Нашите, все още, неосъществени пътешествия - Deutschland Nr. 45

  • 10 916
  • 305
# 180
Ася, снабди го с този учебник, а не с разговорник - мъжът ми се справя доста добре с него. Към книгата има и 2 СДта с разговорни упражнения.
Единствено с Л пред отворена гласна има проблеми...и с убеждението, че Ъ е вокал и гъска, не е дума състояща се само от съгласни, но се преживяват такива дребни неразбирателства. Mr. Green
п.п. Иначе, може да му купиш и няколко ДВДта на български да му се пречупи слуха.


Биба, бе ти се усмихвай, ЕГНто го заеби Laughing.
Виж целия пост
# 181
Ася, снабди го с този учебник, а не с разговорник

ами преди му бях взела този  Confused нямаше особено голям интерес.да не кажа никакъв Crossing Arms

взех разговорник, защото иска само няколко фрази да научи #Cussing out
като стане въпрос за систематично учене и си намира хиляди извинения.
сега ми е обещал да научи 100 фрази Crossing Arms, та взех разговорника да не ги мисля сама. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 182
Аси, успех в начинанието, дано да не му мине бързо мерака, като на моя.
Онази вечер даваха "Терминал" с Том Хенкс, гледам и Том вече проговрил български, че твоят ли няма да проговри Laughing Много се смях, той (героят от филма) е от някаква измислена соц-държава- Каргозия, а езикът, който говореше уж трябвало да е някакъв диалект на руския, но си беше чист български със западняшки акцент Laughing Голям майтап как викаше "Мамка му" hahaha. После прочетох, че тъстът на Том бил българин и жена му го тренирала за филма Laughing
Виж целия пост
# 183
Аси, успех в начинанието, дано да не му мине бързо мерака, като на моя.
Онази вечер даваха "Терминал" с Том Хенкс, гледам и Том вече проговрил български, че твоят ли няма да проговри Laughing Много се смях, той (героят от филма) е от някаква измислена соц-държава- Каргозия, а езикът, който говореше уж трябвало да е някакъв диалект на руския, но си беше чист български със западняшки акцент Laughing Голям майтап как викаше "Мамка му" hahaha. После прочетох, че тъстът на Том бил българин и жена му го тренирала за филма Laughing

Бибе, той мерак май няма много: защо да  уча български, след като ти говориш немски?
снощи: този труден и странен език никога няма да го науча и децата ни ще ми се подиграват  Joy

притеснил се е, че трябва да се запознае с роднините (майка ми и баща ми ги познава, баща ми говори малко немски и от тях не се притеснява).та сега иска да научи няколко фрази да "блесне"  Crazy

плюс е, че шефът му говори руски и чат пак се прибира с някоя нова фраза на руски hahaha, грешно запомнена де, ама важното е да помни нещо.
Виж целия пост
# 184
Вечке, Висембург е ОК, но тези последните снимки с куклата в старата детска количка са перверзно зловещи - като от книга на Кинг.
Вечке, аз вчера забравих да кажа- ти си станала голяма фотографка, браво. Обработваш ли снимките нещо или това са направо от апарата? А с какъв апарат снимаш? Имаш ли разни специални обективи или просто талант?

Ааааааааааа, Сърфи, тези последните бяха снимани по тема във фотографската тема тук. Нарочно са така зловещо обработени.

Бибе, станах такава от известно време и то благодарение на фотографските теми.
В началото снимах със сапунерка, но последните са с Никон Д80 - дслр. Имам два обектива - китов и портретен.
Почти не обработвам напоследък
Виж целия пост
# 185
майра, на гледачката и е по лесно така. Тя мяма да я сложи доброволно. И при нас така се получи. По едно време детето се обърква (дано при вас не стане така)  и zапочва да се инати ... много тъпо  Sad
Виж целия пост
# 186
Аааа, ама ти още не си го водила при родата в БГ, така ли? Води го периодически и ще се научи на най-важните фрази и без разговорник Wink Моят понякога ме изненадва какви работи е научил без да съм му ги казвала аз Laughing хем я му се случи в годината да прекара там 1-2 седмици, я не. Simple Smile Обаче произношението му е точно както на Том Хенкс във филма Mr. Green
Виж целия пост
# 187
Майра, Вивка е права!Кажи на мутерката,че държиш ,детето ти да го слага на гърне! Разбира се, че всичко е под формата на игра.Как научихме малката  да си мие зъбите...седмица играхме и се правихме на маймуни.Но, затова инициатора беше тагесфатера.


Вечи
, не се обиждай, обаче се отказах от фотографията за известно време.Хубаво е, че имаш вече качество! Спестява висене пред компа и ФШ-а
Гледах снимки на додо додо, тя  снима с Никон...Еееееее, разлика от тук до небето в качеството на снимки със "сапунерка"  Mr. Green
Виж целия пост
# 188
Аааа, ама ти още не си го водила при родата в БГ, така ли? Води го периодически и ще се научи на най-важните фрази и без разговорник Wink Моят понякога ме изненадва какви работи е научил без да съм му ги казвала аз Laughing хем я му се случи в годината да прекара там 1-2 седмици, я не. Simple Smile Обаче произношението му е точно както на Том Хенкс във филма Mr. Green

водила съм го, но само родителите ми познава.
сега ще се запознава с баба, дядо и леля.
моят говори почти без акцент, само дето Л го казва като Ль ( аз на немски не мога да го каза както трябва  Embarassed)
и на азбуката го научих, но не иска да чете на кирилица и чете транскрипцията Confused
като ме слуша как говоря по телефона или скайп и е запомнил  "айди чао" и скоро се кефеше, че говорел platt  Joy

Вечи, супер снимки  Laughing, де и аз да можех да снимам така... Whistling
Виж целия пост
# 189
Ася, тогава го снабди твоя човек  с едно по-дебело меню от БГ ресторант Laughing . Благодаря. Моля. Момент, Ася идва. Къде е тоалетната? Ааа, Лили Иванова! и е готов. Акцентът да му е проблема, аз също говоря немски с акцент, но във Франкенланд май всички така шляпотят Laughing.
Сега сериозно - ако не иска да учи, няма да го накараш. Гюнтер се "прежали", защото му най-добрата му приятелка му каза, че един ден детето му ще му говори, а той ще гледа тъпо. В началото на връзката ни бях направила една игра като Монополи с улиците на София, по-любимите ни ресторанти и фрази вместо въпроси - така доста дръпна и с географията, а и с културата Mr. Green.
Виж целия пост
# 190

Гледах снимки на додо додо, тя  снима с Никон...Еееееее, разлика от тук до небето в качеството на снимки със "сапунерка"  Mr. Green
Тя снима с канон Mr. Green
Виж целия пост
# 191
Вечи, защо не си поиграеш още малко с това.

Сякаш недовършена изглежда.
Ако й сложиш подходяща,широка рямка, ще стои по-добре и ще придаде още дълбочина, а?

Сърфи, как изкарахте в Берлин?

Канон, Никон, се тая! S класа.
Мерцедес и Сони.... и всички останали.
Виж целия пост
# 192

Сега сериозно - ако не иска да учи, няма да го накараш. Гюнтер се "прежали", защото му най-добрата му приятелка му каза, че един ден детето му ще му говори, а той ще гледа тъпо. В началото на връзката ни бях направила една игра като Монополи с улиците на София, по-любимите ни ресторанти и фрази вместо въпроси - така доста дръпна и с географията, а и с културата Mr. Green.

Сърфи, целувки мила!!!!!!!!!!!

започвам да правя монополи, той без това си е дечко, ще му хареса  bouquet

и той иска да научи няколко фрази заради родата (да не стои като пън докато му говорят нещо).всичките ястия ги знае!!!
за децата е по-сложно. наясно е, че аз ще им говоря на български и предполага, че няма да разбира нищо.
един ден сподели, че ще учи с тях заедно, т.е. да започне от бебешко ниво Joy

обаче!!!! той обича да играе на монополи и сега ще спретна една игра hahaha
довечера ще е забавно.

мерси за супер идеята.
ако намерим път към Нюрнберг ще полеем  newsm74
Виж целия пост
# 193
Ася, успех, ако имате път на сам ще полеем Монополито и ще поговорим 4мата български Laughing

Шехи, добре изкарахме, а и на хубаво време случихме Peace.
Виж целия пост
# 194
Одеве малко по диагонал те минах.
Натали е хлапето на първата ми детегледачка. Много готин модел за снимане,точно щото не обича да я снимат.

Моят пън каза, че ще научи български само, ако се наложи да живеем в България. Разбира, мамка му саарландска, ама не ще да го говори.
Ето ви един поздрав от нашия край.
http://134.96.77.91/1149.html?&tx_bddbflvvideogallery_pi1%5bvideo%5d=5
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия