Седмокласна изпитна тема - 22.06 - 28.06 - НВО приключи, адреналинът още не

  • 13 078
  • 361
# 210
За съжаление винаги заради една малка група страдат съвестните. Преписвачи винаги е имало и именно заради тях са всички тези рестрикции, които допълнително стресират децата. Реално преписвачите пак намират начин да препишат. Просто трябва строги санкции срещу некоректните първо деца, които пи-нататък порастват и действат по същия начин.
При нас, поне дъщеря ми, не е видяла преписвсчи, обаче на контролни и класни е виждала. Дори ми е казвала, че и учителите виждат, но не казват нищо.
В нейното училище децата от различните паралелки са били смесени. В нейната стая е имало две деца от класа ѝ, но седели далече едно от друго.
Виж целия пост
# 211
Преписвачи винаги е имало и ще има.В класа на моето дете сам е казвал как си вдига съученик листа му,за да препишат другите и тестове са си разменяли и учителите ги виждали и нищо.Единствено господина по МАТ пишем ниски оценки на преписвачите.
Учебниците ще връщат Петък,но отдавна са ги свършили и правят годишен преговор.
Оформени са вече по всичко.
Виж целия пост
# 212
При нас остават Химия и История, но там няма колебания. Не е оформена и по мат, но госпожата е казала, че ще им пише това, което изкарат на НВО. За мен това е много странно, но ще видим.
Виж целия пост
# 213
Аз си мисля и за друг аспект на прецедента, който създават със зад. 21. Досега при подготовката на децата за формата ясно се знае какво и как да попълват и как се оценява. Догодина какви ще са указанията към тях? Ако се чудиш между два отговора, напиши и двата, пък може и да ти дадат точки? Ами ако догодина решат да приложат подобни критерии, ама не на 21, а на 20, но пак са се разбере постфактум? За другите въпроси не дават никакви точки, ако не си спазил условието за 1 отговор, ама на някоя рандъм задача може и да дадат?
Виж целия пост
# 214
Това с половината точки го има и на 15 и 16та, за там никой нищо не казва защото изглежда доста по-логично. За 21ва аз лично бих го приела да е 2 точки за 5х и 4х, т.е. не е елиминиран единият отговор от неравенство на триъгълника, но това с точки за абсолютно грешен отговор ми е прекалено. Не знам дали други години е било пак така на задачите с отворен отговор или е прецедент изобщо даването на някакви точки на задачите 15-21, за пръв път ми е сблъсъкът с НВОто.
Виж целия пост
# 215
Ако сега не се вземат категорични мерки да се пресекат подобни практики и положението остане висящо, вратата остава широко отворена за всякакви бъдещи експерименти.

Аз си мисля и за друг аспект на прецедента, който създават със зад. 21. Досега при подготовката на децата за формата ясно се знае какво и как да попълват и как се оценява. Догодина какви ще са указанията към тях? Ако се чудиш между два отговора, напиши и двата, пък може и да ти дадат точки? Ами ако догодина решат да приложат подобни критерии, ама не на 21, а на 20, но пак са се разбере постфактум? За другите въпроси не дават никакви точки, ако не си спазил условието за 1 отговор, ама на някоя рандъм задача може и да дадат?
Виж целия пост
# 216
При нас остават Химия и История, но там няма колебания. Не е оформена и по мат, но госпожата е казала, че ще им пише това, което изкарат на НВО. За мен това е много странно, но ще видим.
Тази практика много ме дразни и при нас има такива заявки от учителките, което не е справедливо.
Значи ако имаш само шестици текущи и на НВО нещо се притесниш и си с ниски точки, могат да ти оставят 5 за годината.
Двойно прецакване на децата става. Все пак това НВО е едно моментно състояние, а учителите си ги познават и са им писали оценки цяла година.
Така и не разбрах откъде идват тези традиции, безумни са.
Виж целия пост
# 217
Преди години излиза синът ми от състезание, беше 3ти или 4 клас, не помня. Та, от вратата ми заявява "Мамо, аз май обърках родното място на Левски. Написах, че е Карлово, но като излизах чух как квесторката каза на едно момиче, което познаваше, че е Калофер." Та, дори квесторите могат да подведат.
За тази година не вярвам нещо да се случи с оценяването на 21 зад., но се надявам поне да не продължт тези експерименти през следващата година. Очаквах медиите да отразят проблема, но явно слушкат и спинкат, което не е голяма изненада.
Виж целия пост
# 218
А учителите как ще разберат колко точки имат децата на НВО, като трябва да са оформени до четвъртък - петък (доколкото знам оформянето е до 3 дни преди края на срока), а резултатите ще излязат до 01.07 по график. Колко по-рано могат да излязат?! Има си технологично време, което не знам може ли да се съкрати (освен денонощно да работят).
Учителките си говорят ей така, според мен.
Виж целия пост
# 219
Това  са остатъчни  практики от  минали години, когато  НВО беше  доста  преди края на  срока и резултатите  излизаха  преди оформянето. Някои учители  тогава  си съчиняваха правила, че не  можело да има  повече от единица  разлика  между  оценката  на изпита (тогава нали бяха  оценки ) и тази в  училище. Но  сега не е ли само голо плашене на  гаргите? Когато излязат резултатите,  децата  вече ще  са оформени..Това беше една  от  прчиините  за изтглянето на  НВО  по-близо  до края на  срока - хем  повече  време  за  упражнение на материала да има, хем  да се изкорени практиката  да се  ползва  резултатът  от  НВО като довод  за годишната  оценка.
Виж целия пост
# 220
Сигурна съм,че няма да им пишат по-ниска отценка заради НВО,по-скоро по-високата ще вземат.
Виж целия пост
# 221
Тази практика много ме дразни и при нас има такива заявки от учителките, което не е справедливо.
Значи ако имаш само шестици текущи и на НВО нещо се притесниш и си с ниски точки, могат да ти оставят 5 за годината.
Двойно прецакване на децата става. Все пак това НВО е едно моментно състояние, а учителите си ги познават и са им писали оценки цяла година.
Така и не разбрах откъде идват тези традиции, безумни са.
Те не просто са безумни, но и изцяло незаконосъобразни.
Виж целия пост
# 222
Да, и аз си мислех за казуса на 21 зад. Тези, които са посочили 5х и 4х, реално имат и верен отговор. Разгледано от тяхната гледна точка, са ощетени.

Това е сериозен прецедент и деца ( особено от София) се борят и за стотни. Форматът трябва да е много прецизен, задачите да са коректно съставени. И да се проверяват реални знания. А не да е стрес тест - като задача 6 например.
Виж целия пост
# 223
Фортуна, и аз това си мисля, но обясни го на детето, което се притеснява.
Виж целия пост
# 224
Как ще ги оформят след НВО? Нали то може да излезе на 01.07?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия