Проблеми с мъжа, може би развод

  • 4 384
  • 181
# 165
И на мен не ми се спори. Ти написа, че бракът е да теглиге заедно в една посока, не всеки да тегли към себе си.
Виж целия пост
# 166
И как точно ще се включи бащата за болно дете? Ще си вземе болничен? Да, ама ако е с голяма заплата от болничният ще са здраво на загуба. Да не говорим за застоя в кариерата, ако почне да го прави често, а даже може да се стигне и до загуба на работно място.
Изобщо, правенето на деца не е само туй в онуй, а предварителен анализ на възможностите и избор на стратегия.

Както намери за добре. Дай да им съчувстваме на тия с доходите много над МОД, че, уви, нямат такъв късмет като работещите на МРЗ и не могат да вземат болничен, нито да използват платена помощ. Като чета авторката, имам силното подозрение, че не получава кой знае колко от златните яйца на кокошката, щото не виждам кой в майчинство, с две деца, изнемогващ от умора, ще се чуди какви кокошкарски препродажби на дреболийки да прави, ако иначе е финансово задоволен и само умората му е много Да гледа да се погрижи за себе си и възможностите си. Такива хора като мъжа ѝ много добре се оправят, като се наложи, все ще намерете кой да гледа децата вместо твх. Аз 100 пъти съжалявам, че спрях да искам и гледах да се справям сама с всичко. В момента мъжът ми си гледа само себе си и котките. Почти всички разходи по детето ги плащам аз, а от седмицата преди първи юни до днес е била здрава не повече от 7 дни. ЛЛ се чудеше кога да ѝ сложи манту, че все болна. На косъм съм вече да се предам и да му оставя детето, да го връчи на майка си да го гледа, а аз да се махна и само да работя.
Виж целия пост
# 167
И на мен не ми се спори. Ти написа, че бракът е да теглиге заедно в една посока, не всеки да тегли към себе си.

И къде проповядвам нещо различно?  Формално погледнато ти си искала нещо за себе си - да се развиваш. Или при теб не е егоизъм, но ако мъжът го иска е?  Щом сте се разбрали всичко е ОК. Но и явно не сте имали финансов проблем, за разлика от текущия казус.
Иначе за семейството не се знае кое е било по-удачно. И не конкретно в твоя случай, а за всяко семейство. Мисля, че през цялото време защитавам една последователна линия - говорене и оптимизиране на семейните дела.
Виж целия пост
# 168
Има мъже са взимат болничен да си гледат децата и не гледат заплатата.
Явно децата са им по-важни.
Виж целия пост
# 169
Има мъже са взимат болничен да си гледат децата и не гледат заплатата.
Явно децата са им по-важни.

Тя заплатата нали е за семейството, в това число децата, не за тях самите???  Какъв е келепирът ако мъж с висока заплата си вземе болничен, а жената с ниска работи? Нали накрая семейният бюджет ще страда. В края на краищата и кариерата, и заплатите са заради децата - да им се плати образованието, да им се даде добър старт в живота... Не знам защо го приемате за нещо лично.
Виж целия пост
# 170
Както казах ЧС има мъже си взимат болнични, колкото и да не ти харесва.
И не гледат заплата, здравето на детето е по-важно. А не келепира.
Съжалявам, че не ти харесва, но това е факт.
Виж целия пост
# 171
Черна станция, развивали сме се двамата заедно, точно за да имаме повече за детето си. Дори не разбирам какво точно защитаваш....
Мъж не може да гледа дете ли? Или жената трябва да е винаги подчинена?
Виж целия пост
# 172
Не пада значително заплатата при болничен, когато работещият се осигурява на реална сума.
Реално се губят отчисленията за храна, където ги има и някои социални придобивки, ако ги има.
Пък и за няколко дни няма да обеднее семейството, но бащата също е родител и следва да показва грижа към собствените си деца.
Виж целия пост
# 173
Както казах ЧС има мъже си взимат болнични, колкото и да не ти харесва.
И не гледат заплата, здравето на детето е по-важно. А не келепира.
Съжалявам, че не ти харесва, но това е факт.

Не е да не ми харесва, просто не мисля полярно "мъж - жена".  Бащата по-добре ли ще изгледа болното дете от майката? Или само ще загубят пари?  Здравето на детето не иска ли пак пари? Не знам твоите деца как ги гледате (ако имаш), но някак ми разсъждаващ идеалистично, като човек без опит.
Виж целия пост
# 174
Има мъже са взимат болничен да си гледат децата и не гледат заплатата.
Явно децата са им по-важни.

Тя заплатата нали е за семейството, в това число децата, не за тях самите???  Какъв е келепирът ако мъж с висока заплата си вземе болничен, а жената с ниска работи? Нали накрая семейният бюджет ще страда. В края на краищата и кариерата, и заплатите са заради децата - да им се плати образованието, да им се даде добър старт в живота... Не знам защо го приемате за нещо лично.

Ами, невинаги заплатата же за семейството. Има мъже, които си пазят ревниво скрито си изкарат, то си е само тяхна заслуга, и каквото отпуснат за семейството, това е, колкото те преценят, и то при условие, че жената не ги "разочарова" с неразумни искания и очаквания. И това, че мъжът се развива и изкарва повече, а жената е нагърбена с безплатните задължения по дома и децата, в никакъв случай не означава, че за семейството има повече. Има повече за едната част от семейството, която е мъжът.
Виж целия пост
# 175
Аз съм човек с опит, там не можеш да ме удариш. Ети  ти моята ситуация. Аз съм тъкмо започнала работа с не много висока заплата. Мъжът ми е изпълнителен директор по това време с отлична заплата. Той води детето по лекари. Аз съм егоистка?
Виж целия пост
# 176
Скрит текст:
Има мъже са взимат болничен да си гледат децата и не гледат заплатата.
Явно децата са им по-важни.

Тя заплатата нали е за семейството, в това число децата, не за тях самите???  Какъв е келепирът ако мъж с висока заплата си вземе болничен, а жената с ниска работи? Нали накрая семейният бюджет ще страда. В края на краищата и кариерата, и заплатите са заради децата - да им се плати образованието, да им се даде добър старт в живота... Не знам защо го приемате за нещо лично.

Ами, невинаги заплатата же за семейството. Има мъже, които си пазят ревниво скрито си изкарат, то си е само тяхна заслуга, и каквото отпуснат за семейството, това е, колкото те преценят, и то при условие, че жената не ги "разочарова" с неразумни искания и очаквания. И това, че мъжът се развива и изкарва повече, а жената е нагърбена с безплатните задължения по дома и децата, в никакъв случай не означава, че за семейството има повече. Има повече за едната част от семейството, която е мъжът.

Е, това за мен не е семейство и не го разбирам. Ако някой има опит с такова семейство  може би затова не постигаме обща гледна точка.


Аз съм човек с опит, там не можеш да ме удариш. Ети  ти моята ситуация. Аз съм тъкмо започнала работа с не много висока заплата. Мъжът ми е изпълнителен директор по това време с отлична заплата. Той води детето по лекари. Аз съм егоистка?

Ами както казах вече, всичко е въпрос на детайли. Явно неговите пари не са ви били критични, той е можел да излиза сигурно и без отпуск и какво ли не. Не виждам защо вкарваме конкретни казуси в принципната дискусия? И при нас "главата на семейството" е возил, вземал, гледал... Отпуска не е ползвал,  защото имахме баби, но пък и можеше да си излиза да си върши неща и без отпуск. Всъщност не помня сама да съм водила детето на лекар, все сме били заедно, като завързани един за друг, еднакво притеснени. Но все пак нека се придържаме към нормалните семейства, които както чета тук едва свързват двата края. То не си била от тях. И аз не съм. И затова да не се намесваме.
Виж целия пост
# 177
Не виждам и аз какво толкова ще бутане бюджета, ако мъжа вземе някой ден болничен. И въобще защо трябва да е  вкопчен в кариерата, докато всички в семейството му козируват на важната персона
Да се изтъква кариерата като цел за семейно благополучие донякъде, да.
Но да си вее  постоянно гащи по командировки, тиймбилдинги си е стремеж и личен егоизъм, няма нужда другия в семейството да обира пешкира с битовизмите

Имам съученичка с втори брак, гледат заедно децата с настоящия и мъж. Неговото той го гледа от 1,5 годишно, сега е на 13г, майката ги е изоставила и заменила за  фитнеса и инстаграм селфита
Справя се чудесно сам за мъж, като орел е над дъщеря си
Виж целия пост
# 178
ЧС, моля те да не наричаш семейството ми ненормално. А по твоите критерии аз съм по-добре от теб, защото имам син, а ти дъшеря. Дъщеря ти ще си седи дома, докато синът ми прави кариера. Не звучи добре, нали?!
Виж целия пост
# 179
ЧС, моля те да не наричаш семейството ми ненормално. А по твоите критерии аз съм по-добре от теб, защото имам син, а ти дъшеря. Дъщеря ти ще си седи дома, докато синът ми прави кариера. Не звучи добре, нали?!

Оооо, не знам защо тълкуваш нещата така? То и Айнщайн е ненормален, ама обидно ли е това?  По същата логика, че ти живееш с висок стандарт в чужбина те прави отклонение от нормалните семейства в България, живеещи с 4 или 5 хиляди евро. Та изобщо не виждам защо търсиш под вола теле (обида тоест).
И какви са моите критерии не схващам...  За дъщеря си няма да пиша, но за мое голямо съжаление не предвижда внуци...  И не разбирам защо все отговаряш - казах вече, че нашите конкретни семейства не са по темата. И аз поне повече няма да ти отговарям. И без това стана голяма каша, развалени телефони, недочитане и прочее.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия