По чл.327 ал.1 т.12 може ли работодателят ми да ме освободи поради решението ми да се пенсионирам 1 г. по-рано на 06.09.2026 с 43 г трудов  и осигурителен стаж. Роден съм на 06.11.1962 г, редовно се пенсионирам на 06.09.2027 г но решавам да е 1г. по-рано поради заболяване проблем с кръста и краката вървя трудно. Имам телк и получавам инвалидна пенсия до декември 2028г. Или по кой член трябва да ме освободи. Освен това съм болнични от юли 2025 до юли 2026, което прави 1г. Мога ли след свършване на болничните през юли 2026 да си взема отпуската за 2025 която е 32 дни и 26 дни за 2026 накуп и тъкмо до края на септември вече ще имам право и ще мога да подам документи за 1 г по-рано пенсиониране.
Виж целия пост