Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 331 874
  • 2 805
# 1 005
Здравейте момичета, чак сега успях да се включа, доката се наканим да платим интернета. Нас ни оперираха в МВР болница на 10.04. /четвъртък/, а на 11 ни изписаха. Махнали са третата сливица, изтеглили са секрета зад тъпанчето, но не са сложили макарички. Д-р Василева каза, че сливицата е била огромна, гнойна , с налепи. С малко притеснение приех факта, че няма макарички, защото ако сега се насъбере течност, откъде ще изтича, но пък от друга страна няма да има нужда от друга упойко и махане на макарички.
Всички бяха много мили и любезни, в операционната особено, защото влязох с нея за да я дрогират леко преди да я сложа на операционната маса.
Около 40 минути беше в операционната, след на легло я пренесохме в реанимацията, много буйстваше след това, искаше да си маха абокада, сестрата каза, че е добре ако буйства, след това заспа за около час. Качиха ни в стаята и малко беше кисела и мрънкаше, може би защото в стаята имаше още е дно дете, после дойде и друго да чака лекарката и и пречеха да заспи. Но след това заспа от 3 да 5, и после никакви проблеми, никакви болки, много добър апетит. Пожелавам на всички да се чувстват така добре, след операцията, както моята дъщеря. Във вторник сме на контролен преглед

Chocha, знам, че и вие сте били в МВР болница, кой лекар Ви направи контролните прегледи и правиха ли отново тимпанометрия? Прочетах, че сте били на два контролни прегледа, през какъв интервал от време бяха?

Д-р Василева ми каза, че 2 седмици след операцията трябва да пазя ушите на детето при къпане . 
Виж целия пост
# 1 006
Контролните ги прави Василева.качваш се направо горе при нея.Не сме правили тимпанометрия.След около 15 дни пак сме на контролен.
Поздравления за леката операция! Hug
Виж целия пост
# 1 007
На моето детенце предстои операция за вадене на третата сливица.Първо казаха , че ще трябва да слагат и импланти, но други двама лекари са против това.Смятат, че само с махането на сливицата проблема с ушите ще се разреши.Самата операция щяла да се прави с лазер.На всякъде ли се процедира така?
Освен всичко друго от вчера е с лека хрема и слуха и отново е намален.
Дано тази интервенция да помогне  Praynig
Виж целия пост
# 1 008
Благодаря, chocha.
Виж целия пост
# 1 009
На моето детенце предстои операция за вадене на третата сливица.Първо казаха , че ще трябва да слагат и импланти, но други двама лекари са против това.Смятат, че само с махането на сливицата проблема с ушите ще се разреши.Самата операция щяла да се прави с лазер.На всякъде ли се процедира така?
Освен всичко друго от вчера е с лека хрема и слуха и отново е намален.
Дано тази интервенция да помогне  Praynig
Къде ще я махате с лазер
Виж целия пост
# 1 010
Къде ще я махате с лазер
Аз съм от Бургас, тук в една частна клиника.Обаче не съм много на ясно как точно става.
Виж целия пост
# 1 011
jujuna, радвам се че леко е минало при вас  Simple Smile
Дано да боледуват по-малко от сега нататък.
Виж целия пост
# 1 012
jujuna браво за операцията и сега дано на контролния преглед всичко е наред
Виж целия пост
# 1 013
Момичета, по назад четох , че са оперирали дечица със сополи.Нали това не е голям проблем.Малката се разсополиви и се притеснявам ,че ще ни върнат  Confused
Виж целия пост
# 1 014
marychery,
 водила съм го миналата седмица на УНГ при Френгов в София, той има течност в ушите и казва че когато се уригне усеща нещо че му се подига в ухото което го болеше - доколкото може да ми обясни/на 3г. и 3м.е /.Мисля че му е заглъхнало.
Няма как да изтече тази течност освен през ушите, ще вадиме сливицата другия месец, дано да спре да кашля.
Сега и да го заведа няма как да му я извадят, поне нищо не ми каза той, освен след операцията и макаричките, без които няма да се разминем.

nnaadeto ,
сега чувам за такъв лазер, това означава ли че операцията е безкръвна,доколкото за имплантите незнам какво да мисля, иска ми се да минем без тях но щом толкова ги препоръчват - незнам.
Преди време слушайки от познати, такива макарички не е имало и всичко е било наред , но може би това е по лесния начин по добрия- незнам какво да мисля.
Успех на всички
Виж целия пост
# 1 015
Благодаря за добрите думи на Нати и kali 7.

На контролния преглед, всичко беше ок, с изключение на това, че продължава да и се стича назад хрема и на моя отговорност ще започна да и капвам сребърна вода в нослето.

По повод на безкръвните операции, в болницата една майка ми каза, че е питала Петров за такава и той е отговорил, че такова животно няма, няма как да стане безкръвно.
Виж целия пост
# 1 016
Момичета, по назад четох , че са оперирали дечица със сополи.Нали това не е голям проблем.Малката се разсополиви и се притеснявам ,че ще ни върнат  Confused

И аз се притеснявах да не ни върнат, но анестезиоложката каза, че освен ако сополът не е прекалено много, няма проблеми. При Калина като количество не беше толкова много, но пък беше гноен  Sick

На контролния преглед, всичко беше ок, с изключение на това, че продължава да и се стича назад хрема и на моя отговорност ще започна да и капвам сребърна вода в нослето.

След операцията Калина също беше със сополи 2-3 дни. Чудех се какво да я правя. Звънях на Френгов и се разбрахме да я заведа в понеделник ако не се оправи, но постепенно секретите спряха и сега всичко е наред.

Виж целия пост
# 1 017
момичета,препоръчаха ни доцент Дойнов от Пловдив.
моля отзиви за него,ако някоя мама го е посещавала.
от два дни е кошмар при нас.
като легне се удавя от сополи,кашля,ужас.
днес педката я прегледа,нищо друго за сега,обаче ,ако не оправим хремата,нещата отиват на зле.
кажете ми също как става замерването на сливицата.
преди 2 годими я махнахме,но май ще има рецидив,дали е възможно толкова бързо?благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 1 018
момичета,препоръчаха ни доцент Дойнов от Пловдив.
моля отзиви за него,ако някоя мама го е посещавала.
...

Шефа на "Каспела" ли? Да не се бъркаш нещо - той е Дойков.  newsm78
Виж в Черния списък за Пловдив.  Peace

А замерването става много бързо, при прегледа, чрез опипване. И ти казват коя степен е сливицата.
Виж целия пост
# 1 019
преди 2 годими я махнахме,но май ще има рецидив,дали е възможно толкова бързо?благодаря  bouquet

За съжаление е възможно даже и за по-малък период да израсне отново  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия