ЕПИЛЕПСИЯ - 2

  • 114 870
  • 890
# 150
здравей марица сажалявам за случилото се а през ядрено-магнитен резонанс минавали ли сте там трябва да покаже от каде идва проблема а на теб ти пожелавам кураж и мисли позитивно дай боже всичко ще се оправи трябва повече време и тарпение и моя син е с епилепсия и вече година и три месеца не спират при нас пристапите лекарствата не му действат и пробваме всяккви вариянти 
Виж целия пост
# 151
здр,марица, и моето дете имаше проблеми при раждането-не изплака веднага и беше глътнала околоплодни води,но имаме нормално физ, и умствено развитие,получи 1 пристъп преди 10 мес-на 15 год,, пие си хапчетата(депакин и епитрижин) и не сме имали втори пристъп,и аз изживях това ,което и ти,имах чувството, че се е задавила и умира,ужас,надеждата е да се израсте,
Виж целия пост
# 152
Всъщност какво значи "да се израсте"? Да спрат пристъпите когато завърши растежа или когато влезе в пубертета..., или нещо друго? Питам, защото това е много разпространено и на нас са ни го казвали, но не съм съвсем наясно, какво означава.
Виж целия пост
# 153
мисля че когато влезе в пубертета или в някаква определена вазраст не сам сигурна но при други ако пристапите са спряли като дете се отклучват в пубертета при всяко дете различно незнам
Виж целия пост
# 154
Здравей Марица.Съжалявам,че се присъединявате към нас.Много добре знам какво изживяваш.Но едно не мога да си обясня защо все повече и повече деца започнаха да се разболяват от тази болест.Като че ли е заразна. newsm78.Но ти не се отчайвай ами идете и на ядрено-магнитен резонанс.Успех и кураж. Peace
Виж целия пост
# 155

И на нас така казваха че ще я израстем през пубертета,и живеех с надеждата че ще бъдем някога като другите.Въпреки че нашите пристъпи са скрити и невидими за другите,белите полета в паметта са факт,не помни нищо от случващото се когато е пристъпа.Докато миналата година реших да направя консулт при проф. който правеше ЕЕГ то и той ме попари като каза ,че имаме трайно мозъчно увреждане и трябва да пием постоянно лекарства за да не се влошим.И юни месец при ЯМР резултата установи увреждане на  което не може да се повлияе оперативно.

И реших,да направя всичко възможно да мога да бъда в час с вичко свързано с епилепсията.Свързах се с прецедателката на ФОНДАЦИЯ НА РОДИТЕЛИ НА ДЕЦА С ЕПИЛЕПСИЯ и решихме да бъда представител на регион Варна към фондацията.Надявам се да бъда полезна на много родители! Peace
Виж целия пост
# 156

И на нас така казваха че ще я израстем през пубертета,и живеех с надеждата че ще бъдем някога като другите.Въпреки че нашите пристъпи са скрити и невидими за другите,белите полета в паметта са факт,не помни нищо от случващото се когато е пристъпа.Докато миналата година реших да направя консулт при проф. който правеше ЕЕГ то и той ме попари като каза ,че имаме трайно мозъчно увреждане и трябва да пием постоянно лекарства за да не се влошим.И юни месец при ЯМР резултата установи увреждане на  което не може да се повлияе оперативно.

И реших,да направя всичко възможно да мога да бъда в час с вичко свързано с епилепсията.Свързах се с прецедателката на ФОНДАЦИЯ НА РОДИТЕЛИ НА ДЕЦА С ЕПИЛЕПСИЯ и решихме да бъда представител на регион Варна към фондацията.Надявам се да бъда полезна на много родители! Peace
А за присаждане на стволови клетки какво са ви казвали? Чувала съм , че се прилага точно при увреждания на мозъка.
Виж целия пост
# 157
Не съм чувала ,хубави неща свързани с присаждането на стволови клетки,а й сега сме в началото и тепърва ще се види от къде и как се е получило увреждането и дали то е причина за пристъпите, ooooh!. Изобщо чакат ни много защо,как ,кога,а времето бяга.Но какво да се прави,започвам едно нова начало и се моля  има добър край! Praynig
Виж целия пост
# 158
Не съм чувала ,хубави неща свързани с присаждането на стволови клетки,а й сега сме в началото и тепърва ще се види от къде и как се е получило увреждането и дали то е причина за пристъпите, ooooh!. Изобщо чакат ни много защо,как ,кога,а времето бяга.Но какво да се прави,започвам едно нова начало и се моля  има добър край! Praynig
newsm10
Виж целия пост
# 159

Мили майчета от Варна и района каня ви на сбирка на 27.10.07г от 10.00ч. във Фестивалния 2 етаж

детския кът,от името на Фондация на родители на деца с епилепсия - ФРДЕ.

Надявам се че всеки има какво да сподели? Peace
ПОЗДРАВЛЕНИЯ за инициативата!!!Дано се появят смели родители на тази среща!Аз бих дошла,но Варна ми е далечко и...не обещавам.Казвам "смели родители",защото притеснени от проблема ЕПИЛЕПСИЯ ,от липсата на информация, от лекарства, лекари, изследвания, здравна каса, и т.н. предпочитаме да "се скрием", така по нашенски да си спестим хорското одумване(което също е проблем).Но, скривайки се,придобиваме усещането,че сме сами (единствени) с тази участ,а не сме. Преживяното от Марица ми е много познато от личен опит.Тук е хубаво място за споделяне и задаване на въпроси,но го открих една година след Сблъсъка с кошмара.Иначе ,наживо, с такива майки и деца се срещам,когато сме в болница за контролни прегледи.
   HJKL-vanche ,успех на инициативата и пиши как е протекло събитието!
Виж целия пост
# 160
Мила Марица,
съжалявям за това което си преживяла.ВСИЧКИ НИЕ СМЕ МИНАЛИ ПРЕЗ ТОЗИ ПЪРВИ АД! Каквото и да ти пиша, все онази картина ти е пред очите, нали! Още дълго ще е така. И сигурно си мислиш: не, не и моето дете! Най-трудно е в началото, когато просто ТРЯБВА ДА ПРИЕМЕШ ДИАГНОЗАТА! Не търси виновни, не търси лекарска грашка, това е съдба.И колкото по-бързо свикнеш, толкова по-добре.! Дали е болно или не, това е твоето дете, но сега ти ДВА ПЪТИ ПОВЕЧЕ ТРЯБВА ДА ДОКАЖЕШ ОБИЧТА СИ КАТО СЕ БОРИШ!!!! Много лесно е да гледаш здраво, умно, кротко дете, но се иска ПОДВИГ за да се бориш.
Аз също съм чувала, че повечето болести, които се проявят преди 7-та година са лечими!
БОРИ СЕ И ВЯРВАЙ!!! всички ние сме с теб!!!
Виж целия пост
# 161
браво балони подкрепям те напално трябва всички да мислим позитивно и да сме много силни и много вяра Peace
Виж целия пост
# 162
Мила Марица,
съжалявям за това което си преживяла.ВСИЧКИ НИЕ СМЕ МИНАЛИ ПРЕЗ ТОЗИ ПЪРВИ АД! Каквото и да ти пиша, все онази картина ти е пред очите, нали! Още дълго ще е така. И сигурно си мислиш: не, не и моето дете! Най-трудно е в началото, когато просто ТРЯБВА ДА ПРИЕМЕШ ДИАГНОЗАТА! Не търси виновни, не търси лекарска грашка, това е съдба.И колкото по-бързо свикнеш, толкова по-добре.! Дали е болно или не, това е твоето дете, но сега ти ДВА ПЪТИ ПОВЕЧЕ ТРЯБВА ДА ДОКАЖЕШ ОБИЧТА СИ КАТО СЕ БОРИШ!!!! Много лесно е да гледаш здраво, умно, кротко дете, но се иска ПОДВИГ за да се бориш.
Аз също съм чувала, че повечето болести, които се проявят преди 7-та година са лечими!
БОРИ СЕ И ВЯРВАЙ!!! всички ние сме с теб!!!
а какво мислите за болестите след 7-та година
Виж целия пост
# 163
Здравей Марица, съжалявам за случилото се не искам да те обезкуражавам но и при мен така говореха лекарите, че в пубертета има вероятност да отшумят пристъпите. Но нищо подобно продължавам с лекарствата до ден днешен. Но и това не пречи да си живееш пълноценно живота си. А що се отнася до Депакина внимавай, аз от него започнах да треперя като алкохолик, но доста години го пиех. Лека вечер  bouquet
Виж целия пост
# 164
здравей тед не сам запозната с всички мами и ти ли с епилепсия а детенцето  ти има ли му нещо
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия