Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 331 897
  • 2 805
# 525
Момичета, както си чакаме реда за операцията и тъкмо се бях поуспокоила, и сега съм в потрес за пълната упойка, не че има друг вариант... Аз имам ужасен спомен от едно излизане от упойка, не можех да си поема въздух и беше страшно  Close  Добре де не са ли в днешно време упойките пречистени, все едно да се събудиш от дълбок сън?

Да питам за опериралите се при Френгов, кога упояват детенцето, слагат му система докато е при майката и още при нея ли заспива?
И още нещо, д-ра каза че след операцията може да го боли гърлото от тръбата за упойката, не от самата интервенция .... добре де ако е упойката с тръба, как се вади сливицата тогава?  Не ги ли упояват с инжектиране?

яхнала метлата, как така не можело да вижда детенце, бях чела за буйстване, повръщане, но за това ......  newsm78


Пламена, спокойно, мила!  Hug
Значи, ето как стоят нещата!
Първо, 30 мин. преди операцията идва старшата сестра и впръсква на детето в устата една спринцовка с нещо, което ги омайва, за да не се притесняват, като ги вземат от майката и ги вкарат в операционната.  Калоян леко се надруса, на мен ми беше хем смешно, хем тъжно...Но сега ми е кумична ситуацията  Wink
Псое идва старшата сестра (голяма симпатяга), взима детето и го води в операционната.
Кало ми го върнаха след около 30тина минути ревящ. Плака, искаше вода, малко трудно го успокоихме, но не е нещо фрапиращо. Целият рев продължи около 15 мин. и после Кало заспа.
Като се събуди, беше много жаден, пи вода, пи сок, после почна и да хапва (взех му козунак и го изяде целия  Mr. Green) и да си играе с играчките, които дават в болницата.  Нито нещо го болеше, нито се е оплаквал.
Беше напълно жизнен и във форма час и половина след операцията  Peace
В 13-14 часа ни изписаха. Прибра се вкъщи, поспа и вечерта беше като нов.
Яде супа и изобщо по нищо не си личеше, че е опериран.

А на другия ден съвсем беше като нов.  Peace Спря да диша през устата нощем, сополите постепенно изчезнаха, за 10тина дни сенките му под очите (които бяха лилави) почти изчезнаха  Peace
Не чети прекалено много и не се притеснявай  Hug
Виж целия пост
# 526
kalli мерси много, оххххх да мине един път. Както си го описала не изглежда страшно, моят е човек е голям, ноооо има ли да се реве и мрънка... не пропуска.
Виж целия пост
# 527
Мен ме оперираха гинекологично преди 8 месеца.Операцията беше лека и кратка,около 15 мин.,но въпреки това ми сложиха обща анестезия.Много интересна упойка ДИПРИВАН,не усетих кога съм заспала,събудих се лесно,все едно ставам от сън.Даже помолих сестрата да ме остави  да си поспя още,толкова ми беше сладко.После се увствах напълно нормално,никакви странични действия.Ето на тази страница,долу,има информация за медикамента.
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?p=135301&sid=7eb2c52b7 … 827fdb7cf2ada8e1a

Точно Дипривана имах предвид по-горе. Работя във фирмата която го внася и знам отлично предимствата които има. Тъй като синът ми бе подложен и на друга операция ( на очите) миналото лято, още тогава се интересувах в разговора си с анестезиолога може ли анестезията да е с Диприван. По данните които имаме  ние за употребата е дадено че може да се прилага и при деца, но от разговорите с лекари съм останала с впечатлението че в БГ не се прави- анестезиолозите нямат опит ли, какво ли не знам, но все още предпочитат инхалаторните анестезии. Исках дори да  си донеса ампулата за операцията, но ми отказаха любезно.
Дано вбъдеще и дечицата могат да се възползват от тази почти естествена анестезия.

Виж целия пост
# 528
Пламена, нещата протичат точно така както ти ги е описала Калли. За това че не вижда в началото, и аз бях изненадана, доста се притесних, анестезиоложката каза че е  нормално, преминава за 5-10 минути, но си изкарах акъла, по-добре да го знаех и да бях подготвена.
За останалото-не се тревожи-екипът е професионален и много, много внимателни са всички!  Peace
Виж целия пост
# 529
И аз имам неприятен спомен от вадене на сливици местна упойка - 4.клас, и страшен спомен от излизане от пълна упойка при доста по сложна операция от вадене на сливици. Но това са спомени, по никакъв начин според мен не са променили в някаква насока живота ми, и с тях и без тях мисля че всичко щеше да е като сега.
Става въпрос че всички сме хора, всички правиме грешки, при грешка с пълната упойка живота може и коренно да се промени, това е което се опитвам да кажа, а че майката има по спокойна съвест когато детето не знае какво става при пълната упойка - е безспорно!
Операцията на третата сливица е почти банална операция, нищо сложно или фатално от вадене на трета сливица не може да се случи, а това че при пълна се вадела с корена, а при локална не - два доктора ми потвърдиха че упойката няма нищо общо с рецидива на сливицата, всичко е до организъм, имунна система и тн., и при двете се стърже сливицата, не се реже, не се изкоренява, т.е. е отново индивидуално.
Виж целия пост
# 530
Пламена спокойно. Няма нищо страшно. Кали ти е разказала подробности. Ще кажа само че моите деца са мнооого алергични. 10 дена преди операцията ние се срещахме с анестизиолога за да прецени рисковете. Пратиха ни консултации с какви ли не специалисти - алерголози, ревматолози, невролози, педиатри и т.н  И едва тогава се съгласиха да ги оперират. При моите деца сложиха урбазон преди операциите.
 Eli_cz  да напиша горните редове, за също съм обиколила много специалисти. И подробно обсъдихме с анестезиолозите рисковете при нас.
Виж целия пост
# 531
Благодаря много, наистина е добре да се знае, че може да има и такъв страничен ефект  Thinking.

marychery в какъв смисъл алергични, към лекарства ли? Аз също исках да ходим на елрголог, но пием Аериус ... вече не помня от кога и не ми се иска да отлагам операцията .... Д-ра ни каза, че щом не сме били в болница до сега за някаква алергия ( каква не знам) значи не е страшно. Иначе май си имаме алергия някаква, че колко противоалергични сме изпили..., но все заради кашлицата. Това дали има нещо общо?
Виж целия пост
# 532
Пламена спокойно. Пиете Ериос това е добре. Моите деца са с доказани алергии. Мария е към много АБ алергична, затова правихме задължително теста за упойки и слагахме урбазон, пи Зиртек и метилпреднизолон. Тя реагира и на теста за упойките към два от алергените.
И трябва да кажа че не сме имали никакви проблеми след пълната упойка.
Виж целия пост
# 533
Момичета, както си чакаме реда за операцията и тъкмо се бях поуспокоила, и сега съм в потрес за пълната упойка, не че има друг вариант... Аз имам ужасен спомен от едно излизане от упойка, не можех да си поема въздух и беше страшно  Close  Добре де не са ли в днешно време упойките пречистени, все едно да се събудиш от дълбок сън?

Да питам за опериралите се при Френгов, кога упояват детенцето, слагат му система докато е при майката и още при нея ли заспива?
И още нещо, д-ра каза че след операцията може да го боли гърлото от тръбата за упойката, не от самата интервенция .... добре де ако е упойката с тръба, как се вади сливицата тогава?  Не ги ли упояват с инжектиране?

яхнала метлата, как така не можело да вижда детенце, бях чела за буйстване, повръщане, но за това ......  newsm78


Пламена, спокойно, мила!  Hug
Значи, ето как стоят нещата!
Първо, 30 мин. преди операцията идва старшата сестра и впръсква на детето в устата една спринцовка с нещо, което ги омайва, за да не се притесняват, като ги вземат от майката и ги вкарат в операционната.  Калоян леко се надруса, на мен ми беше хем смешно, хем тъжно...Но сега ми е кумична ситуацията  Wink
Псое идва старшата сестра (голяма симпатяга), взима детето и го води в операционната.
Кало ми го върнаха след около 30тина минути ревящ. Плака, искаше вода, малко трудно го успокоихме, но не е нещо фрапиращо. Целият рев продължи около 15 мин. и после Кало заспа.
Като се събуди, беше много жаден, пи вода, пи сок, после почна и да хапва (взех му козунак и го изяде целия  Mr. Green) и да си играе с играчките, които дават в болницата.  Нито нещо го болеше, нито се е оплаквал.
Беше напълно жизнен и във форма час и половина след операцията  Peace
В 13-14 часа ни изписаха. Прибра се вкъщи, поспа и вечерта беше като нов.
Яде супа и изобщо по нищо не си личеше, че е опериран.

А на другия ден съвсем беше като нов.  Peace Спря да диша през устата нощем, сополите постепенно изчезнаха, за 10тина дни сенките му под очите (които бяха лилави) почти изчезнаха  Peace
Не чети прекалено много и не се притеснявай  Hug

значи при местаната упйка около 2 3 дена трябва да е само на течна храна! При пълната упойка може да го боли малко от тръбите, а прик местната боли самата рана!
Виж целия пост
# 534
В крайна сметка в Транспортна болница каква е упойката? Инхалационна или краткотрайна венозна? Уффф....как забравих да питам д-р Френгов.... Rolling Eyes Thinking......
Виж целия пост
# 535
Здравейте и аз искам да споделя с вас нашия проблем изчетох първите страници но понеже съм притеснена реших направо да питам пък после да ви допрочета Embarassed моят син е на 4г. и до септемрви когато тръгна на градина си беше много здраво дете, което почти не ми е боледувало, започнаха обаче едни хреми и почти непрестанна кашлица започна и да хърка нощем и кръгове под очите му се появиха, единият лекар ни каза че има наченки на трета сливица но още е малка. Миналия петък го заведохме при наш близък лекар УНГ  и той си каза че е за операция и като се реша да му се обадя. Толкова се притесних че не попитах и с  каква упойка. за сега му капим виброцил и коларгол и едни хомеопатични капки. В първите страници вие пишете че се правят изследвания та в тази връзка имам въпроси какво трябва да направя  какви изследвания и т.н. благодаря ви  Hug
Виж целия пост
# 536
 kali 7 според мен най добре отиди отново при вашият познат лекар и го разпитай подробно.
А иначе като обобщение може да се каже, че ако сливицата е голяма и възпалена, пречи на нормалното дишане на детето, води до чести боледувания и проблеми със слуха е за вадена . Що се отнася до изследванията - в Транспортна болница в София, се прави замерване на сливицата - т.е определя с точност размера и дали е за вадене. За слуха, ако има проблеми се прави тимпанометрия, и евентуално аудиограма. Преди самата операция се правят кръвна картина, урина, и  при наличие на алергии тест за алергии.
Относно пълната упойка - аз лично си написах мнението, излишно е да се повтарят отново. Решението си е твое.
Виж целия пост
# 537
marychery благодаря ти  Hug ние сме от Търново знам че има добра клиника в Плевен но се чудим още за София ,като гледам всички май тук са ходили в Транспортна болница, ще обсъдим и ще действаме това което разбрахме че е хубаво да се направи през пролетта и си мисля да се ориентираме към операция. ще звъня на лекаря и ще питам за подробности Hug
Виж целия пост
# 538
Успех. Ние тук можеме само да даваме съвети, но за реалното състояние на детето ще прецени лекарят.
Виж целия пост
# 539
На моят син операцията трябваше да е само на ушите. На място са преценили за сливицата и въпреки, че е по-мъничък са я махнали.
Проблемът е в упойката и това, че до 3г възраст се смята, че белият дроб не е достигнал такова развитие, че да може да се използва упойката за случая.
За вадене на сливица явно не  е от тази, която се диша, а се слага някаква в трахеята. Хич не съм запозната и не мога да говоря с тежки думи. Но дечко беше леко прегракнал след операцията. Отмина за няколко часа.
Анестезиоложката беше твърдо против ваденето на сливицата на толкова малко дете. Чак, след като са оправили ушичките са преценили на място. Лично аз си отдъхнах, като разбрах, че са я махнали Simple Smile

Такаа.... мисля, че много се сплашва с тежки думи за упойките. Дали е пълна или местна, упойката може да предизвика алергична реакция. И тази алергична реакция няма нищо общо с това дали е пълна или не. Затова задължително се прави консултация с алерголог. Този алерголог (в нашият случай Мустаков) прави тест за упойки и се вижда към кое детето може да реагира и към кое не.

Френгов каза да пием Кларитин поне месец преди операцията, Мустаков изписа и Фенистил капки три дена преди операцията.

Моето дете е алергично от бебе, още не съм го захранила и с половината храни, които ядат другите деца, пие точно два антибиотика...да не изброявам, че ми е по-лесно да кажа какво яде и какво може да пие... И грам не съм се притеснила от алергична реакция! Направих всичките необходими консултации и изследвания, предупредих лекарят, анестезиоложката, навсякъде в документите пишеше, че детето е с алергии.
Това е най-важното- изследванията и консултациите преди това. Има ли ги- вече сте в безопасност.

За упойките при Френгов- Кали е разказала, 1 към 1 е и при нас. С тази разлика, че детето плака само 1 минутка, заспа и после се събуди, сгуши се в мен и не мръдна. Не е имало истерии, ревове и т.н. Не е повръщал, не е имало някакви ядове от упойката.

kali 7, добре е да даваш Кларитин. Но първо се консултирай. Действа много добре при трета сливица и дихателни проблеми.


Някой беше питал за връзка сливици-алергии.
Да, има такава зависимост. Алергичните деца се славят със завидни размери на сливиците и чести УНГ проблеми. Сливиците нарастват, като имунна реакция на организма, а честите УНГ инфекции се дължат на постоянно възпалената и влажна лигавица в носоглътката. Доста често при излекуване на алергията проблемите със сливиците отшумяват.
Вероятността за рецидив на сливицата при алергично дете е по-голяма.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия