Вадене на мъдрец...

  • 1 168 414
  • 4 365
# 3 525
Нее, не мисля че е хралупа, не че има как да видя де, но не го усещам така. Не знам защо, първия път на 20тия ден единия конец го измъкнах с езика, докато отивах към доктора да ми го свали, но останах с още един, с който не можах да се преборя сама и той го отряза. Те били някакви саморазграждащи се. Иначе като го сваляше не болеше, нищо че беше заздравяло. Той при мен май не е пилил костта (това беше най-страшното като гледах клипове преди ваденето и си мислех, че ще го правят и на мен), а май само цепна венеца и зъба се видя отдолу.
Виж целия пост
# 3 526
Нее, не мисля че е хралупа, не че има как да видя де, но не го усещам така. Не знам защо, първия път на 20тия ден единия конец го измъкнах с езика, докато отивах към доктора да ми го свали, но останах с още един, с който не можах да се преборя сама и той го отряза. Те били някакви саморазграждащи се. Иначе като го сваляше не болеше, нищо че беше заздравяло. Той при мен май не е пилил костта (това беше най-страшното като гледах клипове преди ваденето и си мислех, че ще го правят и на мен), а май само цепна венеца и зъба се видя отдолу.

И при мен така стана . Зъба не се беше показал и го резна със скалпела. Имам само един шев и засега не го усещам конеца, обаче май е бая стегнато и ми опъва. До петък как ще изкарам не знам. От друга страна раната изобщо не ме боли, обаче костта или челюстта отдолу и нагоре към ухото нещо постоянна тъпа болка имам , която не се влияе нито от нимезили нито от нищо
Виж целия пост
# 3 527
Моите ги извадиха и ме пратиха да си ходя, не са ме шили. По каква причина са ви слагали шевове, не се е показал зъба или?
Виж целия пост
# 3 528
Моите ги извадиха и ме пратиха да си ходя, не са ме шили. По каква причина са ви слагали шевове, не се е показал зъба или?

Мен ме шиха на двата долни. При горните и аз нямах шевове .
Единият долен беше се показал , другият не , но пак си ме зашиха .
Виж целия пост
# 3 529
Аз съм си с хралупа вече месец след ваденето на долен десен мъдрец въпреки шевовете ,те нямаха нищо общо с "хралупата". Заши венеца и отстрани до предходния зъб, а дупката си стоеше отворена. Последно в петък ми казаха ,че все още имам оголени участъци от костта. Не смея да се подлагам на кюритиране и нов шев и упойка. Щях да ходя на невролог утре заради неврита,  сега малкия е в карантина групата им в градината, т.е. явно е  ,че и зъболекар няма да посетя тая седмица...  изобщо, май отиват нещата да го оставя само да зарасте, твърде много се проточи! Като казах ,,едва ли има накъде да ми се засегне още някой нерв, поне новата лекарка ми каза ,,винаги може и по-зле", та направо вътрешно си се отказах. За нея варианта с кюритиране, нов съсирик и шев би трябвало бързо да мине , ама не било и гаранция. . Как да го разбирам.. пореден риск и още травми и я се оправя ,я не? ..идват празници,незнам и аз вече.
Виж целия пост
# 3 530

Нов съсирек си иска.. И евентуално антибиотик след това?
Без пушене, без топла храна, без жабурене и засмукване. Общо взето трябва да се пази..
Виж целия пост
# 3 531
Аз съм си с хралупа вече месец след ваденето на долен десен мъдрец въпреки шевовете ,те нямаха нищо общо с "хралупата". Заши венеца и отстрани до предходния зъб, а дупката си стоеше отворена. Последно в петък ми казаха ,че все още имам оголени участъци от костта. Не смея да се подлагам на кюритиране и нов шев и упойка. Щях да ходя на невролог утре заради неврита,  сега малкия е в карантина групата им в градината, т.е. явно е  ,че и зъболекар няма да посетя тая седмица...  изобщо, май отиват нещата да го оставя само да зарасте, твърде много се проточи! Като казах ,,едва ли има накъде да ми се засегне още някой нерв, поне новата лекарка ми каза ,,винаги може и по-зле", та направо вътрешно си се отказах. За нея варианта с кюритиране, нов съсирик и шев би трябвало бързо да мине , ама не било и гаранция. . Как да го разбирам.. пореден риск и още травми и я се оправя ,я не? ..идват празници,незнам и аз вече.

На мен ми се наложи, защото съсирека ми падна и тотално пресуши кладенеца.
  Нищо страшно не е и да ти кажа, ако имаше кой да ми налее акъл, нямаше да се мъча 1 седмица и да се чудя дали да ида или не. Отивай, че да си изкараш празниците нормално...
Виж целия пост
# 3 532
На мен си ми казаха без горещи храни/напитки и без жабурене. Също така да си преглъщам слюнката задължително, изплюването щяло да доведе на производнства на още слюнка. 🤷🏼‍♀️
Виж целия пост
# 3 533
Здравейте,
Днес ми извадиха оперативно долен десен ретинирал мъдрец. Засега всичко изглежда нормално, но много ме е страх да ям и да мърдам и говоря. А вече глада ме наляга.
Виж целия пост
# 3 534
Пак съм аз Laughing
Почнаха да ми поминават болките , но от вчера имам страшна миризма в устата , все едно имам убито животно вътре . На някой случвало ли му се е ???? Току  що се връщам от контролен преглед , хирурга ми каза , че всичко изглежда много добре и е наред , а миризмата била уж от лекарството в дупката и да си правя жабурене със сода бикарбонат или да смуча бонбони. В петък ще ми махат конците , но тази миризма на умряло е ужасна и нямам спомен при предните вадения да съм я имала , или поне  не и така остро .

Започни да си плакнеш устата (не да жабуриш!) с газирана вода - 2-3 пъти на ден и да мажеш венеца с Терезиенойл пак 2-3пъти (скъпо е, не във всяка аптека го има) - гарантирано ще ти помогне
Виж целия пост
# 3 535
Оказа се , че или не съм имала съсирек или съм го глътнала та съм направила сух алвеолит / може би и мириса е бил от там / . Не мога да ви опиша вчера като отидох какво преживях , та да ми пуснат кръв в раната на ново......
Виж целия пост
# 3 536
Привет на всички.🌹
Минаха почти 10 г откакто не съм писала в тази тема.
Тогава ми махнаха десен долен мъдрец, прораснал накриво, в Стоматологията. Имах огромен джоб и студентите викаха, че 7мия ми зъб щял да падне. Слава на Бога, засега си е още там, но съм забравила възстановяването как протече.
Днес ми извадиха 8 горе в ляво, той си беше поникнал прав, ама много се беше развалил и пак джоб. Стана за 5 мин. Сега съм на 1 аналгин само и малко задържах в устата смрадлика и карамфил без да ги жабуря. Кога да си измия зъбите, утре късно ли е, че ме е страх сега?
Ще видим как ще изкарам нощта, но ще си пийна аулинче превантивно.
Питането ми е не ви ли седи някак празно и отсечено 7мия съседен зъб, страх ме е да не падне заради този джоб. 😱
Имам си още един такъв отдясно, не сме го снимали, че да мине седмица поне от този, но предполагам съдбата му ще е същата, проклетника.
Пипи, и аз съм много гладна, но по ред причини при мен яденето трудно се получава и без мъдреца, ама сега като не мога и ми се струва, че цяло агне мога да изям. 😁
Бързо възстановяване на всички.🤗
Виж целия пост
# 3 537
Здравейте, искараха ми горен ляв мъдрец и долен ляв мъдрец едновременно. Оказа се, че съм имала киста на долния мъдрец, но почти цялата излезе с мъдреца и трябва да отида след 3 месеца пак да ме видят. Нямам бикакви шевове, казаха ми какво да правя ако попадне храна, но в еуфорията забравих. След 3тия ден мога да жабуря с кислородна вода лекичко. Моля кажете ми какво да опаквам. Разбрах, че трябва да има съсирек. До кога седи този съсирек? Кога горе - доло ще се затвори дупката? Кога ще се възстановя напълно? В момента ме боли цялата лява страна, включително и гърлото и не мога да определя какво точно, от бучкането с упойка, самите дупки или челюстта от ръчкането
Виж целия пост
# 3 538
Здравейте, искараха ми горен ляв мъдрец и долен ляв мъдрец едновременно. Оказа се, че съм имала киста на долния мъдрец, но почти цялата излезе с мъдреца и трябва да отида след 3 месеца пак да ме видят. Нямам бикакви шевове, казаха ми какво да правя ако попадне храна, но в еуфорията забравих. След 3тия ден мога да жабуря с кислородна вода лекичко. Моля кажете ми какво да опаквам. Разбрах, че трябва да има съсирек. До кога седи този съсирек? Кога горе - доло ще се затвори дупката? Кога ще се възстановя напълно? В момента ме боли цялата лява страна, включително и гърлото и не мога да определя какво точно, от бучкането с упойка, самите дупки или челюстта от ръчкането
  Здравей,
По повод съсирека - след ваденето на моя мъдрец до 3ти-4ти ден го вардех, след това му изгубих дирите, просто вече не бях толкова вглъбена да следя там ли е или не.
   Иначе какво да очакваш - общия дискомфорт е около 3-4 дни, след това с всеки ден се забравя.
  Моята дупка се затвори напълно за малко повече от месец ( тук трябва да се има в предвид дълбочината на дупката ага, дали сте пушач или не). Лишавах се от ядки, храни които се чупят на остри парченца ( чипс например)... Иначе като цяло горния се затваря по-бързо.
  Челюстта ви боли и от самото ровичкане, а и от самата рана.
  Напълно възстановяване говорим след 40 ден и то пак зависи от вашия организъм.
    Яжте повече сладолед и пийте повече студени напитки ( без газирано първите няколко дни поне). При мен студеното много помагаше.
  Може да се появи гаден вкус, който минава когато се затвори почти напълно раната. В общи линии е това. Ако имаш конкретни въпроси - на линия съм 😊
Виж целия пост
# 3 539
Здравейте,на 23.12 ми извадиха долния десен мъдрец беше ретиниран хоризонтално,ваденето продължи около час , отока спадна ,но усещам отдолу болка като в челюстта и отвреме навреме лека болка все едно в ухото и около него пак покрай челюстта.днес е 7ми ден да се притеснявам ли, нормално ли е или просто трябва още време да отшуми?
Още ссъм с конци,два шева,ще ги сваля на 03 януари.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия