"Приемни семейства с трудов договор"???

  • 198 569
  • 1 926
# 45
Разликата е, че доброволния приемен родител може да избира срока на настаняване, т.е. посочва дали да е дългосрочно или краткосрочно. Професионалния родител не може да избира. При него могат да настанят спешно дете, дори настаняването може да е през нощта.
Доброволния родител може да избере конкретно дете, професионалния не може. В професионално приемно семейство се настаняват с предимство деца от 0 до 3 години и деца с физически и психически увреждания. И при двата случая се избира семейство за детето, а не дете за семейството. Родителите заявяват какво дете желаят и за каво могат да полагат грижи и на база тези данни, цялостното проучване, обучението и оценката се прави избора дете - родител.
Ако семейния доход не може да бъде доказан, това би било пречка за кандидатстване за доброволна приемна грижа, защото при нея трябва да се докаже, че семейството може да осигури детето и материално.
При професионалната приемна грижа и двамата родители минават обучение и оценка, но единия родител се назначава на постоянен трудов договор.

Децата могат да се избират по брой, пол, възраст и здравословно състояние. Не може да се избира  дете по етнос, религия, цвят на кожата, косата или очите.

За връщането... за съжаление и това се случва. Понякога родителите са с грешни очаквания и когато се сблъскат с агресивно или хиперактивно дете, откриват че не могат да се справят. Често родителите сравняват приемните деца с биологичните и нямат ясна представа, че децата, които имат нужда от някаква мярка за закрила, не са като децата израстнали в биологичните си семейства без проблеми.

А това, че не можеш да върнеш собственото си дете, защото не отговаря на стандартите ти, не е вярно. Та домовете са пълни точно с такива деца.
Виж целия пост
# 46

А това, че не можеш да върнеш собственото си дете, защото не отговаря на стандартите ти, не е вярно. Та домовете са пълни точно с такива деца.
ne  съм съгласна,че това е причинат. Поне не втези домове, в които  аз ходя.
Виж целия пост
# 47
Пряко не. Но като се замислиш, всичко опира до това.
Виж целия пост
# 48
Stillness благодаря за поясненията. Много са ми от помощ.   bouquet

А това, че не можеш да върнеш собственото си дете, защото не отговаря на стандартите ти, не е вярно. Та домовете са пълни точно с такива деца.

Права си, но за щастие не е често срещана практика.
Виж целия пост
# 49
Доброволния родител получава ли някакви пари за отглеждането на детето? Имам доста домашни любимци ще бъдат ли проблем? Живеем в гарсониера, мястото е малко, но може да се намери място за още едно легло . Пространството от голямо значение ли е? А също съм на 19 това проблем ли?
Виж целия пост
# 50
Доброволния родител получава ли някакви пари за отглеждането на детето? Имам доста домашни любимци ще бъдат ли проблем? Живеем в гарсониера, мястото е малко, но може да се намери място за още едно легло . Пространството от голямо значение ли е? А също съм на 19 това проблем ли?

Получават се пари... не достатъчно, но целта не е основен доход. Мястото не знам дали е такъв проблем, но възрастта предполагам, че вече ще е проблем.
Виж целия пост
# 51
http://www.priemime.bg/docs/BroshuraNew.pdf - Един материал за приемната грижа.
Това вместо запис,защото и аз се интересувам и ще следя темата.
Виж целия пост
# 52
    И ние с мъжа ми сериозно обмисляме да  вземем детенце като професионални приемни родители.
Виж целия пост
# 53
Доброволния родител получава ли някакви пари за отглеждането на детето? Имам доста домашни любимци ще бъдат ли проблем? Живеем в гарсониера, мястото е малко, но може да се намери място за още едно легло . Пространството от голямо значение ли е? А също съм на 19 това проблем ли?
Доброволните приемни родители получават месечна издръжка на детето  + детски.
За възрастта ти - това се преценя конкретно. Няма законово ограничение, но се предполага да имаш определени качества и опит.
Виж целия пост
# 54
 wavey Къде сте се изгубили.  Тук скоро никой не е писал. На мен тази тема ми е интересна и ме вълнува.  Навите съм за едно детенце между 3 - 5 годинки. Но съпругът ми не иска и да чуе. Но нищо не се знае, може и да отспъти, ще действам с  женски трикове.
Някои от вас станали ли са приемни семейства? И с какви трудности сте се сблъскали?
Виж целия пост
# 55
Сега съм подала документите за професионално приемно семейство.Иначе година и половина съм доброволно.Ако ви интересува нещо конкретно-питайте!
Виж целия пост
# 56

Интересува ме къде В Пловдив да подам заявлението,че искам да стана  професионална приемна майка, някой ако е минал по процедурата.   Разбрах,че агенцията се намира на ул `Неофит Бозвели`. Но там като отида кой точно да търся , стая ,служба, какво по-точно?
  Някой ако знае  имена на социални работници,които се занимават точно с това в Пловдивската агенция, моля да пише тук или на л.с.
  трън в окото , моля разкажи  докъде си стигнала колкото може по-подробно.

 червена роза,
Мъжа ми също не искаше приемно дете ,но като ме вижда аз колко силно го желая, кандиса.
  Успех на всички в начинанието!
Виж целия пост
# 57
zdraveite az sam profesionalen priemen roditel ot po4ti 4mesetca,pri men e nastaneno mom4ence na 1.4mesetca,vsi4ko za sega e naret ,v na4aloto deteto be6e kato v trans ,vsi4ko my be6e intresno i nepoznato no mnogo barzo svikna s nas inovata obstanovka ,жelaq da mi pi6ete,za vsi4ko ,i za va6iq opit v tazi sfera  bouquet
Виж целия пост
# 58
 byeЗдравейте, радвам се че се включихте. При мен нещата са малко по-сложни. Ще ви обясня. Аз имам 2 деца - на 7 и 10 год. Но преди 2 години в един и същи ден направиха инсулт баща ми и свекърва ми. Свекърва ми е при нас, а баща ми е 2 етажа над нас. Никой от близките ни не иска да ни помогне с нищо. В момента съм личен асистен на баща ми, защото той е с право на придружител, но това е по евро програма до м.Септември. На есен ще имам и първолак. Живея в малко градче, където има страхотно съкращаване на кадри. Първо, че не мога да си намеря работа тук, второ, че никой няма да ме вземе с толкова ангажименти , като прибавя, че трябва да придобиваме навици за учене в І клас, и това че сме 6 души и всичко мене чака.
Виж целия пост
# 59
Аз мого обичам децата.  newsm32  Дори още миналата година говорих с Директорката за моите болни и за приемно семейство, но "скъпият" реагира много остро. Засега съм го оставила, но съм с 1 на ум. Той вижда, че болните закъсват и трябва човек да има около тях цял ден. Все си мисля, че ще отстъпи. Добре, че са децата, че с тях се разтоварвам психически - правят ме наистина щастлива. Много ми се иска да гледам малко дете - само да не е на памперси. От 2 годинки нагоре, но по-малко от моите. Моите когато бяха малки, мен ме нямаше - градих кариера -  и много ми липсваха. Исками се да си наваксам щастието от гледането на малко дете.  newsm32
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия