Седмокласна изпитна тема - 22.06 - 28.06 - НВО приключи, адреналинът още не

  • 18 477
  • 523
# 420
Не ни харесва това с оценките от дипломата, но те би трябвало най-точно да отразяват тенденциите - учи, не учи. Не че в реалността е така. Тъпото е, че деца от училища с по-невзискателни учители ще са с 11 точки отгоре, ако и да не са реални. Ама това е положението. От 5-ти клас му говоря да си седне на г...за Simple Smile
Виж целия пост
# 421
Въпрос за избора на паралелки и профилиране:

До колко е важно в момента да се избират паралелки на база как ги профилират впоследствие?

Т.е., ако сега запишеш паралелка с испански (първи език) и английски (втори език) например (което подозирам повечето гледаме), когато започнат профилите по другите дисциплини (история, БЕЛ, химия...) тези профили зависят ли от това в коя паралелка си от 8 клас или се смесват децата според желанията и не е обвързано с конкретна паралелка?

След кой клас се избират профили?
Първите два профила се определят с ДПП /във твоя пример - английски и испански/. Другите един или два профила /според решението на уилището/ се избират в 10 клас и се изучават в 11-ти, 12-ти клас. Какви профили ще предложи училището и как ще разпредели децата в тях, е решение на самото училище. Някои правят сборни групи и няма значение в коя паралелка си бил, други определят конкретни профили за всяка отделна паралелка. Разгледайте учебните планове за 11. и 12. клас на училищата, които ви интересуват, за да видите как действат в съответното училище и какви профили изобщо предлагат. Няма гаранция, че за вашия випуск ще предложат точно същите профили, но е единственият възможен ориентир.
Виж целия пост
# 422
В 105.СУ има паралелка с изучаване на италиански език.
Виж целия пост
# 423
Няма такова нещо като "повишителен изпит". Има изпит за промяна на годишната оценка. Отказваш се от поставената ти годишна оценка, явяваш на изпит и колкото изкараш на него, толкова ти е годишната оценка. Промяната може да е както нагоре, така и надолу.
Виж целия пост
# 424
Трите седми класа ще се събират общо на 30.06. Приготвили сме подарък на класната, децата го избраха. След това на 03.07 ще и да дават свидетелствата.
Виж целия пост
# 425
Скрит текст:
Елза Тодорова е прекрасен преподавател! Късметлии са децата, които са при нея.

 При нас тази седмица доста годишни оценки написаха, само по 2-3 предмета не е оформен. Госпожата по БЕЛ доста ги тормози с изпитвания и ги извика на 18.06 да ги изпитва включително. Само 1 дете от класа ще има 6, а в съседния май нито едно. Направо нямам думи. Моето има 5, което сваля цели 11 т, а това е страшно много..Иначе е с отличен успех, на трето място е по успех в класа, ама с тази 5-ца се прощаваме с доста училища.
 
Това наистина е отвратително! Според мен оценките от училище изобщо не трябва да влизат в бала.
105 също е с италиански. Но, ако не стигне за Испанската, аз бих жертвала италианския и насочила към друго училище. Италиански може да учи и извън училище.

И моичкият току що го оформиха с 5 по БЕЛ. Все се надявах да стане чудо и да им направи подарък на изпроводяк ама ц.... И вече е -11... Аз винаги съм мразела математикатаи единствената 6-ица по МАТ получих в 7 клас, когато учителката ни, която беше меко казано гадна, написа на всички, които казаха, че ще кандидатстват 6. Уви, моето не получи такъв подарък.....

Детето може да се яви на повишителен изпит.
Може, но сложете "повишителен" в кавички, защото не се пише по-високата от двете, та може и понижителен да се получи... Детето трябва да е много, ама много сугурно във знанията си, че да му причините още един изпит сега.
Виж целия пост
# 426
Нашите ще празнуват утре вечер с другите два класа в заведение.Подарък за класната всеки ще купува този път.
Утре ще отиде само да върне учебниците,че Петък ни няма.
Виж целия пост
# 427
Може ли малко помощ.със системата за кандидатстване? Не ми излизат паралелките за Пловдив. Нали е "план-прием" трябва да се заредят? Не ми излиза нищо.
Виж целия пост
# 428
Скрит текст:
Елза Тодорова е прекрасен преподавател! Късметлии са децата, които са при нея.

 При нас тази седмица доста годишни оценки написаха, само по 2-3 предмета не е оформен. Госпожата по БЕЛ доста ги тормози с изпитвания и ги извика на 18.06 да ги изпитва включително. Само 1 дете от класа ще има 6, а в съседния май нито едно. Направо нямам думи. Моето има 5, което сваля цели 11 т, а това е страшно много..Иначе е с отличен успех, на трето място е по успех в класа, ама с тази 5-ца се прощаваме с доста училища.
 
Това наистина е отвратително! Според мен оценките от училище изобщо не трябва да влизат в бала.
105 също е с италиански. Но, ако не стигне за Испанската, аз бих жертвала италианския и насочила към друго училище. Италиански може да учи и извън училище.

И моичкият току що го оформиха с 5 по БЕЛ. Все се надявах да стане чудо и да им направи подарък на изпроводяк ама ц.... И вече е -11... Аз винаги съм мразела математикатаи единствената 6-ица по МАТ получих в 7 клас, когато учителката ни, която беше меко казано гадна, написа на всички, които казаха, че ще кандидатстват 6. Уви, моето не получи такъв подарък.....

Детето може да се яви на повишителен изпит.
Може, но сложете "повишителен" в кавички, защото не се пише по-високата от двете, та може и понижителен да се получи... Детето трябва да е много, ама много сугурно във знанията си, че да му причините още един изпит сега.
Не само в знанията си, но и в обективността и добронамреността на изпитващите го учители. Защото колкото и знания да имаш, един учител винаги може да ти докаже, че не знаеш, ако си го постави за цел.

Ще се заредят паралелките по-късно. Сега можете да ги видите в таб 8. клас или в сайта на РУО.
Виж целия пост
# 429
Ох! Притесних се. В сайта на РУО ги знам, отдавна съм ги разпечатала. Обаче помислих, че не влизам където трябва или не правя каквото трябва и затова не ми се зареждат в системата за кандидатстване. Явно просто още ги няма. Много благодаря!
Виж целия пост
# 430
Не мисля, че в 9 задача на Бел има кой знае каква уловка. ( моето дете я е объркало за протокола). Задачата е елементарна, изисква замисляне от точно 3 сек. Просто са отговаряли по инерция без да се замислят. Подценили са. В час са правили къде, къде по-сложни разбори. Обаче напрежението си казва думата и никога не знаеш къде ще се отрази. Например, 6-та от математиката му е вярна, която иска много повече мислене, а 9-та по БЕЛ греда. Изисква се много силна психика и концентрация за безгрешни резултати, това е. И няма само общо с това дали си извънземен или не по матерала.
Виж целия пост
# 431
А моето по БЕЛ  е отговорило правилно на този въпрос, което никак не я прави по-добра по БЕЛ и по-зле по МАТ заради сбърканата 6та. Те ви обективно оценяване 😆
Виж целия пост
# 432
Елза Тодорова е прекрасен преподавател! Късметлии са децата, които са при нея.

 При нас тази седмица доста годишни оценки написаха, само по 2-3 предмета не е оформен. Госпожата по БЕЛ доста ги тормози с изпитвания и ги извика на 18.06 да ги изпитва включително. Само 1 дете от класа ще има 6, а в съседния май нито едно. Направо нямам думи. Моето има 5, което сваля цели 11 т, а това е страшно много..Иначе е с отличен успех, на трето място е по успех в класа, ама с тази 5-ца се прощаваме с доста училища.
 
Това наистина е отвратително! Според мен оценките от училище изобщо не трябва да влизат в бала.
105 също е с италиански. Но, ако не стигне за Испанската, аз бих жертвала италианския и насочила към друго училище. Италиански може да учи и извън училище.

И моичкият току що го оформиха с 5 по БЕЛ. Все се надявах да стане чудо и да им направи подарък на изпроводяк ама ц.... И вече е -11... Аз винаги съм мразела математикатаи единствената 6-ица по МАТ получих в 7 клас, когато учителката ни, която беше меко казано гадна, написа на всички, които казаха, че ще кандидатстват 6. Уви, моето не получи такъв подарък.....

Детето може да се яви на повишителен изпит.
Няма вече повишителен. Има отказване от оценката и нова оценка, която може да е по-ниска, особено ако комисията е на страната на учителката. Не знам за случай някой да е успял да повиши. Мръсните номера срещу децата нямат край.
Виж целия пост
# 433
Оформиха ги нашите по всичко. Ходят с ръце в джобовете и си цъкат на телефоните. Нека, и от това имат нужда. Ама можеха да са официално до 15.06. Тогава пък щяхме да мърморим, че ги напъват да ги оформят точно преди НВО. Няма угодия Mask
Виж целия пост
# 434
Не мисля, че в 9 задача на Бел има кой знае каква уловка. ( моето дете я е объркало за протокола). Задачата е елементарна, изисква замисляне от точно 3 сек. Просто са отговаряли по инерция без да се замислят. Подценили са. В час са правили къде, къде по-сложни разбори. Обаче напрежението си казва думата и никога не знаеш къде ще се отрази. Например, 6-та от математиката му е вярна, която иска много повече мислене, а 9-та по БЕЛ греда. Изисква се много силна психика и концентрация за безгрешни резултати, това е. И няма само общо с това дали си извънземен или не по матерала.
Може би сте права, но това, което ме заинтригува, е, че родителите от училище масово споделяме, че децата са сгрешили именно там. Било от претупване, недоглеждане или клопка... Тук обаче не видях мнения досега за нея... Даже конкретно за БЕЛ – че изпитът е много лесен, а по-скоро е проблем математиката. Нашата госпожа по БЕЛ не е на това мнение и каза, че изобщо не очаква резултати, по-различни от предходни години.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия