Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Към кой форум води линкът в публикацията?
Какви са основните теми, обсъждани в публикациите?
Какви са препоръките за диагностика и лечение на епилепсия, споделени в публикациите?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Към кой форум води линкът в публикацията?
-
Какви са основните теми, обсъждани в публикациите?
Основните теми, обсъждани в публикациите, включват лични преживявания на родители на деца с епилепсия, съвети за лечение, препоръки за специалисти, информация за лекарства и техните странични ефекти и процедури като ЯМР. Споделя се също опит с различни лекари и се търси съвет относно рехабилитационни центрове.
-
Какви са препоръките за диагностика и лечение на епилепсия, споделени в публикациите?
Препоръчителните диагностични и терапевтични подходи за епилепсия включват ЕЕГ, компютърна томография на мозъка, магнитно-резонансна томография (MRI), позитронно-емисионна томография (PET) и изследване на съня. Доц. Пенчо Колев е неврохирург с опит в лечението на епилепсия в болница "Св. Наум" на 4-ти км. От съществено значение е да се консултират със специалист и да изберете подходящи методи за диагностика и лечение, като потърсите съвет от лекари в специализирани клиники. В публикациите се споделя опит с различни лекарства като фенобарбитал, конвулекс, ривотрил и депакин, както и препоръки за рехабилитационни центрове. Препоръчват се консултации с различни специалисти като д-р Димитрина Христов, д-р Станчева и д-р Литвенко.
-
Какви са препоръките за получаване на социални помощи за деца с епилепсия?
-
Какви са препоръките за избор и посещение при лекар за епилепсия?
Снощи дадох Нурофен и свещичка Нурофен и с оцетени кърпички свалихме Т...но сега пак има.
не се сетих да искам и тях 
подсещате ме че трябва да направя чернодробни изследвания не съм правила от доста време
дъщеря ми Виктория,която както се вижда е на 9 месеца се развива много добре и за щастие повечето от страховете ни отпаднаха(понеже тя дойде "доста бурно" на този свят и имаше известен проблеми около раждането)С диагноза микроцефалия е,но за щастие във вариант на нормалното развитие-просто генетично си е с малко по -малка главичка от на останалите.