Седмокласна изпитна тема - 22.06 - 28.06 - НВО приключи, адреналинът още не

  • 21 694
  • 602
# 525
От проверител: утре вероятно ще приключат проверката по БЕЛ.
Виж целия пост
# 526
Докато разбера за новата тема сте изписали 36 страници.
И при нас има драма с желанията-прекалено малко са. Наборът иска едно училище и само две параелки.
Виж целия пост
# 527
От проверител: утре вероятно ще приключат проверката по БЕЛ.
А всичко накуп ли се публикува
Виж целия пост
# 528
svetlaem взимат в нашето МГ и по математика от дипломата, и по БЕЛ. И дъщерята като е минус 11 точки от там, а има и грешки на първи модул БЕЛ, на преразказа и тезата - божа работа колко ще изкара. Та от 2 места ще смъкне точките ѝ БЕЛ-а.

Малко се надценява колко е важно да са грамотни математиците. Имам страшно много познати математици - има и много грамотни сред тях, и не толкова, а има и страшно неграмотни. На никой от тях това не му е донесло полза или вреда в работата или живота като цяло.
При мен лично, добре че е форума, та да пиша на български, защото иначе в ежедневието ми 90% от писмената ми комуникация е на английски.
Виж целия пост
# 529
В балообразуването за паралелката Математика и физика в НПМГ не влиза годишната оценка по БЕЛ. Така че, няма нужда да се търсят причини само там където в момента се търсят. Значи за физиците не е нужно да са грамотни явно Joy
Всъщност аз смятам, че при положение,  че има нво, никъде не трябва да влизат оценките от дипломата, защото само създават условия за издевателства (слава Богу и надявам се не много често)
Виж целия пост
# 530
Накуп, да. Вкл. и НВО по чужд език, но там явилите се, предполагам, са много малко и бързо ще ги проверят, ако вече не са приключили.
Виж целия пост
# 531
И в други паралелки не влиза годишната оценка по БЕЛ, а в някои училища май и матурата не влиза.
Виж целия пост
# 532
НВО по мат и бел задължително влизат в балообразуването на всички паралелки по ДПП. Могат да се избират варианти кое по колко пъти се взима, но задължително влизат и двете.
Виж целия пост
# 533
Да, освен това е важно да се проверява балообразуването на всяка паралелка, която е сред желаните. Понякога има разлики извън обичайните гобел+ гомат+3нво мат+1нво бел или гобел+гомат+2нво бел+2нво мат
Например има и паралелки, за които са нужни и точки  от изпит за проверка на способностите, но това е добре да се знае по-отрано, май месец се подават заявление за участие.
Виж целия пост
# 534
В ПЧМГ смятат, че с 65т. НВО БЕЛ децата са достатъчно грамотни.

svetlaem взимат в нашето МГ и по математика от дипломата, и по БЕЛ. И дъщерята като е минус 11 точки от там, а има и грешки на първи модул БЕЛ, на преразказа и тезата - божа работа колко ще изкара. Та от 2 места ще смъкне точките ѝ БЕЛ-а.

Малко се надценява колко е важно да са грамотни математиците. Имам страшно много познати математици - има и много грамотни сред тях, и не толкова, а има и страшно неграмотни. На никой от тях това не му е донесло полза или вреда в работата или живота като цяло.
При мен лично, добре че е форума, та да пиша на български, защото иначе в ежедневието ми 90% от писмената ми комуникация е на английски.
Виж целия пост
# 535
Това пък откъде го измисли?...
В балообразуването за паралелката Математика и физика в НПМГ не влиза годишната оценка по БЕЛ. Така че, няма нужда да се търсят причини само там където в момента се търсят. Значи за физиците не е нужно да са грамотни явно Joy
Всъщност аз смятам, че при положение,  че има нво, никъде не трябва да влизат оценките от дипломата, защото само създават условия за издевателства (слава Богу и надявам се не много често)
[/quote]
Виж целия пост
# 536
Всяко училище само решава какви предмети от дипломата да вземе за балообразуващи. Факт е, че всички математически гимназии, включително паралелките в НПМГ с информатика, са с балообразуващ бел от дипломата, а не са длъжни да го правят. За мен причината е високият интерес, и това е начин да отсеят повече хора, напрягат се математичетата с българския, и моята много се напрягаше, голяма борба беше точно с това, въпреки, че нямаше интерес към СМГ като училище за след седми клас.
 И не е съвсем вярно, че математиците не разбират езиците, или че не са добри по литература. Напротив, само си мислят че не могат, някои от тях.
 А учители, които нарочно режат децата..и при положение че става въпрос за учещи деца, е това не го разбирам. Що за изрод трябва да си да ощетиш с 11 точки дете, което виждаш как се бори и учи
Виж целия пост
# 537
Даже много добре се справят с езиците математиците, особено с чуждите. За да учиш с лекота езици, трябва да правиш бързо и лесно логически връзки и да имаш добра памет. Така че противоречие няма.
И да, факт е, че повечето МГ взимат и годишната оценка по БЕЛ в балообразуването.
Виж целия пост
# 538
Кое да съм измислила? Само чета Joy
https://npmg.org/wp-content/uploads/2026/05/%D0%97%D0%B0%D0%BF%D … 0%D1%81-26-27.pdf

А, да, може би защото и съм имала интерес към НПМГ.  Можете да разгледате колко са разнообразни балообразуванията за различните паралелки
Виж целия пост
# 539
Прочетете пак тогава...1×бел, 2*мат, 1 физ...то си го пише , в сайта на училището също- и аз съм се интересувала
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия