Клуб " Ръкоделие - гоблени " - 5 част

  • 35 862
  • 454
# 180

а вие доволни ли сте от конците пъпетс? - защото аз не съм шила с тях, а си купих сега един гоблен с такива конци - Китайска есен
[/quote]

Аз съм го шила е ДМС конци,но 2-3 номера на конците ги нямах и затова нагодих цветовете  на око,ама няма да ви казвам какво стана .Можеш ли да ми изпратиш схемата и номерата на конците Пъпетс - ще го шия пак сега с тези конци,да видя какво ще излезе.
Мейла ми е: bajana@mail.bg.Mersi!     bouquet
Виж целия пост
# 181
Намерих нещо уникално. Може и цял живот да го шия ама си заслужава.
Виж целия пост
# 182
Билка,
за Китайската есен ли говориш?
схемата я имам, но в комплекта конците са без номера, просто така са сложени с номера от 1 до 24, които отговарят на знаците
а иаче нямам скенер или цифров фотоапарт за схемата, пък и е безсмислено без номерата на конците
(освен ако не измислим нещо друго... newsm78 )

spinki,
със синьо небе дори ми харесва повече!


Хипатия,
може ли и на мен паролата? Praynig
да си чака реда, пък кой знае кога ще стане... Grinning

Виж целия пост
# 183
бебешок и аз това много го харесах, но в този океан от гоблени вече се чудя кой да подхвана.  newsm78 Искам да ги ушия всичките newsm45

А за конците Пъпец нямам думи Close . Сега шия Майчини щастие на Милена стил с тях и много бавно ми върви, защото тези конци страшно се нищят.  smile3515 Понякога ми се случва да изхвърля цял конец. Повече гоблен с такива конци никога! Иначе гоблена страшно ми харесва и се влюбих в него още щом го видях.
Виж целия пост
# 184
gertruda така си е. Ако трябва да ушия всички гоблени дето съм си харесала няма да ми стигне цял живот Simple Smile
Виж целия пост
# 185
И аз съм против Пупетс! Ариадна са по-добри!   Peace
Виж целия пост
# 186
бебешок, много е красиво, но е много тъмно поне според мен.
И аз не ги харесвам тия Пъпетс. Имат по-тънки и по-дебели участъци и ако го опънеш по-силно и ти остава иглата в ръката. #2gunfire
С Ариадна не съм шила.
А това, че не могат да се ушият всички красоти е ясно. Mr. Green
Виж целия пост
# 187
gertruda,
този гоблен, за който говориш от Милена-стил ли го поръча директно?
защото има много фирми-фантоми
виж в сайта им, те работят само с ариадна и анхор
Виж целия пост
# 188
Намерих нещо уникално. Може и цял живот да го шия ама си заслужава.
....
Аз пък съм влюбена в едни разработки на HAED, коледни и изключително приказни, всяка една примерно с около 80-90 цвята. Дори и на мен ми звучи абсурдно, но мисля някой ден да започна поне една, че скоростта с която шия няма да ми позволи да захвана и втора през този ми живот  Laughing
Виж целия пост
# 189
gertruda,
този гоблен, за който говориш от Милена-стил ли го поръча директно?
защото има много фирми-фантоми
виж в сайта им, те работят само с ариадна и анхор

Този гоблен ми го подариха преди около 2 години когато Милена стил работеха все още а Пъпетс. Комплектовката е оригинална.
Виж целия пост
# 190
gertruda,
този гоблен, за който говориш от Милена-стил ли го поръча директно?
защото има много фирми-фантоми
виж в сайта им, те работят само с ариадна и анхор

преди комплектовките на милена стил бяха с пъпетс. сега минаха на ариадна  Peace
на хаед и аз съм фен, но с толкова много цветове ......... незнам. може да се пробвам, ама не с дмц, а с евтини конци, щото вероятността да не го завърша е голяма  Whistling а да вложа 100 лева ми се струва множко  Money
Виж целия пост
# 191
всевиждаща
струва си да се влагат пари в качествени конци.'
В един гоблен с повече цвята много пъти се ползва много малко от
 един цвят-така ,че той остава почти цял.
Така както виждам вече повечето сами си комплектират гоблените,така ,
че оставащите конци винаги ще намерят приложение в шиенето на някой следващ.Simple Smile
Аз едно време като шиех схемата на всеки гоблен си я държах в специална папка,заедно
с картончета на които бях наредила необходимите конци- наредени по номера и отрязани с дължина удобна ми на мен.
И тъй като имам захванати около7- 8 гоблена всеки сега си е в папката и всеки момент мога да го продължа.
Ако реша да започна нов- сигурна съм ,че повечето конци ги имам и лесно ще ги събера.
Тези дни може и да захвана някой кой знае- имам нужда от разсейване:)
Lilivan,
не си регистрирана тук и не мога да ти пратя лично съобщение за съжаление
Виж целия пост
# 192
и аз съм за качествените конци  Peace ама да дам 100 лева за конци за един гоблен, просто нЕма да стане  Naughty а и докато не го ушиеш е тъпо да му взимаш от конците си мисля  Thinking а такъв гоблен с 90 и кусур цвята колко време се шие  Tired
Виж целия пост
# 193
Мерси,Lilivan,но се отказах - щом Пъпетс не са толкова качествени...
Някой ако има легендата на Китайската есен,нека ми я прати на мейла(вече го дадох) - или поне номерата на всички конци ДМС за него(аз имам повечето,а за другите ще се ориентирам,тъй като си търсих подобни,но не знам дали съм уцелила правилно),а аз ще се помъча да използвам старата си схема(не е чак толкова надраскана  Wink ).Пък дано като го ушия втори път ,стане по-хубав,иначе това ми беше първия гоблен,вече завършвам и втория.   Flutter
Мерси предварително!    bouquet
Виж целия пост
# 194
и аз съм за качествените конци  Peace ама да дам 100 лева за конци за един гоблен, просто нЕма да стане  Naughty а и докато не го ушиеш е тъпо да му взимаш от конците си мисля  Thinking а такъв гоблен с 90 и кусур цвята колко време се шие  Tired
те не с е вземат всички наведнъж:)
Вземаш основните-обикновено10 и после през 2-3 дни купуваш по 1-2 цвята.
Събирането става незабелязано
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия