„Край ли е или има шанс? Раздяла с партньорка след 5 години и дете“

  • 934
  • 32
# 15
Що народ е сринат психически и пак оцелява... Въпросът ми е колко време, авторе, седя без работа и как се издържа тогава?
Прекалено натъртваш, че ти си обгрижвал детето, това е нормално, особено ако майка му единствена се бъхти, за да имате тримата всичко необходимо. Нямаш ли финансова помощ от роднини? Защо не остана в чужбина, доколкото разбирам, без пари си се прибрал? Къде в чужбина дават безплатни квартири, принципно настаняването по фермите също се заплаща, нали?
Виж целия пост
# 16
Преди време заминах да работя в чужбина с цел да помогна финансово за голям кредит и да подобрим живота си. Там обаче ситуацията ескалира сериозно. Не съм бил настанен в квартирата, която се е водила като наета за мен, а съм бил на друго място, за което реално не е трябвало да плащам, но въпреки това бях въвлечен в напрежение и финансови изисквания, които ми създадоха силен стрес.

След като се прибрах, бях подложен на сериозен психически и емоционален натиск и изключително тежък период. Имаше ситуации на силен финансов натиск и изнудване за пари, които ме поставиха в постоянен страх и напрежение. Не говоря за нормални житейски ситуации, а за такива, които ме поставиха под сериозен психически натиск. Ако не беше детето и семейството ми, вероятно нещата щяха да ескалират по много по-лош начин, но заради тях се опитах да запазя контрол и да не допускам още по-тежки последици.


Коя ситуация е ескалирала сериозно?
Какво значи, че си бил на друго място? Отстрани звучи като че ли си живял с друга жена, която после те е изнудвала.
Или е нещо криминално?
Кой те е натискал и изнудвал, защо? И наистина ли са заплашвали семейството ти?
Много неясно и объркано пишеш, а искаш съвети. Така не става.
Виж целия пост
# 17
А трябва ли да знаем всички подробности? Жената го е напуснала и има пълното право на това. А той ще пие една студена вода и след 2-3 години ще направи ново дете на нова жена.
Виж целия пост
# 18
Що народ е сринат психически и пак оцелява... Въпросът ми е колко време, авторе, седя без работа и как се издържа тогава?
Прекалено натъртваш, че ти си обгрижвал детето, това е нормално, особено ако майка му единствена се бъхти, за да имате тримата всичко необходимо. Нямаш ли финансова помощ от роднини? Защо не остана в чужбина, доколкото разбирам, без пари си се прибрал? Къде в чужбина дават безплатни квартири, принципно настаняването по фермите също се заплаща, нали?
Да, имало е периоди на финансова помощ – от моите родители и от баща ѝ (майка ѝ е по-малко включена, те са разделени), разпокъсано във времето. Аз също съм работил, но е имало периоди на застой – една работа не се осъществи, а на друго място нещата не се развиха както бяха представени. В чужбина също се стигна до некоректна ситуация, включително проблеми с организацията и квартира, и това беше една от причините да се прибера.

След прибирането е имало кратък труден период от няколко дни, но не сме оставали без основни нужди и нещата са били преодолявани.

В този период аз съм бил основно ангажиран с детето и когато не съм работил, съм искал да съм до него и да поемам грижите – това за мен е естествена част от бащинството, не го казвам като заслуга или натиск, а като отговорност.

Като цяло сме се справяли скромно, с помощ когато е било нужно, но не сме оставали без необходимото
Виж целия пост
# 19
Иска сигурност, стабилност и спокойствие.
Ако иска да си върви, ако иска да стои - нищо не можеш да направиш.

Ама разбирам, че от некви години не можеш да се задържиш на едно място, все драми и проблеми и това изтощава неимоверно.
Виж целия пост
# 20
Безпаричието много семейства е затрило. А вие дори не сте и семейства. Няма какво да се направи, за да я задържиш, а и не трябва.
Виж целия пост
# 21
Когато единият партньор е взел твърдо решение за раздяла и иска да започне нов живот с детето в място, където е израснала и има своя среда и приятели, след тежък период на психически срив, финансови проблеми, външен натиск и сериозен стрес, това според вас окончателен край ли е или има случаи, в които хората се разделят, работят върху себе си и отново се събират.
Какво да ти отговоря, момче. Разменили сте си ролите - ти в кухнята, с мопа и детето, а тя да изкарва прехраната. А ние жените, по правило не обичаме да сме в мъжката си енергия и да влачим каруцата, наречена семеен живот, с куц кон до себе си, затова избираме да сме сами, особено ако сме по-млади. Все едно дали партньора е алкохолик, комарджия или неудачник - червен картон е винаги въпрос на време. Трябвало да се усетиш още на жълтите такива.
Не знам дали краят е окончателен при вас.
Но знам, че ти имаш два хода - първият го знаеш - циврене, самосъжаление, драми...
Вторият подход е този на джентълмена - продай тъпата кола, продай каквото можеш и я осигури. Защото тя и твоето невръстно детенце трябва да имат всичко, от което имат нужда. После може би е добре да се изучиш на занаят. Например тук, в Англия, е пълно с родни цигани, обаче са бръснари или работят в строителството, или са шофьори. Няма да повярваш, но повечето живеят много добре и жените им изглеждат щастливи. Моят съвет към теб е да подкрепиш финансово жената и детето и да продължаваш да даваш, независимо от развоя на вашите взаимоотношения. Остани си татко на сина си, нищо че няма да го прегръщаш всеки ден. И ти, и жена ти имате нужда да подишате малко отделно. Ти, за да се превърнеш в стабилен, уверен в себе си мъж, а тя да се отърси от стреса.
Виж целия пост
# 22
Когато единият партньор е взел твърдо решение за раздяла и иска да започне нов живот с детето в място, където е израснала и има своя среда и приятели, след тежък период на психически срив, финансови проблеми, външен натиск и сериозен стрес, това според вас окончателен край ли е или има случаи, в които хората се разделят, работят върху себе си и отново се събират.
Какво да ти отговоря, момче. Разменили сте си ролите - ти в кухнята, с мопа и детето, а тя да изкарва прехраната. А ние жените, по правило не обичаме да сме в мъжката си енергия и да влачим каруцата, наречена семеен живот, с куц кон до себе си, затова избираме да сме сами, особено ако сме по-млади. Все едно дали партньора е алкохолик, комарджия или неудачник - червен картон е винаги въпрос на време. Трябвало да се усетиш още на жълтите такива.
Не знам дали краят е окончателен при вас.
Но знам, че ти имаш два хода - първият го знаеш - циврене, самосъжаление, драми...
Вторият подход е този на джентълмена - продай тъпата кола, продай каквото можеш и я осигури. Защото тя и твоето невръстно детенце трябва да имат всичко, от което имат нужда. После може би е добре да се изучиш на занаят. Например тук, в Англия, е пълно с родни цигани, обаче са бръснари или работят в строителството, или са шофьори. Няма да повярваш, но повечето живеят много добре и жените им изглеждат щастливи. Моят съвет към теб е да подкрепиш финансово жената и детето и да продължаваш да даваш, независимо от развоя на вашите взаимоотношения. Остани си татко на сина си, нищо че няма да го прегръщаш всеки ден. И ти, и жена ти имате нужда да подишате малко отделно. Ти, за да се превърнеш в стабилен, уверен в себе си мъж, а тя да се отърси от стреса.
Работата не е основният проблем. В момента съм на сигурно и добре платено място и се старая да съм стабилен. Колата също съм готов да им я оставя, за да имат нормално ежедневие и транспорт, и ще продължа да се грижа за детето както съм го правил и досега, просто по-разпокъсано.

В момента сме в ситуация, в която тя е приела да сме в едно домакинство до заминаването ѝ заради детето, за да не усеща рязка промяна и да има спокойствие. Общуваме нормално, както сме били, има и нормални жестове като целувка при тръгване, но това не променя факта, че решението ѝ остава същото и всичко е в нейни ръце. Аз не я натискам и не я разубеждавам за нищо.

Искам детето да е спокойно и да не бъде разкъсвано от ситуацията. От моя страна ще продължа да съм до него и до нея като родител, докато е нужно, а след това ще се види как ще продължат нещата. В момента просто искам стабилност и нормална среда
Виж целия пост
# 23
Не мисля, че имаш шанс. Колко е разстоянието между двата града? Използвай добрите й чувства към теб и установете нормални взаимоотношения в бъдеще, за да можеш да си виждаш детето. Мой приятел живееше на квартира в една таванска дупка само и само да живее в един град с детето си и да може да го вижда.
Имаш ли възможност да се преместиш и ти, без да се налага да живееш в мизерни условия? Ако си пич и се разбирате с майката можеш да имаш чудесен живот с детето си.
Виж целия пост
# 24
Няма шанс. Неблагонадежден си - това е характеристика, която жените търпим довреме, но изчерпи ли се търпението - нещата приключват.

По въпроса с обърнатите роли - такива просперират, когато са избор и се удават с лекота. Наистина има жени, които са отлични кариерни лъвици, и мъже, които са прекрасни домакини. Обаче ако конфигурацията е като описаната - той нескопосан и вечно в ситуация, тя тегли от немай къде, общо-взето целта е да не гушнат букета от недохранване и премръзване - това е друго, не се получава.
Виж целия пост
# 25
Няма шанс. Неблагонадежден си - това е характеристика, която жените търпим довреме, но изчерпи ли се търпението - нещата приключват.

По въпроса с обърнатите роли - такива просперират, когато са избор и се удават с лекота. Наистина има жени, които са отлични кариерни лъвици, и мъже, които са прекрасни домакини. Обаче ако конфигурацията е като описаната - той нескопосан и вечно в ситуация, тя тегли от немай къде, общо-взето целта е да не гушнат букета от недохранване и премръзване - това е друго, не се получава.
Не смятам, че този коментар отразява реално ситуацията. Мястото, където сме живели и в момента сме, съм го ремонтирал с мои средства и личен труд, с помощ от баща ми, въпреки че не е мое. Още от първия ден съм започнал да го подреждам и подобрявам с цел да има нормални условия за живот.

В началото съм работил на две работи, като по-късно прекъснах едната, за да имам повече време за нея и за ситуацията, в която бяхме. Детето се появи на по-късен етап и тогава фокусът вече беше върху него и семейството.

Застоят при мен беше свързан с юридически казус и работа с адвокати, който отне месеци, след което последва период на търсене на стабилна работа. Започнах работа, в която извършвах повече задължения от заплатените, и след това последва нов период на търсене поради некоректни условия.

Не става въпрос за това някой да ме издържа, а за реални трудности и обстоятелства. В момента съм на работа и се стремя към стабилност и развитие. Не се разпознавам в определението „неблагонадежден“ – разбирам, че това е мнение, но не отразява цялата картина за мен.
Виж целия пост
# 26
Пари иска жената. Пари. Което искат всички жени, особено младите. И няма никакво значение в какви синоними обличат това искане - сигурност, спокойствие, добро бъдеще за детето, любов към "мечо".
Законодателството обаче не е същото като преди 20 години, споделеното родителство няма как да ти бъде отнето по съдебен път, освен ако не си наркоман.
Разделяте се и детето - 2 седмици с теб, 2 седмици с майка си. Въпросът е дали тя няма да извади повече пари за адвокат и да те осъди по параграф намаляване бащинските права - това трудно все пак - и второто - ти способен ли си да гледаш самостоятелно три-годишното ви дете 2 седмици? Или поне с евентуална помощ от родителите ти? След някоя година може да има и проблеми с училището.

Ако не си наркоман, престъпник и отчайващо мързелив, остави я да пътува. Бащинството особено докато децата са малки е щастлив период. Ако си работлив, ще се справиш и като остарееш ще си го припомняте с дъщерята или сина (не разбрах какво е детето) с усмивка.

Като гледам в кристалното кълбо, една основна пречка виждам. Поколенията до 30години в момента не са свикнали на трудности и сериозни проблеми. Ако си като средностатитически младеж, има риск да не се справиш. Но и за нея важи същото, че и в по-голяма степен. Ще хвърли детето на майка си за 2-те нейни седмици. Даже очаквай като ти дойде реда да е при теб, да ти съобщят да го взимаш направо от баба му.
Виж целия пост
# 27
Щом иска да се разделите, приемете решението и , колкото и да ви е трудно. Тя се чувства като задушена от всичко случило се между вас. Ако разсипете чаша вода по пода, не можете да съберете водата и да я сложете обратно в чашата. Дайте и време да се успокои. През това време не настоявайте , но бъдете загрижен баща и си виждайте редовно детето и помагайте в отглеждането му. Тя ще се успокои ако не и се натрапвате. При самата раздяла и кажете, че ще очаквате да се върне при вас. През това време не хващайте гората на свободия, а работете над себе си много сериозно. Ако е за вас, тя ще ви даде сигнали , когато е готова. Ако ли не, продължете спокойно напред
Виж целия пост
# 28
Още не си е тръгнала.
Направи резервация за море и й предложи да отидете.


Няма да помогне
Виж целия пост
# 29
Откъдето са дошли проблемите, там трябва да търсите и решението.
Ако и на нея така мъгляво и говорите ...
Силно напрежение, създадено от адвокати, които освен всичко са Ви и попречили, да работите. Това не го разбрах.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия