Важно - машина за хляб - 3 част !

  • 48 371
  • 535
# 285
Според мен включвай да се пече .Да не вземе да превтаса пък.
Виж целия пост
# 286
Ако вече не е превтасало...
Друг път не го оставяй да се надига толкова. 2- 2 1/2 да увеличи обема си е достатъчно.
Дано все пак всичко да е наред.
Виж целия пост
# 287
пуснах го да се пече...ще видим какво ще стане...
е защо става така?спазила съм всички указания...а до края на програмата има още 2 втасвания...ако ги изчаквам и тях то....?!
Виж целия пост
# 288
Причините могат да бъдат няколко. Но най-вероятната - много е горещо и втасва много бързо. Не избирай дълга програма в тези жеги, а кратката - с продължителност до 2.30ч.
Колко мая на колко брашно сложи?
Виж целия пост
# 289
В тези горещини и на мен ми втасва по-бързо тестото.Съкращавам времето на втасване и пускам да пече. Hug
Виж целия пост
# 290
Жени К ,какво стана с хляба? Thinking
Виж целия пост
# 291
взе че стана пустия му хляб Joy
е можеше още да се желае, но е мноооооого по-добре от вчерашния...и вкусен...
вече понаучих това-онова от опит Wink и по-смело ще действам

благодаря на всички за съветите и подкрепата Hug
Виж целия пост
# 292
Здравейте като правите козунак в това топло време на коя програма го пускате за сладък хляб или на някоя от по бързите.
Виж целия пост
# 293
Здравейте като правите козунак в това топло време на коя програма го пускате за сладък хляб или на някоя от по бързите.

 newsm78 Не бих рискувала специално за козунак с бърза програма. Тестото е доста тежичко от маслото, стафидите и яйцата, така че съответно втасва и по-трудно. Във всеки случай - за да не превтаса - го пусни на сладък хляб (да ти кажа става и на нормален), но следи тестото да не превтаса.
Успех   bouquet
И да споделиш какво е станало.
Виж целия пост
# 294
Момичета, много вкусни били тези кремвиршки. Правих ги по рецептата на танита с малко изменения.

Ето ги тях:

Ето я рецептата на танита:

Прясно мляко- стайна температура 27градуса С - 1 и 1/4ч.ч(може половината да е прясно мляко, половината вода)
Яйце – 1бр. + 1 белтък(жълтъка за намазване отгоре)
олио - 1с.л.
захар - 1с.л
сол - 1ч.л
брашно – 4ч.ч
мая - 1с.л
1ч.ч - 240мл

Ето малкото промени от мен с подробни обяснения  Laughing :

Правих тестото с едно яйце. За сметка на това сложих малко повече течност, вместо 1 ¼ - 1 ½ , като половината беше вода, половината - прясно мляко.
Тестото става идеално – мекичко и удобно за точене. В началото се следи за гъстота. След втасването (1.30ч в машината) го премесих, откъснах си топче, което разточих на кръг, колкото се може по-тъничко да се точи. За удобство плотът и ръцете се ръсят с брашно. Кръгът срязах на 8 триъгълника – като торта. В основата на всеки триъгълник сложих ¼  парче кремвирш (веднъж срязан на широчина и веднъж на дължина) и се “повива” като кифличка, като крайчетата на основата на триъгълника се свиват към парчето кремвирш, след което започва завъртането. Забравих да намажа тавата с олио, но се получиха прекрасни закуски. Не намазах с яйце, а поръсих с ронена чубрица и след изпичане намазах с масло. Много вкусно. За кой ли път плагиатствам tanita.
Пекох на 200 С около 30 минути – до почервеняване на кифличките.

Виж целия пост
# 295
Кате , ти умора нямаш ли ?  chef
В тези жеги как ти се пече ,  newsm78  А и килограмите май не те притесняват  bouquet
Виж целия пост
# 296
Аз нещо не разбирам, като си харесам някоя пълнозърнеста рецепта, все рядко тесто излиза...
Намерих една рецепта за пълнозърнесто тесто за пица, то беше с бяло и пълнозърнесто, но по-надолу, доволни потребители на рецептата бяха писали и че са го правили само с пълнозърнесто, еми хайде, добавих малко брашно повече (грахам на Техра с Д-р Емилова), докато месеше машината, сложила съм по-малко и от 1/2 ч.л. суха мая (при написано 1 с.л.), стана на еластична топка...Кото го извадих след 1ч и 30 мин. ни се точи, ни се дърпа...Трябваше да го натъпча и размачкам в тавата за пица...Е, пица стана, сега от другата част, дето хартиса правя някакви мекички, ма не е както го описват и аз не мога да разбера, техните брашна какви са...Няма да споделям рецептата, че то как да я похваля, но за илюстрация - 3 1/2 ч.ч брашно на 1 1/2 топла вода. Брашното дойде и малко повечко, но колко не знам...Какво не му е наред не схващам....
Виж целия пост
# 297
Кате , ти умора нямаш ли ?  chef
В тези жеги как ти се пече ,  newsm78  А и килограмите май не те притесняват  bouquet

 Laughing Луд умора няма.
А и от вчера си е направо студ, градусите паднаха с 10 поне, а аз отдавна съм им хвърлила око на тези кремвиршки. Печенето е не повече от 30 минути. Няма страшно.
Що се отнася до килограмите - не ги мисля. Живеем си в сговор - оставям ги да са малко в повече.  Laughing  Но и винаги си е било така.
Чревоугодница съм. Проблемите решавам с по-малко ядене. Ама не мога да се лишавам. А и с тез лами у нас...

dimitrina73, на мен също ми е направило впечатление, че бялото и черното брашно се поглъщат в различно количество от течността. Ако съм разбрала правилно въпроса ти де.
Има и още нещо. Дори да е бяло брашното, тестото от машината става едно лепкаво след втасване. Мисля си, че машината доста го затопля. Та после го премесвам с още брашно, докато стане годно за точене.
Виж целия пост
# 298
Мечтая си за машинка за хляб от сума години! И днес като попаднах на тази тема си реших , че повече няма да отлагам. Записах си го на лист , залепих го до огледалото и започвам да печеля пари за машинка. Като се сдобия с такава ще се похваля и започвам да правя невероятните ви рецепти.  bouquet
Виж целия пост
# 299
Вчера направих козунака стана страхотен .Днес пак правих но не стана като вчерашния по една рецепта г оправих .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия