Седмокласна изпитна тема - 22.06 - 28.06 - НВО приключи, адреналинът още не

  • 17 935
  • 510
# 15
Щом има деление с остатък, деление без остатък има ли?

Какво показва, нищо не показва. Цяла тема се изписа за две задачи, аз не мога ли да пиша за тях?
Всеки може  да пише..  Но въпросът е, че си  е всеобщо  прието да казваме (пишем), че числото  а се дели на числото b, ако при делението им се получава цяло число. Тоест,  когато остатъкът е равен на нула, но  това не  се  пише/казва изрично . Всяко цяло число може да се раздели на друго (с изключение на нулата,  разбира  се), но ако резултатът НЕ е цяло число, изрично се упоменава остатъкът.

Вижте задача от  Веди,  има  подобни във всички помагала.  Като се иска да  докажете, че  изразът  се  дели  на  20,  защо  не  пише  БЕЗ  остатък? И  тук  вече не  говорим за учебник  за  5  клас,  а  за  сборник  за  7  клас.
 
Виж целия пост
# 16
Г? В първите три със сигурност има.
МОН не е известен с това, че си признава грешките. И при наличие на такава, винаги организира именити експерти да му обосновават глупостите. Ето ви един въпрос от ДЗИ по БЕЛ:

В кое от изреченията НЕ е допусната граматична грешка?
А) Гласуваните поправки в новия закон ще засегнат пряко въздушния и сухопътен
транспорт в страната.
Б) Убедително написаното мотивационно писмо на младия и амбициозен кандидат
впечатли комисия.
В) Още утре г-н Каменов, адвоката на братовчедка ми, ще те потърси, за да подготвиш
необходимите документи.
Г) По Искърско дефиле, което е с дължина около 100 км, са разположени множество
интересни обекти.

Познайте кой е верният отговор, а после ще ви кажа какво мислеше МОН по въпроса.

ПП. Тези, които знаят казуса, да не подсказват. Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 17
Мен ме вълнува по БЕЛ за сгрешен автор на тезата минус колко ще е. Във всеки друг случай щях да съм ок с 0т., ама в този случай, когато текстът за четене с разбиране е за Йовков, да напишеш после Йовков на тезата, има психологическо обяснение различно от незнание. И ми е грубо това оценяване от минус 6т.
Виж целия пост
# 18
Не мисля, че ще е 0т.
Виж целия пост
# 19
"Писмото впечатли комисия." не е по-различно от "Писмото беше изпратено до комисия.", "Писмото беше разгледано от комисия.", "Отломките уцелиха човек.", "Жената си намери мъж." , "Задачите бяха дадени/коментирани от неграмотник." и т.н.

Граматическа грешка няма, просто звучи странно на повечето хора.
Ако беше "Писмото впечатли една комисия.", на никого нямаше да направи впечатление. По същия начин "Писмото впечатли една жена." звучи нормално, но "Писмото впечатли жена." - не чак толкова (а на практика си е съвсем наред).
Виж целия пост
# 20
Писмото впечатли една комисия или писмото впечатли комисия от експерти, да. Но в този си вид изречението е безумно.

Обаче "Задачите бяха дадени/коментирани от неграмотник." ми хареса. Joy
Виж целия пост
# 21
Мен ме вълнува по БЕЛ за сгрешен автор на тезата минус колко ще е. Във всеки друг случай щях да съм ок с 0т., ама в този случай, когато текстът за четене с разбиране е за Йовков, да напишеш после Йовков на тезата, има психологическо обяснение различно от незнание. И ми е грубо това оценяване от минус 6т.

Ако правилно са тълкувани думите на Лазо, мисля, че за сгрешен автор ще бъде отнета 1 точка, не повече.
Виж целия пост
# 22
Явно младият и амбициозен кандидат е разпращал едно и също мотивационно писмо наред, но въпреки че писмото му е било убедително, то е впечатлило само една единствена комисия. Явно не е било чак толкова убедително Grinning
Виж целия пост
# 23
Не разбирам как човек с достойнство, градил име години наред ( каквито уж би следвало да са експертите в дадена област) плюе на това и започва да оправдава безумието на МОН?!?
Виж целия пост
# 24
sanaka, аз ли нещо не съм У ред? Гледам, гледам и при 4-те примера намирам по една грешка.Thinking
Виж целия пост
# 25
Майка на осмокласник и шестокласничка съм. Изчетох дискусиите ви покрай НВОто и започвам да се чудя какво да очаквам следващата година...
Виж целия пост
# 26
Майка на осмокласник и шестокласничка съм. Изчетох дискусиите ви покрай НВОто и започвам да се чудя какво да очаквам следващата година...
4т. за верен отговор, 3т. за грешен отговор, 2т. за липса отговор.
Виж целия пост
# 27
Майка на осмокласник и шестокласничка съм. Изчетох дискусиите ви покрай НВОто и започвам да се чудя какво да очаквам следващата година...
4т. за верен отговор, 3т. за грешен отговор, 2т. за липса отговор.
SmileSmileSmile Значи или всичко, или нищо. Средния вариант не е опция, че е с най-малко точки.
Виж целия пост
# 28
Ако думите на Лазо са тълкувани правилно  за сгрешен отговор ще отнемат поне 1 точка.
Виж целия пост
# 29
Благодаря за темата. Явно ще е страстна и тя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия