Седмокласна изпитна тема - 22.06 - 28.06 - НВО приключи, адреналинът още не

  • 45 543
  • 1 165
# 1 140
Не съм баш млада - учила съм в прогимназия и в гимназия през 80-те до началото на 90-те. Нямало е никога зачот. Дори съм се явявала на изпит по физическо, защото имах неудовлетворителна оценка в 7 клас и щеше да ми попречи за кандидатстване в гимназия (тогава цялата диплома участваше в балообразуването).
Зачот имахме по спорт, но в университета.
Виж целия пост
# 1 141
Не съм баш млада - учила съм в прогимназия и в гимназия през 80-те до началото на 90-те. Нямало е никога зачот. Дори съм се явявала на изпит по физическо, защото имах неудовлетворителна оценка в 7 клас и щеше да ми попречи за кандидатстване в гимназия (тогава цялата диплома участваше в балообразуването).
Зачот имахме по спорт, но в университета.
Е, сега ще ме карате да си търся бележниците ли? Joy
Виж целия пост
# 1 142
Със сигурност '96 г. беше зачита се, след това поне до края на 20 век (леле, как звучи!) също. До 7 клас, което при мен беше 1994 г., имахме оценки. Значи вероятно '95 г. или около нея е имало промяна.
Виж целия пост
# 1 143
Да, защо не - ще е свръхлюбопитно Simple Smile
Виж целия пост
# 1 144
Не помня в училище да са поставяли "зачита се" по който и да е предмет. Винаги е имало оценки по всичко.

Значи сте твърде млада. Grinning
Аз съм учила в основно училище през осемдесетте. Не е имало дори тогава "зачита се". Имаше си оценки - от четвърти клас нагоре по всичко.

Имаше "Зачита се" по трудово например.
Виж целия пост
# 1 145
Със сигурност '96 г. беше зачита се, след това поне до края на 20 век (леле, как звучи!) също. До 7 клас, което при мен беше 1994 г., имахме оценки. Значи вероятно '95 г. или около нея е имало промяна.
Нямам точен спомен за годините, но имам спомен за "зачита се", защото много се изненадах от тази промяна и всички много ѝ се радвахме. Grinning
Виж целия пост
# 1 146
Спомените са интересно нещо, някога подвеждат. Аз години наред твърдях пред мъжа ми, че сме учили и в събота. Той казваше, че няма такова нещо, докато не си изкопа бележниците и не си видя седмичната програма - пон.-съб. до 11 клас вкл.
А през 90-те бях учител и тогава започнаха да се въвеждат различни форми на избираеми часове, като за тях може да е имало зачот, но е и за предмети от задължителната програма.
Не че това има значение сега. Аз все пак смятам, че трябва да си има оценка и по творческите предмети. То както някой няма талант за рисуване, така друг няма талант за езици. Заради това има различни оценки.
Виж целия пост
# 1 147
Аз съм от по-опитните (не съм стара демек 😂), та след мен е била промяната през осемдесетте. А трудовото беше до четвърти клас. Без оценки бяхме от първи до трети клас - само годишни и то май една обща беше за всички предмети - примерно Отличен. Мецан сигурно помни как беше.
Виж целия пост
# 1 148
Физическо, рисуване и музика, а може и още нещо да е имало ги направиха със "зачита се/не се зачита" в един момент към 90_те. Сигурна съм, щото наистина всички ученици им се радвахме. Magestie, вие като учител, не сте го отразили явно толкова Joy
Виж целия пост
# 1 149
93/94 бях 7 клас и имам зачита се по музика, ФВС, ИИ и трудово, а през 94/95 само по ФВС, защото в подгответо тогава не учехме музика и ИИ, както е сега.

Виж целия пост
# 1 150
Тези от МОН се чудят какво да измислят.Имат една работа и това е да направят няколко матури,но и в това не се справят!
Виж целия пост
# 1 151
93/94 бях 7 клас и имам зачита се по музика, ФВС, ИИ и трудово, а през 94/95 само по ФВС, защото в подгответо тогава не учехме музика и ИИ, както е сега.



Набори сме Grinning Значи малко по-рано от '95 е било, помня само, че в края на 4 и 5 клас завършвах с една 5ца по физическо и нямах награда. Голяма трагедия Joy
Виж целия пост
# 1 152
Еее, явно наистина е имало, но е било за незабележимо кратко време. Добре, че не е продължило дълго.
Виж целия пост
# 1 153
Май само през тези две години е било, защото през 95/96 в 8 клас вече са върнали оценките по тези предмети. Не погледнах за учебната 92/93 в 6 клас как е било, но май бяхме с оценки.

Учила съм в Пловдив, но предполагам, че за цялата страна е важало това, та за мен е без значение за колко кратко време е било.
Виж целия пост
# 1 154
От 94/95-та със сигурност бяхме с оценки. Ето от 95/96-та пример:
Скрит текст:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия