Мартенски бебета 2026 ❤💙 (ТЕМА 2)

  • 2 821
  • 164
# 150
Звучи ужасно, горкото детенце... Дано бързо да се възстанови, йонси.
Виж целия пост
# 151
Благодаря, температура не е вдигала, но гърлото си я тормози, беше неспокойна цяла нощ, преди малко се събуди с рев, каза, че я боли, дадох й нурофен и заспа.  Много неприятен вирус. Пазете се, че както казах се причинява точно от летните вирусчета, които в момента върлуват и явно са плъзнали по детските, защото освен от там няма от къде другаде да го е донесла.
Виж целия пост
# 152
Здравейте, и аз скоро не съм се включвала, но ви следя 🙂 В петък бяхме на консултация, на 3 месеца и половина е 64см, 5.700кг, засега е само на кърма, горе-долу удържаме фронта с наддаването, но пък върви доста дълга, извърта се вече, но не се обръща,  по корем мрънка и не иска, държи си вече дрънкалки, най-често я слагам до мен в столчето, на Peg Perego е и нашето, и аз се мъча да свърша нещо, но и често е на ръчички, голяма е любопитка, играя го целодневно аниматор, туроператор и подвижен ресторант 😁 По отношение на съня - имам чувството, че доприспивам постоянно, дали вкъщи, или в количката, все се ококорва на 20-25минута и хайде наново. През нощта успява да направи по-дълга пауза понякога, но други нощи е купон 👌 Не знам как да я приуча да стои в столчето за кола, само като я сложим и почва рев, а скоро ни предстои и море, чудя се как ще я забавлявам, съмнявам се и да спи особено. За слънцезащита си мислих за Wooden spoon, на Bioderma не знаех, че е подходяща за 0+.

Йонси, и голямата ми дъщеря е била 2-3, пъти с херпангина, много е гладно, тя даже много висока температура вдигаше, но стискам палци да минава бързо и най-вече да е здраво бебчето!
Виж целия пост
# 153
Здравейте, и аз скоро не съм се включвала, но ви следя 🙂 В петък бяхме на консултация, на 3 месеца и половина е 64см, 5.700кг, засега е само на кърма, горе-долу удържаме фронта с наддаването, но пък върви доста дълга, извърта се вече, но не се обръща,  по корем мрънка и не иска, държи си вече дрънкалки, най-често я слагам до мен в столчето, на Peg Perego е и нашето, и аз се мъча да свърша нещо, но и често е на ръчички, голяма е любопитка, играя го целодневно аниматор, туроператор и подвижен ресторант 😁 По отношение на съня - имам чувството, че доприспивам постоянно, дали вкъщи, или в количката, все се ококорва на 20-25минута и хайде наново. През нощта успява да направи по-дълга пауза понякога, но други нощи е купон 👌 Не знам как да я приуча да стои в столчето за кола, само като я сложим и почва рев, а скоро ни предстои и море, чудя се как ще я забавлявам, съмнявам се и да спи особено. За слънцезащита си мислих за Wooden spoon, на Bioderma не знаех, че е подходяща за 0+.

Йонси, и голямата ми дъщеря е била 2-3, пъти с херпангина, много е гладно, тя даже много висока температура вдигаше, но стискам палци да минава бързо и най-вече да е здраво бебчето!
Благодаря, наистина е гадна работа, температура максимум до 38,5 вдига, сега като че ли болките в устата ще са по-големия проблем, поне вода пие.
Иначе за слънцезащитата, специално минералната е от 0+, ползвам и на бебо минералния стик, който също е 0+.
Виж целия пост
# 154
Здравейте, само да ви кажа, че в Софарма памперс премиум кеър са на много добра цена. Хубав ден! 🥰🥰
Виж целия пост
# 155
Привет дами, вие на какъв комплект за съдове за хранене сте се спрели? И то по-точно материала че гледам има различни - силикон, неръждаема стомана, бамбук? Сякаш бамбука ми отпадна като опция че четох отзиви че може да мухляса… Извинявам се ако вече сте го обсъждали, следя темата но с тия две мозъчни клетки съм забравила и да съм го чела хаха. 😅
Виж целия пост
# 156
Привет дами, вие на какъв комплект за съдове за хранене сте се спрели? И то по-точно материала че гледам има различни - силикон, неръждаема стомана, бамбук? Сякаш бамбука ми отпадна като опция че четох отзиви че може да мухляса… Извинявам се ако вече сте го обсъждали, следя темата но с тия две мозъчни клетки съм забравила и да съм го чела хаха. 😅
Абсолютно нищо специално не съм взимала, използвах си съдовете, които си имам вкъщи, купички, чинийки и подобни. Само бях взела някакви бебешки лъжички от едно магазинче, но пак нищо специално. Имах съдове и прибори на Mymunche и при каката и сега ми подариха. Въобще не съм ги ползвала с този бамбук, като се намокрят мухлясват. Лъжицата ми е ужасно дебела и неудобна, по-голяма е от устата на бебето😅
После си продължих с обикновените чаени лъжички.
Виж целия пост
# 157
Не купувайте на Маймунче, китайски са, кой знае какво съдържат.
На нас още с първото ни подариха силиконови чинийки и купички на различни марки, използваме ги, но също и най-обикновени от нашите си. И това дете ще захранваме по ЗВБ, та често храната ще я поставяме директно на таблата. В ДМ има силиконови и стоманени, пластмасови избягваме.
Виж целия пост
# 158
Не купувайте на Маймунче, китайски са, кой знае какво съдържат.
На нас още с първото ни подариха силиконови чинийки и купички на различни марки, използваме ги, но също и най-обикновени от нашите си. И това дете ще захранваме по ЗВБ, та често храната ще я поставяме директно на таблата. В ДМ има силиконови и стоманени, пластмасови избягваме.

Seaglass, има ли полезни и надеждни материали, които да препоръчаш за ЗВБ? Аз искам да следвам нещо средно между ЗВБ и това с пюретата (много ме е страх от задавяне).

Иначе на бях чела, че на tommie tippie лъжичките били хубави. Но нямам лично наблюдение, а и не съм проучвала все още.
Основно четох за различните пюренца и марки- за сега ми се струва, че тези на dm и holle може би са окей.
Виж целия пост
# 159
Не купувайте на Маймунче, китайски са, кой знае какво съдържат.
На нас още с първото ни подариха силиконови чинийки и купички на различни марки, използваме ги, но също и най-обикновени от нашите си. И това дете ще захранваме по ЗВБ, та често храната ще я поставяме директно на таблата. В ДМ има силиконови и стоманени, пластмасови избягваме.

Seaglass, има ли полезни и надеждни материали, които да препоръчаш за ЗВБ? Аз искам да следвам нещо средно между ЗВБ и това с пюретата (много ме е страх от задавяне).

Иначе на бях чела, че на tommie tippie лъжичките били хубави. Но нямам лично наблюдение, а и не съм проучвала все още.
Основно четох за различните пюренца и марки- за сега ми се струва, че тези на dm и holle може би са окей.
Да, тези лъжички са много хубави наистина. Препоръчвам ги.
Виж целия пост
# 160
Мише, аз четох тази книга: https://www.goodreads.com/en/book/show/3386101-baby-led-weaning
и на Маги Пашова, даже мога да ти ги заема, ако са ти интересни.
Бебетата имат много добър gag reflex, природата го е измислила. 🙌
Виж целия пост
# 161
Аз с първото дете поотварях "Захранване, водено от бебето" на М. Нориега, но нехудожествена литература не мога да консумирам, та отгоре-отгоре само в началото. Също четох и в блога на авторката - "За близнаците". За дъщеря ми само проверявах от време на време за идеи и в една таблица кое от кога се включва.
Виж целия пост
# 162
Аз на голямата ѝ правих пюрета,но също предлагах и парчета плодове и зеленчуци. Повече ги използваше да си чеше венците,но все е нещо. Имам едно клипче как хапва парчета адвокадо и всичко останало също е в авокадо. Милата ми баба като го видя се хвана за главата. С какви неща го храните, и парчета му давате,ще се задави. В този момент обичах да ѝ напомня че докато не започнах захранване детето не беше близвало вода(освен от коритото като я къпя Joy ) и че не носи чорапи лятото и когато аз съм по една рокля и тя е с един кат дрехи. И въпреки моите усилия бебето оцеля. Много ми се възмущаваше Joy Още е жива и здрава бабата и все така се възмущава. Преди няколко дни пак ме пита дали съм питала лекарката на детето дали да не пие вода. Grinning Не ѝ се сърдя, в друго време са живели и са си гледали децата. Тя свикна да я скастрям като се опита да наложи мнение и сега само охка а аз се забавлявам.
По темата със съдовете за хранене си спомням че бях взела някакви, които залепваха за таблата на столчето,но какви бяха не знам. Като му дойде времето ще мисля на момента. Не сме ползвали толкова много бебешките прибори. Тя доста бързо свикна с нашата посуда.
Виж целия пост
# 163
Моята баба (82 г.) пък изобщо не беше изненадана, че се хранят с парчета. Каза, че навремето и тя е правила така. Дори не знаеше, че е "модерно" сега. Свекърите бяха доста учудени, но дума не са ми казвали, когато синковецът цапаше около стола си на едно гости у тях. Майка ми май не е виждала как се хранят, не си спомням дали съм казвала, но аз нямам навик да се обяснявам на околните, та може и да не знае изобщо. Като цяло никой не може да повлияе за решенията, които взимам относно децата, освен мъжът ми. Той пък гледа да не го прави, та вкъщи упражнявам пълен тоталитаризъм.  😁
Виж целия пост
# 164
Аз живот и здраве ще си действам с добрите стари пюрета😅  Като давах и парченца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия