Убийството в Пловдив

  • 80 197
  • 2 790
# 2 745
Цитат
Друг е въпроса че последната смъртна присъда изпълнена у нас не е за убийство ами е за някакъв пиян студент счупил надгробна плоча и изпикал се на гроба на някой известен комунист, не помня дали не беше на Людмила Живкова. Т.е. за тежка вандалщина и оскверняване на гроб, беше последната екзекуция у нас, преди премахването на смъртно наказание.
Глупости са това. Пишеха го жълтите вестници в заглавия по тоя начин за сензация, в текста си беше обяснено обаче.
Лице, което е извършило вандалство на гроба на Л.Ж., наистина е било осъдено на смърт, но НЕ за това.
Виж целия пост
# 2 746
В допълнение на поста на звънче:
"Първите публикации относно неонацистката група "Кръв и чест" на български език се появяват на страницата на Българския хелзинкски комитет през пролетта на 2011 г., когато членове на организацията са осъдени в Белгия за организиране на неонацистки прояви.

Точно година по-късно мрежата вече е публично идентифицирана в България, след расистко нападение над човек от ромски произход в Пловдив.

В края на 2013 г. групата става един от съоснователите на "Националистическа партия в България" - политическа формация с нескрито неонацистка програма. БХК подава до Главния прокурор сигнал, подписан от 112 граждани, а по-късно СГС отказва регистрация на формацията.

През 2014 г. членове на формацията са част от група, участвала в системни онлайн заплахи срещу организаторите на "София прайд". Тъй като Софийската ройнна прокуратура отказва да образува досъдебно производство по случая, е подадена жалба в Европейския съд по правата на човека.

Оттогава насам се откриват множество медийни публикации за свързани с групата инциденти, а след снощната полицейска акция стана ясно, че данни за дейността на групата у нас съществуват още от 2001 г.

Необходимо е да е ясно, че това не е единствената, а вероятно не е и най-голямата организация, изповядваща неонацистка идеология, която има проследима дългогодишна дейност у нас. " Марица.бг
Виж целия пост
# 2 747
Ами не е редно да се оплюва адвоката само защото си върши работата. Вие ще упрекнете ли лекар, който ще помогне на пострадал престъпник. Това му е работата, да лекува, да спасява живот.
Тук имаше призиви дори да бъде лишен от права и някакви такива щуротии задето бил защитник на престъпник.
Именно, именно.
Каква всъщност му е вината, че започнали защити му?
Неговата работа е да защитава интересите на клиентите си.
Откъде дойде информацията, че той е собственик на помещението?

Шефът на полицията да обясни какво означава "няма собственик".
Вероятно е ясно вече кой е наемател.
Вчера имаше публикация в не особено надеждна медия, че адвокатът бил собственик или наемател на помещението и че адвокатът бил от ПП, което е политическа манипулация. В други медии не срещнах същото инфо. Но някой веднага подхвърли "въдицата" тук.
Виж целия пост
# 2 748
Полицията знае много повече и много поотдавна за много неща, но не прави нищо. Вероятни чадъри, протекции, като сложим и незаинтересоваността и махването с ръка: Бе, да се оправят! И ей ти я картинката.
Всички знаят къде се продават наркотици, еле пък полицията, но не разтиква тези дето снабдяват дилърите, а чакалят и ловят тия с еднократни дози и по медиите се пишат едни гръмки заглавия: заловиха дилър, ау, у, ооо, а той наркоман, жертва на най ниско ниво по веригата, дотолкова изпаднал, че ризата на гърба не е негова, треперщ за дозичката си,  но дааа хванахме го, а тия с килограмите наркотик никой не ги пипа. Всичката ни е такава.
Виж целия пост
# 2 749
Аз откакто се разкри, че тези група седи зад убийството съм тотално в конспиративната теория, че от самото начало се е знаело от полицията, че са те, защото седят и зад други престъпления. Първоначалната информация, че жертвата е гей? Ами, защото този, който е пуснал по медиите тази новина (100 % полицай) е знаел, че убийците са свързани с тази група, а те нямат история с ловене на педофили, а с тормоз на гейове и цигани. За това като е видял, че жертвата не е циганин, си е навързал, че сигурно е гей и го е пуснал в пространството.

Интересно, че Българският хелзинкски комитет е докладвал деянията на тази група с години. Интересно, защото за много българи БХK е сатаната и събирателното на всички безполезни западни НПО-та, а сега излиза, че ако тяхната работа е била взета насериозно от властите, вероятно Георги Кузев щеше да е жив. Опустошително. Не знам как бих намерила мир, ако бях в близкото му обкръжение и знаех, че всичко това е можело още в зародиш да се загаси и обичаният от мен човек да не става "съпътстваща жертва" на безхаберието и мързела на полицията и други властимащи.
Виж целия пост
# 2 750
БХК често се "чуваше" преди години. По- късно при управлението на ГЕРБ нещо заглъхнаха, нещо се случи и изчезнаха от хоризонта.
Виж целия пост
# 2 751
А ето и в Бургас по моста вече се навъдиха надписи -Хитлер не е умрял и знаци на Кръв и Чест Sad . Видно при това на метри от заведения....
Виж целия пост
# 2 752
Хитлер няма как да е  умрял, защото винати ще има хора, които се изживяват като по-висши, на фона на други такива, по етнически произход, социален статус и сексуална ориентация.  Хитлер е просто олицесворението на ксенофобията, хомофобията и крайният национализъм. Който всички много добре знаем, че има благодатна почва у нас.
 И тия "нацисти", които ще е добре за яснота да обозначаваме като "наионалисти", защото всички ги виждаме закичили се гордо с тоя термин да крачат в шествието за семейството, да спират хората да гледат филми и театрални постановки и  да  плюят чужденци, геюве и мигранти и обществото ни проявява като цяло учудваща симпатия към възгледите им, е съвсем очаквано техните деца, да са тези, които са решили да накажат една от безполезните отрепки, за  които вероятно постоянно слушат в къщи,  като си организират лов на педофили.
Виж целия пост
# 2 753
Манифестация на екстремно дясно неофашистко движение в Париж по повод носталгия към фашизма
около 9 Май дните на победата над хитлеризма.
"11 май 2024 г., по време на демонстрация на неофашистки активисти от „Комитет 9 май“ в Париж. (Денис Алард/Libération)
От Максим Масе•Пиер Плотю
Публикувано на 09/05/2025 в 17:44, актуализирано на 09/05/2025 в 19:14
Преди осемдесет години, почти точно в деня на деня, нацисткият режим се срина. Тъжна годишнина за носталгичните по геноцидната диктатура, които под големи черни знамена с келтски кръстове маршируват всяка година в Париж около 9 май, почти в крак, строени като опълченци. Миналата година демонстрацията събра най-малко 800 активисти, може би дори хиляда, от цяла Франция и отвъд нея, превръщайки Града на светлините за един ден в световна столица на белите супрематисти.

Ще види ли шикозният 6-ти район на Париж отново тази мрачна процесия тази година? Съдилищата ще решат този петък, 9 май, след като префектът на полицията в Париж, Лоран Нунес"





"ПОВТОРЕНИЕ. Крайнодесни групи: трябва ли да се тревожим? Дебатът в токшоуто на franceinfo

Кои са тези групи, които властите смятат за заплаха? Крайнодесните наброяват между 2000 и 3000 активни членове, към които могат да се добавят няколко хиляди симпатизанти. Според информация на franceinfo, над 1000 крайнодесни активисти в момента са наблюдавани от разузнавателните служби, които ги смятат за сериозна заплаха. Това са динамични групи с различни идеологии и традиции, които се формират и разпускат в съответствие с решенията на правителството относно разпускането на групи.

През 2019 г. се състояха осем разпускания, включително това на Bastion Social . Последваха разпускането на Génération identitaire (2021 г.), групата Les Zouaves (2022 г.) и Bordeaux nationalistes (февруари 2023 г.).

Каква е разликата между ултрадесните и крайнодесните?

Ултрадесните се отличават предимно от крайнодесните по употребата на насилие срещу политическите си опоненти, особено срещу левите активисти.

Общата входна точка за тези малки групи е „Френско действие“, основано през 1889 г., което води кампания за възстановяване на монархията. Това движение се радва на известен „ исторически престиж“ сред тези активисти, защото се представя като школа на мисълта, основана от Шарл Мор . Въпреки това, това движение често се смята за твърде умерено от по-радикалните членове.

Разпуснати, малките групи веднага се преформират.

След разпускането си, тези малки групи, насочени от правителството, се реформират фрагментирано в цялата страна. Движения за идентичност като Argos и Les Remparts, базирани в Лион, са изградени върху пепелта на групата Generation Identity , която беше разпусната преди две години.  „Голямата замяна “, расистка и конспиративна теория, често се споменава в техните редици, както и защитата на европейската идентичност. Те са известни и със своите нашумели, привличащи вниманието действия.

Друга група в рамките на това крайнодясно съзвездие е неофашисткото движение, по-специално Комитетът „9 май“ (C9M), който марширува в Париж в събота, 6 май, размахвайки келтски кръстове и нацисткия символ „Черното слънце“. Групата „Съюз за защита “ (GUD), която се завърна през последните години, също е свързана с това движение. C9M твърди, че е имало 700 участници в демонстрацията миналата събота (550 според префектурата), в сравнение с 400 миналата година. "



Виж целия пост
# 2 754
Цитат
Българските екстремистки неонацистки групи са тясно свързани с други такива най-вече от Западна Европа, като движението „Кръв и чест” е основано във Великобритания, отбеляза преподавателят по политически науки проф. Анна Кръстева. Най-видимата форма според нея е участието на множество представители на „Луковмарш”. Самият „Луковмарш” е включен в неонацисткия календар на събития и има почти същото значение и тежест, както Денят на честта в Будапеща и събития в Белград - топоси на екстремизма, обясни тя.

Проф. Кръстева обърна внимание, че екстремизмът идва от различни геополитически точки, като едно от проявленията му е рашизмът или руският фашизъм. Именно рашизмът е вдъхновил българския гуру на ловците на педофили, осъществявали актове на насилие и убийство, посочи тя. „На по-научен език наричаме това идеологическа хибридизация”, завърши преподавателят по политически науки.
https://nova.bg/news/view/2026/08/17/547964/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D … 0%B5%D0%BB%D0%B8/
Виж целия пост
# 2 755
Манифестация на екстремно дясно неофашистко движение в Париж по повод носталгия към фашизма
около 9 Май дните на победата над хитлеризма.
"11 май 2024 г., по време на демонстрация на неофашистки активисти от „Комитет 9 май“ в Париж. (Денис Алард/Libération)
От Максим Масе•Пиер Плотю
Публикувано на 09/05/2025 в 17:44, актуализирано на 09/05/2025 в 19:14
Преди осемдесет години, почти точно в деня на деня, нацисткият режим се срина. Тъжна годишнина за носталгичните по геноцидната диктатура, които под големи черни знамена с келтски кръстове маршируват всяка година в Париж около 9 май, почти в крак, строени като опълченци. Миналата година демонстрацията събра най-малко 800 активисти, може би дори хиляда, от цяла Франция и отвъд нея, превръщайки Града на светлините за един ден в световна столица на белите супрематисти.

Ще види ли шикозният 6-ти район на Париж отново тази мрачна процесия тази година? Съдилищата ще решат този петък, 9 май, след като префектът на полицията в Париж, Лоран Нунес"





"ПОВТОРЕНИЕ. Крайнодесни групи: трябва ли да се тревожим? Дебатът в токшоуто на franceinfo

Кои са тези групи, които властите смятат за заплаха? Крайнодесните наброяват между 2000 и 3000 активни членове, към които могат да се добавят няколко хиляди симпатизанти. Според информация на franceinfo, над 1000 крайнодесни активисти в момента са наблюдавани от разузнавателните служби, които ги смятат за сериозна заплаха. Това са динамични групи с различни идеологии и традиции, които се формират и разпускат в съответствие с решенията на правителството относно разпускането на групи.

През 2019 г. се състояха осем разпускания, включително това на Bastion Social . Последваха разпускането на Génération identitaire (2021 г.), групата Les Zouaves (2022 г.) и Bordeaux nationalistes (февруари 2023 г.).

Каква е разликата между ултрадесните и крайнодесните?

Ултрадесните се отличават предимно от крайнодесните по употребата на насилие срещу политическите си опоненти, особено срещу левите активисти.

Общата входна точка за тези малки групи е „Френско действие“, основано през 1889 г., което води кампания за възстановяване на монархията. Това движение се радва на известен „ исторически престиж“ сред тези активисти, защото се представя като школа на мисълта, основана от Шарл Мор . Въпреки това, това движение често се смята за твърде умерено от по-радикалните членове.

Разпуснати, малките групи веднага се преформират.

След разпускането си, тези малки групи, насочени от правителството, се реформират фрагментирано в цялата страна. Движения за идентичност като Argos и Les Remparts, базирани в Лион, са изградени върху пепелта на групата Generation Identity , която беше разпусната преди две години.  „Голямата замяна “, расистка и конспиративна теория, често се споменава в техните редици, както и защитата на европейската идентичност. Те са известни и със своите нашумели, привличащи вниманието действия.

Друга група в рамките на това крайнодясно съзвездие е неофашисткото движение, по-специално Комитетът „9 май“ (C9M), който марширува в Париж в събота, 6 май, размахвайки келтски кръстове и нацисткия символ „Черното слънце“. Групата „Съюз за защита “ (GUD), която се завърна през последните години, също е свързана с това движение. C9M твърди, че е имало 700 участници в демонстрацията миналата събота (550 според префектурата), в сравнение с 400 миналата година. "





тези "сладури" мамини, ако ги съберат и ги пратят на война - друга песен ще запеят. до там ще са с крайния национализъм.
Виж целия пост
# 2 756
През 2017 излезе филмът на Адела Пеева „Да живее България“. Филмът показва навлизането на  крайната националистическа реторика сред подрастващите. В най-известните и стряскащи сцени от филма се виждат съвсем малки деца и ученици в Стара Загора, София и Пловдив, които биват възпитавани в радикален патриотизъм, маршируват, участват в затворени организации и пеят силно политизирани песни.

Тъй като режисьорката съзнателно избира позицията на неутрален наблюдател и филмът не съдържа директна критика, филмът бива приет позитивно от самите участници – крайнодесни националистически организации.

Аз лично попаднах на него преди около 2 години и бях наистина шокирана, не подозирах колко деца са обект на радикализация, при това случваща се и в училище и толерирана от учители и други възрастни. За мен беше изключително тревожно предупреждение.

Малко преразказ:
Скрит текст:
https://bg-nacionalisti.org/BNF/index.php/topic,328.0.html
Статията е от 2018.
„Филмът показва малко възрастни, повече млади и съвсем млади хора от Стара Загора, Пловдив и София с мечти и блянове за Велика България. Сред тях има и религиозни фанатици, съчетаващи в ритуалите си православие и езичество. Те са убедени, че от най-дълбока древност богът на българите е и бог на цялото човечество, а нашият народ страда много, защото има велика мисия към всички народи, която тъмни сили се опитват да провалят. Деца пеят и маршируват заедно с ентусиазираната си учителка „Де е България“ – и хубаво, че пеят, но защо трябва и да маршируват?

Тийнейджъри споделят несъгласието си с разполагането на бежанци в България, организират нощни факелни шествия и крещят с прекракнали гласове: „На бой, на бой, за народа свой!“. Разнасят гигантски 300-метрови знамена и споделят: „Изобщо не се притеснявам, че ще бъдем наричани фашисти, расисти, неонацисти и какво ли още не“, както твърди на един от заснетите митинги председателката на Сдружението на българските футболни фенове. Те, феновете, напоследък живеят със самочувствието, че разбират историята по-добре от професионалните историци.

По-страшно става, когато 13-годишни деца започнат да говорят в класната стая за 3 март:

„Националният празник на българите не е за чужденците и циганите“;

„Ромите са различен етнос и не би трябвало да празнуват 3 март“;

„Циганският проблем е основният проблем на България. До 10-20 години ще има етническа война в България“;

„На всеки един народ Господ му е определил къде да си стои. На бежанците например Господ им е определил да си стоят в Арабия, а не да идват тука“;

„Скоро ще има етническа или религиозна война между българи, цигани или турци и между християни и мюсюлмани“.

Момчето реди апокалиптичните си геополитически прогнози с още немутирал детски глас, съучениците му кимат одобрително, а учителките смятат, че „той представя своите идеи доста качествено“. Обявявят го за лидер, момче, надраснало връстниците си.

„Може би в идеите му има някои крайности, но той казва, че обича България, а за мен това е най-важното. Гордея се с него“, прави лек опит за критика една учителка, но не успява да скрие възхищението си.

Добре дошли в българското училище! При съвременните будители. Във филма има показани и още по-скандални случаи.

Предполагам, че много хора нямат представа какво се случва в класните стаи с децата им, на десетата година, откакто сме в Европейския съюз, с всичките му красиви идеали – и то пред камера. При такива учители, а и семейства, да не говорим за най-гледаните телевии, сайтове и вестници – цяло чудо е, че премиерът ни не се казва Волен Сидеров или Валери Симеонов. И все още не сме обявили война на някоя съседна държава. Все едно на коя – „всичките са ни врагове“.

И, разбира се, Фейсбук не само е медията, от която се информират все повече и повече хора, без никаква гаранция за достоверност, но има и заблуждаващото свойство да създава комфортен информационен балон, в който националистите попадат само на себеподобни и се радикализират допълнително, а вие може изобщо да не чуете за тях, докато не почукат на вратата ви с добре подкована кубинка. „Да живее България“ е предупреждението, от което имаме голяма нужда.“
Когато обектът на едно тревожно разследване се гордее с образа си на екрана, това разкрива загубата на общ ценностен компас - нормализация на радикалното, липса на срам и човешка емпатия, като всичко заедно неминуемо води до ескалация на безпричинната агресия и чувството за безнаказаност.
Виж целия пост
# 2 757
Крайнодесни и крайнолеви - еднакво вредни са.

Мда, Хитлер не е умрял, а други казват, че Елвис не е умрял и Майкъл Джаксън не е умрял. Само дето никой не ги е виждал.

На сайта на бтв чета, че тия 18 и новозадържаните трима пълнолетни мъже могат да получат до 5 години условно.
Тоест пак ще са навън да нараняват хора.


Виж целия пост
# 2 758
Поне при следващо провинение вече ще имат досие. и условна просъда. И това е нещо.
Виж целия пост
# 2 759
Цитат
Българските екстремистки неонацистки групи са тясно свързани с други такива най-вече от Западна Европа, като движението „Кръв и чест” е основано във Великобритания, отбеляза преподавателят по политически науки проф. Анна Кръстева. Най-видимата форма според нея е участието на множество представители на „Луковмарш”. Самият „Луковмарш” е включен в неонацисткия календар на събития и има почти същото значение и тежест, както Денят на честта в Будапеща и събития в Белград - топоси на екстремизма, обясни тя.

Проф. Кръстева обърна внимание, че екстремизмът идва от различни геополитически точки, като едно от проявленията му е рашизмът или руският фашизъм. Именно рашизмът е вдъхновил българския гуру на ловците на педофили, осъществявали актове на насилие и убийство, посочи тя. „На по-научен език наричаме това идеологическа хибридизация”, завърши преподавателят по политически науки.
https://nova.bg/news/view/2026/08/17/547964/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D … 0%B5%D0%BB%D0%B8/

Незнам какъв рашизъм може да има в  неофашизмът.
Основната му идеология е  белите супрематисти , превъзходството на бялата  раса
или white power , имаше заснети такива плакати в бърлогата.
Ето снимка от бърлогата, вижда се изписана с пръст свастика и  знак като този от знамената в София и Париж.




"Белите супрематисти са последователи на расистка идеология, която твърди, че бялата раса е по-висша от останалите.
Основните характеристики на това движение включват вярата в расово превъзходство, политически сепаратизъм и използването на дискриминация.
 Същност и идеология
Расова сегрегация и контрол.
Ултранационализъм и фашистки доктрини.
Страх от изчезване на бялата раса.
Исторически и съвременни прояви
Колониализъм и робство в миналото.
Съвременни крайнодесни и неонацистки групи.
Прояви на насилие и екстремизъм".

В дните след убийството, Джендем тепе и около мястото където е убиван Георги е било изрисувано със свастики.
Това показва, че има и други симпатизанти, които  демонстрират ,че одобряват извършеното.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия