Проблеми с мъжа, може би развод

  • 4 038
  • 164
# 150
Кариерата е до време, като свърши остава семейството, ако го има.
Веднъж един приятел на мъжа ми се обиди много и 6 месеца странеше, защото моя в нормален разговор му беше казал, че дойде ли една определена възраст човек е лесно заменим и се превръща в никой за другите.
Ей, значи как така бил никой, ами така е.

Мъжете са по страхливи за децата си, поне моя, хуква за най-малкото да ги види доктор.
Доста по организирани са мъжете, ако трябва да гледат деца, аз с едното в болницата, другото през деня с него, вечерта спагети и кака Маги да го гледа /на колегата му дъщеря / и без това обичала да се занимава с деца
Даже мен не успокоява по телефона да не ги мисля Joy
Виж целия пост
# 151
Мъжете са на двете крайности. Или е по-голяма паника и от тебе, или всичко му е кво толкоз па ся. И двете идват от личния им сблъсък с живота.
Виж целия пост
# 152
Изненада, за много жени ходенето на работа също е по-лесно и приятно от поддържането на дом и отглеждането на деца от-до.

Тук доста се посмях Simple Smile Не защото не е вярно. За мен е вярно. А защото е кощунство някоя да си го признае. Каква работа, какви пет лева, детето трябва да се гледа до градинска възраст у дома, а най-добре направо до първи клас.
Виж целия пост
# 153
Раздвоена съм какво да кажа. Ако имах безгранични финанси, със сигурност бих предпочела да си гледам само децата вкъщи. (До 3 годишни, никакви home school и подобни за мен, моля) Обаче не сме в приказка, а в реалния свят Simple Smile
Виж целия пост
# 154
Изненада, за много жени ходенето на работа също е по-лесно и приятно от поддържането на дом и отглеждането на деца от-до.

Тук доста се посмях Simple Smile Не защото не е вярно. За мен е вярно. А защото е кощунство някоя да си го признае. Каква работа, какви пет лева, детето трябва да се гледа до градинска възраст у дома, а най-добре направо до първи клас.

Напротив, имам много познати, които си го признават, включително и аз. Обожавам децата си, но докато бях по майчинство у дома, това изобщо не ми беше достатъчно, и не спирах да чета и да се развивам професионално. Децата са радост и отговорност, но за ограничен период, след който трябва да сме ги създали достатъчно пригодни, за да напуснат домашното огнище и да свиват свое. Професията съм си я мечтала, избрала, за нея съм учила и продължавам да уча и да надграждам много по-дълго - отпреди да имам деца, и след като децата са поели по своя път. Същото важи и за партньора.

За мен здравословното отношение е, човек да не неглижира в никакъв случай нито работата си, нито отношенията си с партньора, "заради децата". По много причини.
Виж целия пост
# 155
С  първото не го ли видя? Или стана такъв след второто. Не е нормално, дразнещо е. В неговото семейство как са? Ако жената върши всичко, явно това е модел на поведение, който е попил.
Виж целия пост
# 156
За децата също не е добре да се гледат от родител, роднина, детегледачка до училищна възраст.

В градината научават навици, социализират се със себеподобни и се подготвят за джунглата
Виж целия пост
# 157
Да, бе, затова кралските семейства отглеждат децата си в институции.....

Черна станция, може ли родителите да се редуват при взимане на болничен? Ако мъжът, който не е бременял и раждал, е по-напред не трябва ли да помогне на жена си да издрапа и тя?
Виж целия пост
# 158
Да, бе, затова кралските семейства отглеждат децата си в институции.....

Черна станция, може ли родителите да се редуват при взимане на болничен? Ако мъжът, който не е бременял и раждал, е по-напред не трябва ли да помогне на жена си да издрапа и тя?

Защо ми задаваш принципен въпрос когато я няма конкретиката? Всичко може по принцип и всичко е въпрос на оптимизация. А най-добре според мен е с баби. Ние така сме изкарали.
Това от последния ред в никакъв случай не го приемам като гледна точка, защото нещата са по-сложни. Така без детайли е малко като дай да го дръпнем и него надолу да се изравним. Иначе на принципен въпрос принципен отговор - нямам нищо против.
Виж целия пост
# 159
Но ако жената докарваше по 10 бона на месец, а той да няма и два,  защо пък той да не поеме дома?  Интелигентни хора могат да се разберат.

Както и писах вече, никого не жаля, а правя прагматичен анализ. Търси се максималната финансова ефективност за семейния бюджет. Ако жената е водещата мъжът ще си жертва кариерата, но ако тя не е, не бива да се коли кокошката със златните яйца. Тук нямат място, его, пол и прочее, а само прагматичен анализ.

По принцип е много трудно да се поддържа добре функциониращо семейство с деца в случай, че и двамата родители работят много и са дали приоритет на кариерното си развитие или бизнеса. Напълно съм съгласен, че би било добре тези неща да са изяснени предварително, както и че ако жената е водеща по отношение на доходи, то мъжът следва да компенсира за доброто на семейството.

По отношение на гледането (и възпитанието) на децата смятам, че това действително не е лесна задача, като същевременно е адски отговорна. Често обаче виждам как това се омаловажава за сметка на ходенето на работа. Илюзия е да се смята, че много от средностатистическите работни места дават нещо повече на човек - дори напротив. Взимат много. Добре е наистина да се направи прагматичен анализ кои са приоритетите за семейството.       

Нали идеята на семейството е да създадем нещо повече заедно - или както казват малко префърцунено, да образуваме синергия като двойка, като всеки от нас дава всичко, на което е способен, за това семейство. Иначе какъв е смисълът от него въобще? По-лесно се живее сам - няма да се съобразяваш с никого в дома си, ще харчиш всичко за себе си, ще си правиш каквото искаш.
Виж целия пост
# 160
С баби и аз съм гледана, много, майка ми няма нито ден болничен за нас децата.
Уви, вече бабите работят до късна възраст и не могат да са под ръка, нито са длъжни
Виж целия пост
# 161
Черна станция, ти също пишеш без детайли. Който взима повече, не взима болничен. В едно семейство хората си помагат, не се дърпат надолу.
Аз съм била в такава ситуация. Малко дете, мъжът напред в кариерата и аз започвам работа. Да, имахме и баби, но той пое по-големия товар, за да мога аз да израсна. Вече беше на такава позиция, че можеше да си позволи повече от мен отсъствия. Една педиатърка две години беше мислила, че съм мъртва, защото никога не ме беше виждала. Само детето, бащата и бабата....😀
Виж целия пост
# 162
Черна станция, ти също пишеш без детайли. Който взима повече, не взима болничен. В едно семейство хората си помагат, не се дърпат надолу.
Аз съм била в такава ситуация. Малко дете, мъжът напред в кариерата и аз започвам работа. Да, имахме и баби, но той пое по-големия товар, за да мога аз да израсна. Вече беше на такава позиция, че можеше да си позволи повече от мен отсъствия. Една педиатърка две години беше мислила, че съм мъртва, защото никога не ме беше виждала. Само детето, бащата и бабата....😀

Ами ето отново детайли. Аз не защитавам едната или другата позиция. Защитавам само позицията, че дяволът е в детайлите и следва да се оптимизира.
Виж целия пост
# 163
Кое да се оптимизира?
Той тогава печелеше достатъчно аз да не работя, но не каза "ти ще седиш дома и ще гледаш детето". Направи всичко възможно да ми помогне да се утвърдя. Ако изхождаше от позициятя моята работа е най-важната никога нямаше  да разнася дете по лекари докато аз работя. Или да организира детски рождени дни, докато мен пак ме няма.
Виж целия пост
# 164
OK, не ми се спори ей така по принцип, нали казах, че всичко е възможно и както се разберат хората. Важното е да се говори и да са се разбрали.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия