„Край ли е или има шанс? Раздяла с партньорка след 5 години и дете“

  • 1 387
  • 36
Здравейте.

Когато единият партньор е взел твърдо решение за раздяла и иска да започне нов живот с детето в място, където е израснала и има своя среда и приятели, след тежък период на психически срив, финансови проблеми, външен натиск и сериозен стрес, това според вас окончателен край ли е или има случаи, в които хората се разделят, работят върху себе си и отново се събират?

Благодаря на всеки, който ще отдели време да прочете и отговори
Виж целия пост
# 1
Още не си е тръгнала.
Направи резервация за море и й предложи да отидете.
Виж целия пост
# 2
Аз между редовете чета дългове от комар и ако правилно съм разбрала, надявам се да не се върне жената назад. Особено пък за едно море (Рокси Wink).
Виж целия пост
# 3
Той има късмет, че още не си е събрала чантите.
Оф, комар. Това е такъв ужас, че през 9 планини в 10 та, най-добре.
Виж целия пост
# 4
Какво море? Тя не го иска повече.
Виж целия пост
# 5
Аз между редовете чета дългове от комар и ако правилно съм разбрала, надявам се да не се върне жената назад. Особено пък за едно море (Рокси Wink).

От моя страна не е имало никакви дългове, хазарт или подобни финансови проблеми. Още в началото на отношенията ни имаше финансови задължения около нея, за които впоследствие тя беше наясно. Аз съм поел и покрил част от тях с времето, за да помогна да живеем по-спокойно и да се стабилизираме. Не искам да влизам в повече подробности.“
Виж целия пост
# 6
Може да не е комар. Но най-вероятно този проблем е разковничето за настоящата ситуация.
Виж целия пост
# 7
Жената е взела своето решение, бъди мъж и го уважи.
Учудвам се на съвети да се бори за връзката. Колко от вас са готови да живеят със залепени парчета на нещо безвъзвратно счупено?
Виж целия пост
# 8
Нищо не разбрах, но явно това, което си направил, докато си бил в чужбина, е достатъчно сериозно, че да се разделите. И за някаква опасност от страна на други хора се намеква, като че ли, изнудване, зависимости разни. Това не са нормални неща, които човек да пренебрегне просто така.

Остави жената да си създаде нормален живот. Все пак винаги ще бъдете свързани като родители на вашето дете, гледай да бъдеш добър родител и да не създаваш проблеми, щом си толкова загрижен.
Виж целия пост
# 9
Нещо си противоречиш. Пишеш, че  е имало голям заем. На кой?  Ако сте били семейство е бил общ. Аз съм била в подобна ситуация и едва се измъкнах с помощта на майка ми. Партньор не ми е помагал. Дай повече информация, иначе звучиш като виновен.
Виж целия пост
# 10
Местиш се в града, където отиват. Намираш работа, жилище, участваш активно в живота на детето си. След известно време може да помолиш партньорката си за споделено гледане - седмица при теб, седмица при нея. Така ще участваш активно и във възпитанието на детето, а не да си веселия уикенд татко. Съсредоточи се върху детето си.
Виж целия пост
# 11
Нещо си противоречиш. Пишеш, че  е имало голям заем. На кой?  Ако сте били семейство е бил общ. Аз съм била в подобна ситуация и едва се измъкнах с помощта на майка ми. Партньор не ми е помагал. Дай повече информация, иначе звучиш като виновен.

Мой, трябваше семейна кола и се наложи да изтегля кредит. Колата която имах беше развалена и изключително скъпо попрамива и замина на скраб това е.
Виж целия пост
# 12
Остави семейството си надалеч докато си стъпиш на краката. Трябвало е да го направиш още щом си забъркал кашата, а не да бягаш обратно вкъщи и да си носиш проблемите там.
Виж целия пост
# 13
Сега какво точно е станало помежду ви и защо отношенията ви са изстинали си знаете само вие. Явно тя не желае да сте заедно повече. Това не значи обаче че ще спреш да си баща. Можете да се разберете за споделено родителство и някакъв режим 50/50.
Виж целия пост
# 14
Сега какво точно е станало помежду ви и защо отношенията ви са изстинали си знаете само вие. Явно тя не желае да сте заедно повече. Това не значи обаче че ще спреш да си баща. Можете да се разберете за споделено родителство и някакъв режим 50/50.
Да, в момента сме в ситуация, в която тя е приела да сме в едно домакинство до заминаването ѝ, основно заради детето, за да не се разклаща рязко ежедневието му. От моя страна няма натиск, опити да я убеждавам или конфликти – държа се спокойно и уважавам решението ѝ. И аз ще бъда около детето си и ще съм на разположение, за да участвам пълноценно в грижите за него и да не бъде изолиран нито един от родителите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия