Поскъпване на стоки- фрапиращи цени - Част 2

  • 15 401
  • 305
# 255
Не на всички домовете са на морето.
Виж целия пост
# 256
Единственото фрапиращо е?
Виж целия пост
# 257
Две двойни кафета Дъбов (от това, което чета на снимката), доколкото разбирам от коментарите пак в Созопол




Линк към коментарите, има доста креативни:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=27431439693153718&set=a.703986049659112

Да, можели са да си направят кафе от София, да вземат от вендинг машина или направо да не пият кафе.

Но темата е за поскъпването на стоките, не за това кой пие и кой не пие кафе.
Виж целия пост
# 258
Продуктите/стоките имат цена и ако не е проблем за човека да даде 10 евро за кафе, то той си купува за 10 евро кафе. За да съществуват места с такива цени, то някой купува и цената пак се вдига.
Виж целия пост
# 259
Мен цените по заведенията не ме шокират толкова. Не само се очакваше, но и го няма елементът задължителност.
Като ми е скъпо нещо, просто не купувам. Като ми е скъпо дадено заведение, не сядам. Или ако съм седнала и видя цените, че надвишават това, което считам за нормално, напълно спокойно мога да стана и да си тръгна. Дали ще седна някъде, където е по-евтино, или ще мина на домашно приготвено – имам алтернатива.
Проблемът ми са цените по магазините. Там няма не искам – все трябва да се купи храна, препарати и т.н. Да, може да се понижи стандартът, да се орежат някои глезотии, да се купуват по-нискокачествени стоки, но има един минимум, под който просто няма накъде. Няма алтернатива, освен ако не пазаруваш в чужбина. Което пак не е за хора със скромни бюджети, има си допълнителни разходи и там.
При заведенията е лесно – един бойкот ще им намести чакрите. При магазините обаче е по-трудно, особено в България. Видяхме вече, че няма да проработи.
Хората по-скоро ще излязат на улиците и площадите, отколкото да спрат да пазаруват, особено когато нещо е пуснато на далавера, т.е. „на промоция“.
Виж целия пост
# 260
Две двойни кафета Дъбов (от това, което чета на снимката), доколкото разбирам от коментарите пак в Созопол




Линк към коментарите, има доста креативни:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=27431439693153718&set=a.703986049659112

Да, можели са да си направят кафе от София, да вземат от вендинг машина или направо да не пият кафе.

Но темата е за поскъпването на стоките, не за това кой пие и кой не пие кафе.
Според Чревоугодник в Бг не е скъпо в сравнение с Румъния. Колко ли струва кафето в Румъния?!
Виж целия пост
# 261
А задължително ли е да се яде палачинка с шоколад на плажа? Не може ли да си я изядете у дома и за плажа да си сложим праскови и кайсии? Може и сандвич.
   
Може да си я изядеш в къщи, ако живееш на морето.
Но ако си на хотел за дни и на детето му се дояде - няма как, ще купиш.
И да не е от плажа, а от друго заведение - сигурно цените са близки.
Виж целия пост
# 262
А задължително ли е да се яде палачинка с шоколад на плажа? Не може ли да си я изядете у дома и за плажа да си сложим праскови и кайсии? Може и сандвич.
   
Може да си я изядеш в къщи, ако живееш на морето.
Но ако си на хотел за дни и на детето му се дояде - няма как, ще купиш.
И да не е от плажа, а от друго заведение - сигурно цените са близки.


Ако на детето му се дояде.....родителя ще обясни интелигентно и ще го убеди...Нямало как...
Виж целия пост
# 263
На по-голямото дете ще обясня, че за дадената сума примерно ще вземем много по-голямо количество или по-вкусно, на малкото просто ще взема някаква алтернатива от хранителния магазин например.
Аз царевица за 4€ няма да взема, но ще осигуря консерви царевица от Лидл, които ще им приготвям с масло и моцарела от бунгалото да имат за плажа.
Търговците по тази схема лев=евро ме отблъскват.
Извинявам се, но за 7,50€ бая фрапета ще си направя и сама.
Виж целия пост
# 264
Изобщо не се извинявам. Бойкот на такива "търговци".
Виж целия пост
# 265
Две двойни кафета Дъбов (от това, което чета на снимката), доколкото разбирам от коментарите пак в Созопол




Линк към коментарите, има доста креативни:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=27431439693153718&set=a.703986049659112

Да, можели са да си направят кафе от София, да вземат от вендинг машина или направо да не пият кафе.

Но темата е за поскъпването на стоките, не за това кой пие и кой не пие кафе.
Според Чревоугодник в Бг не е скъпо в сравнение с Румъния. Колко ли струва кафето в Румъния?!

Определено не е 10 евро. Миналата година в кафето пред двореца Пелеш - кафе с мляко и парче торта беше нещо от рода на 9-10 евро. А това е най-посещаваната дестинация в Румъния с огромен човекопоток и наистина великолепно място, пиеш си кафето в гората с гледка към двореца.
Виж целия пост
# 266
Февруари като бях в Хага , в заведение към хотел Леонардо( 4 звезди) - две големи парчета ябълков сладкиш + два пъти еспресо - 20 евро...Имаше доста пенсионери...Там младите хора работят, денем в заведенията са предимно трета възраст...
Виж целия пост
# 267
А задължително ли е да се яде палачинка с шоколад на плажа? Не може ли да си я изядете у дома и за плажа да си сложим праскови и кайсии? Може и сандвич.
   
Може да си я изядеш в къщи, ако живееш на морето.
Но ако си на хотел за дни и на детето му се дояде - няма как, ще купиш.
И да не е от плажа, а от друго заведение - сигурно цените са близки.
Ако много му е зор на детенцето милото, ще купя еднократно и ще му обясня на детето как стоят нещата.

Иначе да, имаме жилища на морето, и не се храним по заведения, най вече заради хигиената, сега с цените хептен няма да им стъпя. Алчноста на Ганя кръчмар, граници няма.
Виж целия пост
# 268
Скрит текст:
Ей това му е на морето Joy
Когато доходите в евро се изравнят по стойност доходите в лева ( имал си доходи 1000 лева и сега са стигнали 1000 евро) и цените не са се увеличили тогава да чакат някой да им отиде / влезе / купи.
Виж целия пост
# 269
Сега ме замислихте, че аз наистина рядко сядам на заведения именно заради цените. Безобразни са наистина, но пък винаги са пълни, така че докато има кой да сяда и да прави оборот …

Аз не сядам и по други причини, не са само цените, но хвърлям по едно око и на тях и почти винаги съм изумена. Пак пиша, пълни са и през деня дори. Млади хора, възрастни хора, пият и хапват. Значи няма проблем и пари има. Като вляза в някой Лидл/Била/Кауфланд и те са пълни. Явно не при всички цените са проблем, но при мен са.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия