Разводът и след него. Запознанства след 50 г.

  • 14 190
  • 613
# 255
За мен и двете крайности са странни. Дядко с младо девойче и бабка с младо пишлеме. Да, има някои много напористи пишлемета, които обичат да се прикачат към кугърки и милфки, но обикновено съм съзирала в тях разни дефицити. Не знам, колко се очаква да продължи връзка между жена на 45 и мъж на 30? Мъжете баш след 30-35 започват да се присятат за деца. Значи, ако го вземе на 30 пресен и нераждал, а тя е на 45 с едно, две или без николко, той като стане на 35 и започне да дава зор за второ, трето или първо, тя ще е на 50. Или при такава разлика и ВНЛ, мъжът ще трябва да приеме ролята на вечното второ дете и да не планира свои биологични?

Според мен не се търсят дълготрайни връзки, а забавление, колкото трае. Разведени жени, с поотраснали деца, търсят да пътуват, да се забавляват, да си прекарват приятно, изобщо, да консумират, и това включва мъже. Не търсят отново да го играят нечия домашна помощница.
Ами не е гаранция, че точно с младока няма да го играят пак домашни помощници, като вземе да им се нанесе, ей така за кефа. И пак не става ясно той като започне да дава зор за деца какво се случва? Защото този кеф все някога приключва. Чичо ми навремето имаше такава приятелка, разведена с две деца, той- разведен с едно. Уж за кеф се събраха, ама тя освен да му шета из къщи не видях какъв друг хаир видя.
А с оглед на това, което е написал Big City за 50-годишната с младежа...някои това го наричат с не особено приятното "полигон".
Виж целия пост
# 256
Близка моя приятелка на 50 се свали с младеж на 19. Питах я как се е представил в леглото. Отговори ми "Не знаеше какво прави, но го прави цяла нощ." Явно се е захванала да го учи, засичам ги от време на заедно.

Може да и е внук Simple Smile Готино ли и е? Не е ли по-добре да си купи качествен вибратор, хем ще може да го контролира напълно?
Виж целия пост
# 257
Като цяло съм леко ужасена от комерсията в обществото.  И Като се юрнали да се представляват по социалките кой къде пътува.  Смешно ми е. Затова и не се вписвам в таргетите,  щото съм се наживяла на младини и няма пред кого да се правя на интересна 🤣. Не пия, не пуша, тренирам си, гледам си животните,  децата и бизнеса и ми е все тая коя кого свалила и на колко години е😁. Скромно, но от сърце
Виж целия пост
# 258
И защо да си купи каквото и да е, щом има навит младеж наоколо и тя го харесва? Че не става ясно.
Виж целия пост
# 259
Както казах и назад - всеки според избора и вкуса си.
Аз имах период, в който не исках нищо сериозно и да, закачах се с младежи.
Сега искам да пътуваме, а когато сме в София да излизаме и да прекарваме 3-4 вечери у тях.
Аз си имам прекрасен апартамент, където също обичам да се прибера, да си почина, да си наредя дрехите.
Между другото, при младежите съм забелязала, че НЕ искат да се показват по улиците и пред приятелите с каките, което лично мен не ме устройва.
Виж целия пост
# 260
Е зависи на колко е младежа. На 19 ясно, ама ако е на 30 едва ли ще се крие от срам.
Виж целия пост
# 261
Доста "вълни" на разводи съм наблюдавала около нас - на 30, на 40, на 50... Според това, което виждам, повечето, които се разведоха около 30 и около 40, след това се сдобиха с партньор - някои се ожениха, други само заживяха заедно, трети си живеят по къщите, но са "есклузивни" и приятелите ги третираме като двойка. От тези, които се разведоха и се развеждат около 50, повечето са с нагласата, че не искат партньор. Не знам дали това им решение е е окончателно, или ще се промени във времето - ще поживеем, ще видим.

Нямам личен опит, от наблюдения пиша, затова няма да се разпростирам повече. Искам обаче да напиша нещо по отношение на секса, защото прочетох някъде назад, че жените над 50 нямали интерес Smiley
Сексуалното желание е като огъня - ако го поддържаш, ще гори. Колкото повече го разгаряш, толкова ще е по-силен. Ако го оставиш да изтлее - ще изгасне. За съжаление има огромно неглижиране на секса в семейството. Не му се отдава необходимото значение за психическото и физическото здраве на жената (и на мъжа, но основно на жената), и за здравината и цялостта на връзката. Двойките със запазена интимност имат много по-различна динамика от тези, които само "отхвърлят задължение" и при първа възможност спират изобщо.

Сексуалното възпитание и култура в цялост (не само "това в онова"), познаването на собственото тяло, доверието към партньора - това са неща, които се изграждат цял живот.
Виж целия пост
# 262

А с оглед на това, което е написал Big City за 50-годишната с младежа...някои това го наричат с не особено приятното "полигон".

Полигон? Не стоплям, би ли обяснила, че ми стана интересно.
Виж целия пост
# 263
Да се учи младежа най-вероятно.
Виж целия пост
# 264
Забелязах този начин на мислене у мъжете в приложенията. Ни среща, ни вечеря - идвай у нас да се е....
Е толкова ниско не мога да падна!
Сега разбирам, че най-вероятно точно за това отворих тази тема за запознанствата след 50г. Мислят ни за:  Лесна плячка. Бита карта. Готови на всичко. Почти изпуснали последния влак. Зажаднели за секс. Тъжни и самотни. Вие бихте дописали още епитети навярно.
 От всичко изписано до тук в темата човек може да си направи доста изводи. Надявам се, че с тези разговори си помагаме взаимно да видим скритите подводни камъни, които не се крият само в личността и израстването, късмета, съдбата или глупостта ни, а и възрастта, която неминуемо оказва влияние на изборите и последствията.
И пак ще напиша, че има изключения, за да не се почувства някой извън класациите Simple Smile

Gift Heart
Виж целия пост
# 265
Екселската таблица го потвърждава - много по-бързо се случва да вкараш жена на 50 в леглото, отколкото такава на 30. Но това не означава непременно, че дамите на 50 са по-лесни. Част от тях просто знаят какво искат и не се свенят да си го поискат. Наясно са със себе си и либидото си.
Виж целия пост
# 266

А с оглед на това, което е написал Big City за 50-годишната с младежа...някои това го наричат с не особено приятното "полигон".

Полигон? Не стоплям, би ли обяснила, че ми стана интересно.
В този контекст 50-годишна леля за 19 момче се явява нещо като полигонът за учещите се да шофират.
Виж целия пост
# 267
Както казах и назад - всеки според избора и вкуса си.
Аз имах период, в който не исках нищо сериозно и да, закачах се с младежи.
Сега искам да пътуваме, а когато сме в София да излизаме и да прекарваме 3-4 вечери у тях.
Аз си имам прекрасен апартамент, където също обичам да се прибера, да си почина, да си наредя дрехите.
Между другото, при младежите съм забелязала, че НЕ искат да се показват по улиците и пред приятелите с каките, което лично мен не ме устройва.
Напротив проблема е, че искат и да маркират да се знае, че излиза с теб и по- бързичко да му се заведеш гадже за да не пипат другите
Виж целия пост
# 268

А с оглед на това, което е написал Big City за 50-годишната с младежа...някои това го наричат с не особено приятното "полигон".

Полигон? Не стоплям, би ли обяснила, че ми стана интересно.
В този контекст 50-годишна леля за 19 момче се явява нещо като полигонът за учещите се да шофират.

В което няма нищо срамно или обидно. Напротив. Можем само да завиждаме на младежа, ще научи важни уроци.
Виж целия пост
# 269
Кои да му завиждате? Ненаучени ли ходите вие? Joy
Иначе на връстниците сигурно се е похвалило, милото, че е с "какичка", но допускам, че е посмалило възрастта. Майка му сигурно е най-радостна от всички. Дали я е запознал със снахата?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия