С какво ви дразнят свекървите? – 173

  • 28 162
  • 763
# 270
Каква помощ, като Вени беше писала, че тя ходила в неделя, а през останалите дни е имало гледачка. Мъжът е ходил през осмия ден от седмицата. Това не е помощ, а изцяло поемане на негово задължение. Помощ е по принцип  гой да ходи в неделя, но някоя неделя, ако той не може, тя да го смени. Или нещо подобно.
Отделно - като виждаш отношението към жена ти, пък не я подлагай на това.
Виж целия пост
# 271
Мисля, като Боряна. Не мога да оставя мъжа си сам в подобна ситуация. Бих му помагала, ако има нужда, заради него, а не заради нея. Въпреки нея.
Виж целия пост
# 272
А на мъжа какво му има, че редовно не може да си гледа родителите (в случая майката)?
Виж целия пост
# 273
От един момент нещата се променят. Женен си за даден човек и си помагате.
Баба ми, майката на майка ми, живя с нас последните две години от живота си. Тя не обичаше баща ми, по-възрастен от майка ми с 13 години, селянин и т.н. През последната година от живота й баща ми претърпя операция и беше 3 весеца вкъщи. Всеки ден тя го кълнеше "да пукнеш дано, съсипа детето ми. Мързелуваш и не работиш, а тя се скъсва от работа." Баща ми мълчаливо слушаше, после се усмихваше и казваше "хайде да ядем" и й сипваше ядене. Питала съм го не й ли се дразни, а той ми отговаряше "ако се дразня на възрастна и болна жена, значи не съм човек. Аз обичач майка ти и за мен е важно нейното спокойствие, не мога да допусна една баба и моята гордост да го наруши."
Виж целия пост
# 274
И двата "сценария" са възможни. Може и да може сам, а може и да му трябва помощ.
Виж целия пост
# 275
Ей, Милена, май за пръв път да съм съгласна с теб — какъв парадокс, а?
Като чета историите тук, направо се чудя на някои хора. Едната викала на зет си „дано пукнеш“,а той се усмихвал вежливо, друга обиждала снаха си с години, а после същата тази снаха всяка неделя ходела да я гледа, защото била болна. Наистина сте много „добри“хора.
Аз лично не мога да разбера тази логика — да тровиш някого цял живот, а после да очакваш грижа, все едно нищо не е било. Да не дава Господ моята свекърва някога да опре до мен, защото тогава много тежко ще ѝ се стори, че отношенията имат последствия.
Виж целия пост
# 276
И аз се моля да не се стига до мен, че каквато съм... Сигурно ще се занимавам... А като знам колко хора гледах и колко е трудно с болни и проклети се моля да не е на мен.
Виж целия пост
# 277
И аз се моля да не се стига до мен, че каквато съм... Сигурно ще се занимавам... А като знам колко хора гледах и колко е трудно с болни и проклети се моля да не е на мен.

Аз не се моля — тя да се моли. Защото след всичко, което е било, аз една чаша вода няма да ѝ подам. Баба ми, Бог да я прости, все ми казваше: „Помниш като слон и много трудно прощаваш, това на твоята душичка тежи, научи се да прощаваш.“ Е, не се научих. И помня.
Най-ироничното е, че пред хора е коментирала каква ми била професията — аз съм анестезиолог — и как, ако някога нещо ѝ се наложи, тя си има човек. Само че това важеше преди. Сега вече не.
Виж целия пост
# 278
И аз не знам дали бих била толкова благородна душа. Прекалено ми се струва да ме кълнат всеки ден в дома ми, където съм затворена поради заболяване. Няма да го издържа това сигурно.
Виж целия пост
# 279
...
Аз лично не мога да разбера тази логика — да тровиш някого цял живот, а после да очакваш грижа, все едно нищо не е било.
...
Да.
Тук не ставаше въпрос за свекърва, която се държи лошо от възрастта. Ставаше въпрос за  свекърва, която винаги се е държала лошо, и като по-млада. При това положение, аз не бих се занимавала с нея. Защо трябва да търпя лошо отношение от родител на мъжа ми, след като не бих търпяла същото отношение от мъжа ми? И защо мъжът ми би приел лошо отношение към мен?
Виж целия пост
# 280
...
Аз лично не мога да разбера тази логика — да тровиш някого цял живот, а после да очакваш грижа, все едно нищо не е било.
...
Да.
Тук не ставаше въпрос за свекърва, която се държи лошо от възрастта. Ставаше въпрос за  свекърва, която винаги се е държала лошо, и като по-млада. При това положение, аз не бих се занимавала с нея. Защо трябва да търпя лошо отношение от родител на мъжа ми, след като не бих търпяла същото отношение от мъжа ми? И защо мъжът ми би приел лошо отношение към мен?

Аз съм сигурна, че голяма част от мъжете изобщо не биха търпели подобно отношение от тъщите си, камо ли после да се очаква с усмивка да ги гледат и обгрижват. И точно това е двойният стандарт, който много хора удобно пропускат.

Дори дадох пример на мъжа ми с една от ситуациите, в които майка му се беше намесила в наши лични неща, и го попитах: „Ти какво би казал, ако това беше моята майка?“ А той съвсем откровено ми отговори: „Бих ѝ казал: ти пък коя си, че да вземаш отношение?“

Е, да, ама аз твоята я търпях доста дълго време, преди изобщо да стигна до момента да и задам този въпрос.
Виж целия пост
# 281
Или аналогичен пример: колко мъже биха сменяли памперсите на тъстовете си, докато те ги обиждат от години? Защото за това говорим при Вени.
Виж целия пост
# 282
И аз не бих се занимавала с човек, който се е държал зле с мен. Бих поела повече от ежедневните задължения, за да може съпругът ми да полага нужните грижи, но до там. Смятам, че е абсолютно достатъчно.
Виж целия пост
# 283
И аз не бих се занимавала с човек, който се е държал зле с мен. Бих поела повече от ежедневните задължения, за да може съпругът ми да полага нужните грижи, но до там. Смятам, че е абсолютно достатъчно.

Да но ако е ангажиран с работа, например.  С полагането на грижи за възрастен е някакъв ужас, в тая въртележка съм и ми е много ясно.  То като се стигне дотам вече не се гледа кога е обидил някого, а просто кой е във възможност в конкретния момент. За съжаление е много трудно... А и то вече не е същия човек, даже някой път и човек не е, но злобата си остава при някои до края. Ужасно е .
Лично аз го разбирам като най-големия възможен акт на обич към партньора, да му помогнеш в такова нещо, ако се налага.
Виж целия пост
# 284
И аз не бих се занимавала с човек, който се е държал зле с мен. Бих поела повече от ежедневните задължения, за да може съпругът ми да полага нужните грижи, но до там. Смятам, че е абсолютно достатъчно.
Точно така действах, когато мъжът ми ходеше да обгрижва свекъра ми. Мъжът ми беше като гост вкъщи. Ами помощ е, разбира се, и то сериозна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия