Ревност

  • 2 195
  • 71
# 30
Инвестиран си. Честито! Сега разбираш защо в някои случаи липсата на ревност не е за хвалба.
Виж целия пост
# 31
Инвестиран си. Честито! Сега разбираш защо в някои случаи липсата на ревност не е за хвалба.

Разбира се, че съм инвестиран, това не е нова информация. Но да, вероятно не е съвсем за хвалба.
Виж целия пост
# 32
О, все някога се случва и не, не е рационално но…

Честито, дълбоко и безутешно си влюбен в свой образ и подобие.
Виж целия пост
# 33
О, все някога се случва и не, не е рационално но…

Честито, дълбоко и безутешно си влюбен в свой образ и подобие.

Да, въпрос на време беше.
Виж целия пост
# 34
Предположих, че ТЯ се чувства пренебрегната, а не ти.
Със срещата се опитва да ти намекне, че може би не получава от теб това, което би искала (в емоционален аспект). Или получава, но на този етап от отношенията ви вече не ѝ е достатъчно, както е било може би в началото.
От типичните кризи във връзка - на 4-та, на 7-ма, на 11-та година. Ако преминете, следващата е към 18-20г. И то не толкова критична като тези в началото.
Виж целия пост
# 35
Предположих, че ТЯ се чувства пренебрегната, а не ти.
Със срещата се опитва да ти намекне, че може би не получава от теб това, което би искала (в емоционален аспект). Или получава, но на този етап от отношенията ви вече не ѝ е достатъчно, както е било може би в началото.
От типичните кризи във връзка - на 4-та, на 7-ма, на 11-та година. Ако преминете, следващата е към 18-20г. И то не толкова критична като тези в началото.
Оле, Боже! 😄
Виж целия пост
# 36
Е, може. В смисъл, може приятелката да е искала да предизвика ревност у автора. То въобще и тия описания на въпросната бивша с еротичния глас някак натам навеждат. Може би иска някаква демонстрация на ангажимент.
Виж целия пост
# 37
Е, може. В смисъл, може приятелката да е искала да предизвика ревност у автора. То въобще и тия описания на въпросната бивша с еротичния глас някак натам навеждат. Може би иска някаква демонстрация на ангажимент.

Какво визираш под ангажимент?
Виж целия пост
# 38
Пръстен, драги.  Да не би тая възможност да ти присвива стомаха от страх?
Виж целия пост
# 39
Пръстен, драги.  Да не би тая възможност да ти присвива стомаха от страх?

Тц. Пръстенът е най-лесния начин да я загубя. Никой от двама ни не иска брак. Играли сме го този филм.
Виж целия пост
# 40
Тези неща с ревността са много тънки.
Има си хора, от които ревнуваш и такива от които не ти пука. Зависи кой каква плюска ти натиска.
Примерно, аз не ревнувам от бившата на приятеля ми. Без значение дали има вариант да се съберат или не, така съм преценила. Не съм тревожна в тази посока.
//
Често се налага да обяснявам, че не ревнувам от самите хора (те слабо ме интересуват като личности), а от реакциите и поведението на партньора и как се държи в определени ситуации.
Та.
Отговори си теб какво точно те кара да си напрегнат и тревожен покрай тази ситуация?
Виж целия пост
# 41
Може да не си ревнив по принцип, защото си уверен като мъж, че даваш възможното и желаното и жената е удовлетворена да бъде с теб.
В случая обаче тази друга жена предлага нещо друго, което ти не можеш да предложиш, в това число различно ниво на емоционалност, което ти, кой знае защо, наричаш емоционален тероризъм. Ако приятелката също го смята за тероризъм, тогава спокойно, тя сама ще избяга от онази жена с писъци.
Виж целия пост
# 42
Мисля, че появата на М. е напомняне, че незаменими хора няма. И затова се появява страха от изоставяне, който пък е подклажнан от съмнението дали давам достатъчно в тази връзка. Мисля, че днес ще споделя на И. какво ме тормози. Тя усеща, че нещо не е наред, преди да излезе ме попита "що си такъв намръщен".
Виж целия пост
# 43
Авторе, според мен, в теб се крие някакъв страх /съзнателен или не/от "рестартиране" на миналото между приятелката ти и М. Още повече той се подклажда и от описанието ти "Тя е била най-сериозната връзка на И. през последните 15 години", която е приключила мирно и спокойно.
Друго, което може да те човърка е да съзнаваш, че не можеш да дадеш на приятелката си това, което една жена може да даде на друга в емоционален и психологически аспект. Ако конкуренцията идва от друг мъж - на теб правилата на "играта"ще са ти познати. Когато обаче конкуренцията идва от женски пол, ти нямаш натрупан личен опит, за теб това е нещо непознато и страхът ти идва точно от неизвестността.
Виж целия пост
# 44
А аз бих попитал "какъв е нейният импулс да се вижда с бившата по женски?".
По женски се виждаш с приятелки, с които не правиш секс или си правил. :>
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия