е иху-аху е лесно. Трудното е при другите ситуации.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия