Седмокласна изпитна тема - 22.06 - 28.06 - НВО приключи, адреналинът още не

  • 17 229
  • 494
# 390
Почнахме ваканцията ние, по всичко е оформен, само по Химия  беше с една 4-ка и три 6-ци и се канеше в петък да ходи да го изпитват, но снощи в 23:26 се появи срочна оценка в дневника и официално го приключихме 7ми клас. Вчера са върнали учебниците, 2 дни обсъждаха надълго и нашироко изпити, точки, балове, класирания. Няма какво повече да се мотат по цял ден там.
Довечера имаме информационна родителска среща относно кандидатстването. Чудя се има ли смисъл да ходя.
Виж целия пост
# 391
Караме го на уволнявка ние. Вчера се прибра от екскурзия, днес отиде с една тетрадка. Оформена е по доста предмети, по други има достатъчно оценки и няма да я изпитват.
Виж целия пост
# 392
При нас пък утре има изходно ниво, вчера пък по биология госпожата реши да ги "зарадва" масово  с по една тройка за изпроводяк... Направо не разбирам стремежа на някои учители задължително да оставят ниска оценка! А това е предметът, по който най-много са учили след Бел и математика, защото цяла година ги скъса от тестове и тъкмо се успокоиха и хоп...
Виж целия пост
# 393
Aш, как  защо с  подарени?  Какви са едни  точки , щом са  дадени на  деца, посочили грешен  отговор (смятащи, че  съществува  триъгълник със страни  х,х,2х и неговият  периметър  е 4х)?Не са  ли  незаслужено  подарени?
ааа, ти за 21-ва - да, тези са си даром отвсякъде 👍
Виж целия пост
# 394
При нас пък утре има изходно ниво, вчера пък по биология госпожата реши да ги "зарадва" масово  с по една тройка за изпроводяк... Направо не разбирам стремежа на някои учители задължително да оставят ниска оценка! А това е предметът, по който най-много са учили след Бел и математика, защото цяла година ги скъса от тестове и тъкмо се успокоиха и хоп...
Ето  това е за критика отвсякъде, а не  пуснати в  изпит по мат задачи  с елемент на  съобразяване. Децата са  вече изчерпани и физически,  и  емоциалнално, уморени са от този маратон, мечтаят за ваканция.. Къде  сега   пускат тепърва тестове, че и ги  порязват  финално?  Ами  ако на някого  му  трябва оценката  по  биология,  примерно за НПМГ, кога  ще  оправи  тази  тройка, че  за  годината  да има  отличен..
Виж целия пост
# 395
Ядосана съм, не знам дали в петък ще има време за изпитване. Не ни трябва оценката от дипломата, тъй като се целим в езикова гимназия, но е дразнещо. Имахме изходно ниво и на 18 юни та за какво да си говорим....
Виж целия пост
# 396
MILO1, за задача 9 по БЕЛ става въпрос, нали? И аз това се чудя... 21 по МАТ се разнищи, но нито тук, нито в училище се обсъжда 9 по БЕЛ. И аз зная, че доста деца са я объркали. Госпожата все пак е отговорила, че е „капан“ – и в първия момент и тя би я объркала заради тънкост, която трябва да съобразиш. Повечето деца са отбелявали "Б".
Виж целия пост
# 397
MILO1, за задача 9 по БЕЛ става въпрос, нали? И аз това се чудя... 21 по МАТ се разнищи, но нито тук, нито в училище се обсъжда 9 по БЕЛ. И аз зная, че доста деца са я объркали. Госпожата все пак е отговорила, че е „капан“ – и в първия момент и тя би я объркала заради тънкост, която трябва да съобразиш. Повечето деца са отбелявали "А".
Да, точно същата задача 9 по БЕЛ. Дъщеря ми е изключителна в синтактичния разбор на изреченията и това й е единствената грешка в Модул 1. Обаче не е питала вчера госпожата по БЕЛ какво е трябвало да съобразят и каква тънкост има.
Виж целия пост
# 398
MILO1, извинявам се Simple Smile Отбелязали са "Б" - допълнение.
Виж целия пост
# 399
Повдигнали сте интересни въпроси🤔.
По отношение на квотите - дали да се вземе предвид при избора на гимназия. Според мен е важно за емоционалното и социално развитие на детето. С кое бих съобразила избора на училище - с квоти или интереси. Определено спрямо интересите.
Трябва ли да има задачи капани? Дали ще ги наречем задачи капани или задачи за съобразяване, логика и може би подвеждане (не се сещам за по-подходяща дума в момента), за да тестват детето извън директното прилагане на формули. С този характер на НВО определено трябва да има.
По- големите измежду нас едно време решавахме Математически фолклор (https://knigizateb.com/%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%8 … %D0%BE%D1%80.html). В нея задачите масово бяха такива и точно това ги правеше интересни и предизвикателни🙂.
Потвърждавам, че не са изключение децата от СМГ, сгрешили 6 задача, както и че истински математически надарените деца са макс.една паралелка (при това силно преувеличено). За сметка на това има и немалко деца, които не само не разбират математиката на нивото на училището, но и не я харесват.
Моето дете е решило задачите от 1 модул за 25 минути, а след това 40 минути се е чудило  дали не е дал грешен отговор на 6 задача. Отговорът му е верен, но определено задачата е създала основа за размисъл. Не е лошо да има такива задачи. Не гарантирам, че щях да твърдя същото, ако я беше сгрешил 🤣🤣🤣.

Между децата, мразещи математика в СМГ (малцинство) и децата - поколенчески математически таланти в СМГ (също малцинство), има една преобладаваща маса от отлично подготвени по математика ученици. Активно решават задачи минимум 15+ часа на седмица, затова. Да, всички те са решили Модул 1 за 20 минути и донякъде от арогантност са го подценили. 40 минути са си бъркали в носа преди Модул 2. Това също трябва да е някаква тактика на МОН - сваляне на гарда, отпускане и после изненада - спринт Simple Smile
Виж целия пост
# 400
И аз мисля, че няма да е така. Половината СМГ май е объркало 6-а задача. Отделно май и с времето на втори модул са се сблъскали. Ще видим като излязат резултатите, де.
На база на какво го твърдите? Пълни глупости. Тази година нулата е като единицата през 2023 г.
Не разбрах нищо. Каква единица 2023-а? Не решавам аз НВО-та, ако е референция към задача.
А Вие на база на какво ми казвате, че са пълни глупости. Децата от училището си коментират, аз статистика не съм правила да препитам всяко дете. Такъв коментар чух от СМГ-ейчета и го цитирах буквално.
Вие не бяхте ли родител на дете от Д клас, който много ревеше срещу Бойчева, или бъркам ника. Ако е така, ето, Бойчева ги е подготвила децата и във Вашия клас всички ще имат по 100т. Simple Smile
Бойчева беше сменена като учител по математика на 7 "Д" от г-жа Елза Тодорова и г-жа Тодорова е тази, която ги е подготвила. Така че твърдението, че Бойчева ги е подготвила, също е далеч от истината. Както и твърдението, че половината деца от СМГ са объркали 6-та задача.
И съм изумена как може слухове, чути от деца, да се цитират като достоверен факт.

А тоя тип изразяване "Вие не бяхте ли родител на дете от Д клас, който много ревеше срещу Бойчева, или бъркам ника. " е желателно да се избягва според мен от един възпитан човек.
Виж целия пост
# 401
В системата все още не виждам списъка с паралелките. Дали аз не правя нещо както трябва?
Виж целия пост
# 402
MILO1, за задача 9 по БЕЛ става въпрос, нали? И аз това се чудя... 21 по МАТ се разнищи, но нито тук, нито в училище се обсъжда 9 по БЕЛ. И аз зная, че доста деца са я объркали. Госпожата все пак е отговорила, че е „капан“ – и в първия момент и тя би я объркала заради тънкост, която трябва да съобразиш. Повечето деца са отбелявали "А".
Да, точно същата задача 9 по БЕЛ. Дъщеря ми е изключителна в синтактичния разбор на изреченията и това й е единствената грешка в Модул 1. Обаче не е питала вчера госпожата по БЕЛ какво е трябвало да съобразят и каква тънкост има.

Синът ми също е сгрешил този въпрос и е отбелязал Б) допълнение.
Уловката, поне според мен и беглите ми граматични познания, е, че децата са свикнали подлогът да е в началото — преди глагола. Щом видят съществително след глагола, автоматично го маркират като допълнение. А тук има инверсия: сказуемото настъпва стои пред подлога период.
Виж целия пост
# 403
И аз мисля, че няма да е така. Половината СМГ май е объркало 6-а задача. Отделно май и с времето на втори модул са се сблъскали. Ще видим като излязат резултатите, де.
На база на какво го твърдите? Пълни глупости. Тази година нулата е като единицата през 2023 г.
Не разбрах нищо. Каква единица 2023-а? Не решавам аз НВО-та, ако е референция към задача.
А Вие на база на какво ми казвате, че са пълни глупости. Децата от училището си коментират, аз статистика не съм правила да препитам всяко дете. Такъв коментар чух от СМГ-ейчета и го цитирах буквално.
Вие не бяхте ли родител на дете от Д клас, който много ревеше срещу Бойчева, или бъркам ника. Ако е така, ето, Бойчева ги е подготвила децата и във Вашия клас всички ще имат по 100т. Simple Smile
Бойчева беше сменена като учител по математика на 7 "Д" от г-жа Елза Тодорова и г-жа Тодорова е тази, която ги е подготвила. Така че твърдението, че Бойчева ги е подготвила, също е далеч от истината. Както и твърдението, че половината деца от СМГ са объркали 6-та задача.
И съм изумена как може слухове, чути от деца, да се цитират като достоверен факт.

А тоя тип изразяване "Вие не бяхте ли родител на дете от Д клас, който много ревеше срещу Бойчева, или бъркам ника. " е желателно да се избягва според мен от един възпитан човек.

Едно от най добрите решения на новия директор е смяната на Бойчева с Елза Тодорова.
Както казах и преди, твърдението, че половината деца от СМГ са объркали 6 задача е нелепо.
Виж целия пост
# 404
В системата все още не виждам списъка с паралелките. Дали аз не правя нещо както трябва?
Пратих лично съобщение!

Нашите днес връщат учебниците, все още има  срочни оценки за нанасяне.
В петък и понеделник няма да ходи на у-ще, ще използват ония по семейните причини. Тя освен в седмицата преди матурите други дни не е отсъствала.
Вашите ще се черпят ли? Подарък за класната ще има ли?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия